Domů     Technika
Emirates využije na odletových branách technologii rozpoznávání obličeje
Jan Martinec
od Jan Martinec 24.9.2019
Snowy arrival, Toronto-Pearson YYZ

Emirates opět posouvá technologické hranice a stává se první leteckou společností mimo Ameriku, která získala od Celní ochrany hranic USA (CBP) povolení pro nástup do letadla pomocí biometrie.

Cestující létající z Dubaje do kterékoli z 12 destinací Emirates v USA budou moci brzy využít technologii rozpoznávání obličeje na odletových branách, čímž se zkrátí doba potřebná k ověření identity na dvě sekundy nebo méně..

Předběžná registrace není nutná, cestující se mohou také rozhodnout, zda tuto technologii použijí, nebo ne. Společnost Emirates biometrické záznamy svých zákazníků neukládá – všechna data jsou bezpečně spravována CBP.

reklama

Tato biometrická technologie měla svou premiéru na odletových branách letů Emirates z Dubaje do New Yorku a Los Angeles v období hlavní sezóny v červenci a srpnu, v USA již v červnu ve Washingtonu D.C. u nástupu na let do Dubaje.

Výsledky byly povzbudivé, během některých letů byla dosažena 100% účast při biometrickém nástupu do letadla, a nemusela tak proběhnout žádná manuální kontrola. Letecká společnost očekává, že do konce roku zpřístupní boarding pomocí biometrie pro všechny své destinace v USA, jakmile bude zařízení dostupné.

Jak biometrický nástup do letadla funguje? U odletové brány systém vybere fotografii cestujícího, která je v reálném čase porovnána s galerií CBP, čímž se přibližně za dvě sekundy ověří totožnost osoby.

Systém ale nemusí fungovat pro ty, kteří již déle do USA necestovali nebo jejichž fotografie nejsou v galerii CBP. Ti se identifikují před nástupem do letadla klasicky pomocí cestovního pasu.

reklama

„Cílem je pomoci našim zákazníkům cestovat bez papírových dokladů, bez nutnosti cestovních pasů a průkazů totožnosti. Biometrický nástup do letadla je dalším krokem ke zefektivnění procesů pomocí digitální technologie, což našim zákazníkům šetří čas i nervy.

V současnosti komunikujeme s úřady několika zemí, abychom zvýšili přijímání zabezpečení technologie rozpoznávání obličeje. O to všechno se zasazujeme s vědomím, že bezpečnost zůstává naší prioritou číslo jedna,“ uvedl Abdulla Al Hashimi, viceprezident divize Emirates Group Security.

Letecká společnost očekává zavedení nové biometrické technologie na všech svých cílových letištích v USA. Emirates v současné době létá do 12 amerických měst: New York, Newark, Boston, Chicago, Dallas, Houston, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Washington, D.C., Orlando a Fort Lauderdale.

V říjnu loňského roku Emirates jako první na světě kompletně integrovala využívání biometrických technologií při odbavení svých cestujících na mezinárodním letišti v Dubaji. Díky novým biometrickým touchpointům se cestující mohou po letišti pohybovat hladce a bezproblémově.

reklama
Související články
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Automobilka, která vyvíjí a vyrábí první český hypersport Praga Bohema, uvádí na trh i výjimečnou jednostopou záležitost. Tahle motorka váží pouhých 142 kg, v rámu z chrom-molybdenové oceli je vzduchem chlazený čtyřdobý dvouválec o objemu 773 cm3 a vznikne jen 28 kusů. Praga ZS 800… Mrkněte na to. Ještě jednou. A pak na design ikonického modelu […]
Zapsal se do historie jako krotitel blesků z Helvíkovic, nicméně Prokopu Divišovi šlo o něco jiného a daleko významnějšího, než jen o neškodné svedení blesku… Trochu jiné bylo i jeho jméno, ve skutečnosti se narodil jako Václav Divíšek. Prokopem se stal v klášteře, také příjmení přizpůsobil církevní latině a z Divíška byl Diwish. Jinak si […]
Z malého Česka se stává kosmická laboratoř s velkým vesmírným potenciálem a talentem. Už více než 50 firem se podílí na vývoji a výrobě hardwarových a softwarových řešení nejen pro evropské kosmické programy, ale i pro americkou NASA. Roční příspěvek České republiky do Evropské kosmické agentury se od letošního roku zvýší na 1,6 miliardy korun ročně. […]
Hledání radioaktivní jehly v kupce sena. Tak by se dala popsat kuriózní akce, která nedávno zaměstnala záchranné složky v Západní Austrálii. Hasiči a další specialisté v poušti pátrali po miniaturní kapsli radioaktivního Cesia-137. Tableta o velikosti drobné mince zřejmě vypadla během transportu z nákladního vozu. Ležet mohla kdekoliv podél 1400 kilometrů dlouhého úseku silnice mezi […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz