Domů     Zajímavosti
Jak může matrace ovlivnit kvalitu vašeho spánku a vaše zdraví?

komerční sdělení

Na kvalitu spánku má vliv řada faktorů. Kromě prostředí, ve kterém usínáte a potravin a nápojů, které přes den konzumujete, má ohromný význam i to, na čem usínáte. Proč byste výběr i pravidelnou údržbu matrace neměli podceňovat?

Benefity kvalitního a zdravého spánku

O tom, že je spánek důležitou součástí života, se snad ani zmiňovat nemusíme. Kvalitní spánek má pozitivní vliv na paměť, soustředění, náladu i zdraví. Během noci projdeme několika spánkovými stádii, během kterých mozek třídí zážitky z předchozího dne a pak odpočívá.

Teplota těla se v noci snižuje, srdeční tep je pomalejší a nepravidelný. Přestože potřeba spánku je individuální, obecně platí, že člověk by měl každou noc spát alespoň 7 hodin. Kromě vhodné teploty v ložnici a dostatečného zastínění oken je pro kvalitní spánek důležité i to, kam každou noc uleháte.

Matrace musí splňovat vaše požadavky a dopřát vám během spánku pohodlí

Jak stará je vaše matrace? Splňuje veškeré vaše požadavky a nabízí vám příjemné místo pro spánek?

Správná matrace vás musí hýčkat a odpovídat vašim potřebám. Někteří lidé preferují tužší materiály, jiní rádi usínají na měkkém.

Protože v posteli strávíte třetinu svého života, záleží na tom, jak se vám spí a zda se v noci nebudíte kvůli tomu, na čem spíte.

Rozlučte se s bolestí a poskytněte svému tělu ideální oporu

Máte-li nějaké zdravotní potíže a často vás trápí například bolesti zad, vhodnou volbou je rozhodně zdravotní matrace.

Během spánku poskytne vašemu tělu ideální oporu a dokonale zkopíruje jeho tvar. V noci se tak nebudete budit bolestí, protože neucítíte žádný protitlak.

Matraci vybírejte podle své oblíbené polohy

Při výběru matrace byste měli přihlédnout i k tomu, v jaké pozici nejraději spíte. Pro spáče, kteří rádi usínají na zádech, jsou ideální tvrdší materiály. Zatímco lidé usínající na boku mohou volit i měkkou matraci, například z paměťové pěny, která se přizpůsobí tlaku, jež na ni vyvinete a bude vás méně tlačit v oblasti ramen a boků.

Výsledek? Ráno se budete probouzet s dobrou náladou a bez jakékoliv bolesti od přeležení.

Kvalitní matrace zkrátka dokáže hotové divy.

Údržba a pravidelná péče o matraci

Aby vám vaše matrace sloužila po dobu několika let a zbytečně brzy se neproležela, pravidelně ji obracejte. Také ji nezapomeňte při každé výměně ložního prádla důkladně vysát a zbavit nečistot. Pokud si na matraci pořídíte speciální chránič, zabráníte jejímu ušpinění a můžete ho pravidelně prát. Zvýšenou péči byste své matraci měli věnovat i tehdy, pokud vás trápí alergie na roztoče. Právě postel a její okolí je totiž jejich oblíbeným místem.

Vyspěte se každou noc dorůžova a probouzejte se nabití energií a dobrou náladou. Správná matrace vám k tomu dopomůže.

Zdroj foto: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

Související články
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Z kdysi zázračného produktu se stává veřejný nepřítel číslo jedna. Máme se ho ale bát? „Plasty nejsou zlo. Například v medicínských aplikacích, automobilovém nebo letecké průmyslu jsou nenahraditelné. Špatnou reklamu plastům dělají jednorázové výrobky a především to, jak s nimi nakládáme…“ říká ve 27. […]
Už dlouho se snaží program pivních speciálů Volba sládků Plzeňského Prazdroje podporovat rozmanitost českého pivního trhu. Zítra to můžete ochutnat. V březnu a dubnu se Prazdroj spojil se všemi fungujícími klášterními pivovary a společně uvařili velikonoční speciály Poutní: Poutní Březnové a nové Poutní Dubnové. Právě tato a další piva budou moci pivaři ochutnat už zítra (27. […]
Válka, drahé hypotéky i úzkost z dopadů klimatických změn. To vše jsou podle odborníků důvody prudkého poklesu nově narozených dětí, ke kterému došlo v loňském roce. Obavy z budoucnosti trápí stále více mladých párů. Loni se v Česku podle Českého statistického úřadu narodilo přibližně 91 000 dětí – nejméně za posledních 22 let. „Průměrný věk […]
Přesnější a rychlejší mapování znečištění vodních ploch i lepší ovládání pasivních hladinových plavidel tažených lodí byly hlavní cíle projektů kooperace robotických dronů vyvíjených Skupinou multirobotických systémů FEL ČVUT (MRS) a autonomně řízených lodí. Výsledky představili výzkumníci před pár dny u břehů vodní nádrže Orlík. Nad hladinu a okolní louky se vzneslo během soustřední v minulých dnech […]
Nejrozlehlejší světový kontinent ukrývá mnoho měst, paláců a dalších míst, které i po několik staletí halí závoj tajemna. Podíleli se na jejich vzniku bohové, andělé nebo snad démoni? Od chvíle, kdy byla na dálném východě založena říše, která se svou mocí vyrovnala těm největším civilizacím historie uplynulo již mnoho let. Khmérská civilizace po více než […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz