Domů     Technika
Emirates využije na odletových branách technologii rozpoznávání obličeje
Jan Martinec 24.9.2019
Snowy arrival, Toronto-Pearson YYZ

Emirates opět posouvá technologické hranice a stává se první leteckou společností mimo Ameriku, která získala od Celní ochrany hranic USA (CBP) povolení pro nástup do letadla pomocí biometrie.

Cestující létající z Dubaje do kterékoli z 12 destinací Emirates v USA budou moci brzy využít technologii rozpoznávání obličeje na odletových branách, čímž se zkrátí doba potřebná k ověření identity na dvě sekundy nebo méně..

Předběžná registrace není nutná, cestující se mohou také rozhodnout, zda tuto technologii použijí, nebo ne. Společnost Emirates biometrické záznamy svých zákazníků neukládá – všechna data jsou bezpečně spravována CBP.

Tato biometrická technologie měla svou premiéru na odletových branách letů Emirates z Dubaje do New Yorku a Los Angeles v období hlavní sezóny v červenci a srpnu, v USA již v červnu ve Washingtonu D.C. u nástupu na let do Dubaje.

Výsledky byly povzbudivé, během některých letů byla dosažena 100% účast při biometrickém nástupu do letadla, a nemusela tak proběhnout žádná manuální kontrola. Letecká společnost očekává, že do konce roku zpřístupní boarding pomocí biometrie pro všechny své destinace v USA, jakmile bude zařízení dostupné.

Jak biometrický nástup do letadla funguje? U odletové brány systém vybere fotografii cestujícího, která je v reálném čase porovnána s galerií CBP, čímž se přibližně za dvě sekundy ověří totožnost osoby.

Systém ale nemusí fungovat pro ty, kteří již déle do USA necestovali nebo jejichž fotografie nejsou v galerii CBP. Ti se identifikují před nástupem do letadla klasicky pomocí cestovního pasu.

„Cílem je pomoci našim zákazníkům cestovat bez papírových dokladů, bez nutnosti cestovních pasů a průkazů totožnosti. Biometrický nástup do letadla je dalším krokem ke zefektivnění procesů pomocí digitální technologie, což našim zákazníkům šetří čas i nervy.

V současnosti komunikujeme s úřady několika zemí, abychom zvýšili přijímání zabezpečení technologie rozpoznávání obličeje. O to všechno se zasazujeme s vědomím, že bezpečnost zůstává naší prioritou číslo jedna,“ uvedl Abdulla Al Hashimi, viceprezident divize Emirates Group Security.

Letecká společnost očekává zavedení nové biometrické technologie na všech svých cílových letištích v USA. Emirates v současné době létá do 12 amerických měst: New York, Newark, Boston, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Washington, D.C., Orlando a Fort Lauderdale.

V říjnu loňského roku Emirates jako první na světě kompletně integrovala využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Díky novým biometrickým touchpointům se cestující mohou po letišti pohybovat hladce a bezproblémově.

Související články
Čínské technologické firmy byly do značné míry zaskočeny průlomem v oblasti generativní umělé inteligence. Byť by své zaspání rády dohnaly, státní regulace a ne zcela dobře se vyvíjející čínská ekonomika jsou jim v tom překážkou. V listopadu, rok po vydání aplikace ChatGPT, se poměrně neznámý čínský start-up dostal na první místo žebříčku, který hodnotí schopnosti […]
Génius Santini po sobě zanechal řadu architektonicky podivuhodných a nádherných staveb. Všechny jeho majestátní budovy, ale i drobné kapličky mají jedno společné – jsou plné mystických odkazů a tajemných symbolů…   Striktně geometrické tvary v geniálních dílech Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723) často odkazují ke konkrétním číslům a mystice, nicméně žádná stavba není tolik plná symbolů jako […]
Tradiční Olomoucké tvarůžky slaví významné jubileum. V roce 1924 se v loštické tvarůžkárně roztočil první formovací stroj a odstartoval revoluci ve výrobě jediného původního českého sýra. Formovací stroj dokázal vyrobit neuvěřitelných 10 000 tvarůžků za hodinu a umožnil tak tvarůžkovou pochoutku dostat k mnohem většímu množství zákazníků. Historie výroby tvarůžků sahá až do 16.  století, […]
Už zítra začíná největší český Veletrh vědy, kde se během tří dní představí více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Vstup je zdarma. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty. Vyzkoušíte si různé laboratorní pomůcky, laserové bludiště, písařskou dílnu, navštívíte tibetský slavnostní stan, můžete zkusit chemickou únikovou hru […]
Vezmete altermagnet, dáte ho pod rentgen, měníte polarizační filtr a pozorujete, jak materiál pohlcuje světlo. Zní to skoro jako pokus z běžné hodiny fyziky, jde však o průlomový experiment, jehož výsledkem je pozoruhodný objev fyziků z Masarykovy univerzity, Akademie věd ČR (AV ČR), Metropolitní univerzity v Ósace a University of Nottingham. Před půl rokem mezinárodní […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz