Domů     Zajímavosti
Jak může matrace ovlivnit kvalitu vašeho spánku a vaše zdraví?

komerční sdělení

Na kvalitu spánku má vliv řada faktorů. Kromě prostředí, ve kterém usínáte a potravin a nápojů, které přes den konzumujete, má ohromný význam i to, na čem usínáte. Proč byste výběr i pravidelnou údržbu matrace neměli podceňovat?

Benefity kvalitního a zdravého spánku

O tom, že je spánek důležitou součástí života, se snad ani zmiňovat nemusíme. Kvalitní spánek má pozitivní vliv na paměť, soustředění, náladu i zdraví. Během noci projdeme několika spánkovými stádii, během kterých mozek třídí zážitky z předchozího dne a pak odpočívá.

Teplota těla se v noci snižuje, srdeční tep je pomalejší a nepravidelný. Přestože potřeba spánku je individuální, obecně platí, že člověk by měl každou noc spát alespoň 7 hodin. Kromě vhodné teploty v ložnici a dostatečného zastínění oken je pro kvalitní spánek důležité i to, kam každou noc uleháte.

Matrace musí splňovat vaše požadavky a dopřát vám během spánku pohodlí

Jak stará je vaše matrace? Splňuje veškeré vaše požadavky a nabízí vám příjemné místo pro spánek?

Správná matrace vás musí hýčkat a odpovídat vašim potřebám. Někteří lidé preferují tužší materiály, jiní rádi usínají na měkkém.

Protože v posteli strávíte třetinu svého života, záleží na tom, jak se vám spí a zda se v noci nebudíte kvůli tomu, na čem spíte.

Rozlučte se s bolestí a poskytněte svému tělu ideální oporu

Máte-li nějaké zdravotní potíže a často vás trápí například bolesti zad, vhodnou volbou je rozhodně zdravotní matrace.

Během spánku poskytne vašemu tělu ideální oporu a dokonale zkopíruje jeho tvar. V noci se tak nebudete budit bolestí, protože neucítíte žádný protitlak.

Matraci vybírejte podle své oblíbené polohy

Při výběru matrace byste měli přihlédnout i k tomu, v jaké pozici nejraději spíte. Pro spáče, kteří rádi usínají na zádech, jsou ideální tvrdší materiály. Zatímco lidé usínající na boku mohou volit i měkkou matraci, například z paměťové pěny, která se přizpůsobí tlaku, jež na ni vyvinete a bude vás méně tlačit v oblasti ramen a boků.

Výsledek? Ráno se budete probouzet s dobrou náladou a bez jakékoliv bolesti od přeležení.

Kvalitní matrace zkrátka dokáže hotové divy.

Údržba a pravidelná péče o matraci

Aby vám vaše matrace sloužila po dobu několika let a zbytečně brzy se neproležela, pravidelně ji obracejte. Také ji nezapomeňte při každé výměně ložního prádla důkladně vysát a zbavit nečistot. Pokud si na matraci pořídíte speciální chránič, zabráníte jejímu ušpinění a můžete ho pravidelně prát. Zvýšenou péči byste své matraci měli věnovat i tehdy, pokud vás trápí alergie na roztoče. Právě postel a její okolí je totiž jejich oblíbeným místem.

Vyspěte se každou noc dorůžova a probouzejte se nabití energií a dobrou náladou. Správná matrace vám k tomu dopomůže.

Zdroj foto: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

reklama
Související články
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
Po stopách románových hrdinů Julese Vernea budete putovat na výstavě Cesta kolem světa za 80 dní v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur. Národní muzeum se vrací k dílu francouzského spisovatele, jehož hlavním motivem je bláznivá sázka anglického gentlemana vymyšlená v londýnském klubu při debatě nad novinami. Vrátíte se v čase o 150 let, navštívíte Egypt, Indii, Singapur, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz