Domů     Zajímavosti
Zpátky do budoucnosti aneb proč jsou klasické tenisky opět v módě?

komerční sdělení

Klasické tenisky jsou nezbytným společníky našich šatníků, jejich ikonický design a pohodlný střih zdobí nohy milovníků módy po celém světě. Níže se podíváme na to, co stojí za návrhem těchto kultovních bot, a proč si získávají srdce nové generace nadšenců klasických tenisek.

Jaká je historie této ikony módy?

Historie klasických tenisek sahá až do 19. století, ačkoli se jejich vzhled a účel v průběhu času mnohokrát změnily.

1. Původní tenisky: Počátky tenisek sahají do 19. století, kdy byly vyrobeny jako jednoduché plátnové či plstěné boty s gumovou podrážkou. Tyto rané tenisky byly určeny primárně pro sportovní aktivity, jako byl tenis, a proto se staly známými jako „tenisové boty.“.

2. Vývoj na počátku 20. století: V průběhu 20. století prošly tenisky několika vývojovými fázemi. V 20. letech se začaly objevovat modely s pryžovou podrážkou, což přineslo větší pohodlí a trvanlivost.

Významným mezníkem byla také spolupráce mezi firmou Converse a basketbalovou legendou Chuckem Taylorem, která vedla k vytvoření Chuck Taylor All-Stars, jež se staly ikonickými a oblíbenými botami pro sport i každodenní nošení.

3. 50. a 60. léta: Během 50. a 60. let zaznamenaly tenisky nárůst popularity, zejména mezi mladší generací. Staly se symboly rebelství a nezávislosti. V té době se objevila také firma adidas, která představila svou vlastní verzi tenisek s gumovou podrážkou.

4. Rozvoj módě a kultury: V 70. letech se tenisky staly součástí hip-hopové kultury a používaly se jako součást výrazného stylu. Chuck Taylor All-Stars, adidas Superstar a Nike Cortez se staly ikonami tohoto období.

5. Klasické tenisky v 80. a 90. letech: V 80. a 90. letech se tenisky staly nedílnou součástí módy a objevily se v mnoha různých stylech a barvách. Air Jordan, vytvořený pro basketbalistu Michaela Jordana společností Nike, se stal fenoménem a stále je jedním z nejoblíbenějších modelů tenisek.

6. Návrat do módy: V prvním desetiletí 21. století a později došlo k návratu klasických tenisek, které se staly kultovními a oblíbenými nejen mezi sportovci, ale také mezi milovníky módy.

Značky jako Converse, adidas, Nike a další představily nové verze svých klasických modelů, které oslovily novou generaci.

V čem spočívá jejich jedinečnost?

Jejich dominantou je především jejich všestrannost! Tyto boty nabízejí nejen pohodlí pro celodenní nošení, ale také mají bohatou historii spojenou s módními trendy a kulturními ikonami.

Tuto obuv naleznete včetně prestižní značky na PRM.

Výhody klasických tenisek

1. Pohodlí: Klasické tenisky jsou obvykle velmi pohodlné díky svému střihu a podrážce. Jsou ideální pro dlouhé procházky a celodenní nošení.

2. Všestrannost: Tyto boty jsou vhodné pro mnoho různých příležitostí, od sportu až po každodenní nošení. Lze je kombinovat s různými styly oblečení.

3. Ikoničnost: Klasické tenisky mají často ikonický design, což zahrnuje čisté linie a klasický vzhled, který zůstává v módě po mnoho let.

Nevýhody klasických tenisek

1. Omezená podpora nohy: Klasické tenisky nemají obvykle tak silnou podporu nohy jako některé jiné druhy sportovní obuvi, což může být problém pro lidi s určitými ortopedickými potřebami.

2. Ochrana před povětrnostními vlivy: Některé modely klasických tenisek mohou být v nepříznivém počasí (např. deštivý nebo zimní den) méně vhodné, protože nemají takovou ochranu proti vlhku a chladu jako speciální outdoorová obuv.

3. Omezený výkon ve sportu: Ačkoli jsou klasické tenisky skvělou volbou pro každodenní aktivity, nejsou vždy nejlepší volbou pro intenzivní sportovní aktivity, kde je vyžadována speciální sportovní obuv s vysokou podporou a technickými vlastnostmi.

Klasické tenisky, s jejich bohatou historií a nekonečnou ikoničností, zůstávají pevně zakotveny v naší módní kultuře. Jejich pohodlnost, všestrannost a schopnost přizpůsobit se různým stylům je dělá trvalými favority pro mnoho lidí po celém světě.

reklama
Související články
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.  Seriál Had se odehrává na pozadí 70. let minulého století a zavede diváky na mrazivou cestu nejtemnějšími zákoutími lidské psychiky, když se ponoří […]
Přežeňme tu metaforu… V seriálu The last of us napadne lidstvo cizopasná houba, která mění myšlení i chování a přinutí člověka, aby jednal v souladu s cíli vetřelce, které nutno říci nejsou zrovna mírumilovné. Při studiu psychologie se velmi snadno přikrádá myšlenka: Nejsme snad napadeni takovou psychologickou houbou my všichni? Ovládnuti silami za horizontem našeho vědomí? Smýkáni ze […]
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz