http://meteorologie.aktualne.cz/
Stránka je textovým rozcestníkem na meteorologické, klimatologické a hydrologické informace všeho druhu. Na předních místech najdete linky na údaje týkající se České republiky – aktuální teploty, rychlosti větru, srážky, předpovědi, ale i méně typické informace, jako předpověď druhu mraků nebo dohlednosti. Najdete zde odkazy na aktuální družicové snímky České republiky i Evropy. Pod odkazem meteorologické modely se skrývají linky na předpovědi včetně srážkových vypracované několika evropskými institucemi. V létě se bude hodit pylové zpravodajství. Pokud často říkáte větu „Takhle teplo/zima v tuto dobu nikdy nebylo,“ podívejte se na teplotní extrémy měřené v Klementinu od roku 1775.
http://www.chmi.cz/meteo/rad/index.html
Na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu se nachází zajímavá sekce věnovaná detekci blesků. Najdete zde základní informace o tom, jak před bleskem chránit sebe i svůj majetek. V době bouřek je zajímavá stránka zobrazující bleskovou aktivitu nad naším územím za posledních 90 minut. Pod záložkou odkazy doporučujeme prokliknout se na překrásné galerie blesků z celého světa. Z „bleskové“ sekce se můžete dostat i do oblasti Radarových měření. Zde nepřehlédněte možnost nechat si zasílat rozložení srážkové oblačnosti, změřené meteorologickými radary, prostřednictvím multimediálních zpráv.
http://ww2010.atmos.uiuc.edu/
Stránky Wheater World 2010 kombinují jednak aktuální meteorologická data a jednak obecné vzdělávací texty, které shrnují základy meteorologie. Stránky projektu budovaného více než 10 let obsahují bohatý obrazový materiál a uživateli je vždy k dispozici nápověda. Některé stránky odkazují na praktická cvičení. Díky rozbalovacímu menu se vždy orientujete, v jakém tématu se nacházíte. Jednotlivá témata se dělí na další podsekce, například v sekci meterologie > mraky > srážky > déšť se sněhem se dozvíte, jak vzniká to, čemu Angličané říkají „sleet wheater“, my bychom řekli asi „břečka“.
http://www.dartmouth.edu/~floods/
Stránky americké povodňové observatoře (Darmouth Flood Observatory, město Hanover nedaleko Bostonu) soustřeďují zevrubné informace o povodních. Povodňové situace sledují v celosvětovém měřítku již od roku 1985. Nejzajímavější částí stránek jsou satelitní mapy, nichž jsou zvýrazněna zasažená místa. V Archivu můžete zobrazit interaktivní světovou mapu a zakliknutím jednotlivých roků zobrazovat postižená území. V sekci World Atlas of Flood Hazard (Světový atlas povodňových nebezpečí) jsou k dispozici mapy ve vysokém rozlišení s vyznačenými záplavami podle let. Zajímavý je rozcestník Nástroje pro detekci povodní: odkazuje na stránky o stavech řek, na stránky o počasí ve světě (CNN) a na velmi propracovaný web NASA Natural hazards (Přírodní nebezpečí). Na něm mimojiné najdete satelitní fotografie přírodních pohrom.