Domů     Technika
Férově, udržitelně – a spolehlivě

komerční sdělení
NKT

Udržitelnost, jako klíčový prvek pro budoucnost naší planety.

Udržitelnost se stala jedním s nejdůležitějších témat naší doby. V době, kdy se svět potýká s problémy jako klimatické změny, vyčerpávání přírodních zdrojů a sociální nerovnosti, je nezbytné najít způsoby, jak žít a fungovat v souladu s přírodou a zajistit tak dlouhodobou udržitelnost naší planety pro budoucí generace.

Od roku 1891 je NKT průkopníkem kabelového průmyslu, dlouhodobě působící na mezinárodním i českém trhu.

V České republice má zastoupení ve dvou výrobních závodech, v Kladně a Velkém Meziříčí. Další výrobní závody má v Polsku, Švédsku, Anglii, Německu a v Dánsku.

Snaha o udržitelný rozvoj je vždy podstatnou součástí našeho podnikání. Je základem našeho každého podnikatelského rozhodnutí, každého technologického vývoje, každého lidského faktoru a každého vztahu s klientem.

Není to pouze o udržení postavení na trhu, je to o pohybu vpřed, inovacích, rozvoji. Je to o hledání a využívání nových příležitostí.

Celosvětové spoléhání se na energii je naprosto zřejmé. Současnou moderní existenci pohání elektřina tak, jako nic jiného na světě. Zde hrajeme zásadní roli jako udržitelné propojení mezi zdrojem energie a jejími uživateli.

Naším cílem je propojit společnost s ekologičtějším světem tím, že umožníme udržitelný přenos energie.

Předsevzali jsme si, že do roku 2030 snížíme emise CO2 o 90% oproti roku 2019 a co více, do roku 2050 budeme uhlíkově neutrální společností. Pomůžeme tím udržet nárůst globální teploty pod hranicí 1,5°C.

Od roku 2019 oba výrobní závody v České republice nakupují elektrickou energii pouze z obnovitelných zdrojů. Investujeme do energeticky úsporných variant  jako jsou LED osvětlení, energeticky úsporná výrobní zařízení a podobná opatření.

Snížení spotřeby zemního plynu je rovněž pro naší společnost klíčovým tématem. Díky optimalizačním a úsporným opatřením se nám vloni podařilo snížit spotřebu zemního plynu v obou výrobních závodech až o 50% oproti roku 2021. Tímto jsme dosáhli ke snížení naší uhlíkové stopy o 438 tun CO2. V následujících letech budeme investovat nemalé finanční prostředky do využití odpadního tepla z našich výrobních linek pro vytápění areálu našich závodů.

Těmito kroky plánujeme trvale snížit spotřebu zemního plynu o 80% proti roku 2021.

www.nkt.com

reklama
Související články
Na 3D tiskárnách se jednou budou tisknout celé obytné domy nebo lidské orgány. Zájemci o tuto klíčovou technologii by měli zbystřit, VŠB-TUO totiž jako jediná vysoká škola v Česku nabízí uchazečům studium zaměřené na aditivní technologie. Do nového programu Fakulty strojní se mohou hlásit už letos, a to od 13. září do 13. října. Fakulta […]
Byť je virtuální svět od toho reálného v mnohém odlišný, leccos však oba mají společného. Třeba to, že se v nich nepohybují jen slušní lidé, ale i zločinci, kteří pro zisk neváhají udělat cokoli. Třeba nešťastné internetové uživatele vydírat. Nedávný případ, ve kterém hlavní roli hráli počítačový vyděrač vybavený ruským virem Ryuk a nemocnice v […]
Agrovoltaice se blýská na lepší časy. Nově totiž bude ukotvená v zákoně a zemědělci nebudou muset volit, jestli půdu využijí na pěstování plodin, nebo na výrobu elektřiny. Počítá s tím novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Česko po vzoru západních států podpoří rozšíření obnovitelných zdrojů energie. Přispěje tak nejen k vlastní energetické nezávislosti, ale […]
Touhu zkrotit blesky zažehl v lidstvu s příchodem 20. století Nikola Tesla. Na jeho odkaz nyní navázali také čeští experti, kterým se podařilo odhalit nejdelší „kousek“ ve střední Evropě. Úspěch mezinárodního významu si na svůj „vrub“ připsali odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT a Akademie věd ČR. Společnými silami zachycený blesk dosáhl podle prvotních odhadů délky […]
Ve výrobních podnicích Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) využívají unikátní lakovací kabinu s nulovými emisemi využívající technologii rekuperace tepla a tepelných čerpadel. Tímto způsobem továrna snížila roční emise CO2 o 1 000 tun. Toyota je lídr ve výrobě automobilů s nízkými a nulovými emisemi, zároveň ale usiluje o co nejrychlejší dekarbonizaci výroby. Koncern odhaduje, že […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz