Domů     Technika
Férově, udržitelně – a spolehlivě

komerční sdělení
NKT

Udržitelnost, jako klíčový prvek pro budoucnost naší planety.

Udržitelnost se stala jedním s nejdůležitějších témat naší doby. V době, kdy se svět potýká s problémy jako klimatické změny, vyčerpávání přírodních zdrojů a sociální nerovnosti, je nezbytné najít způsoby, jak žít a fungovat v souladu s přírodou a zajistit tak dlouhodobou udržitelnost naší planety pro budoucí generace.

Od roku 1891 je NKT průkopníkem kabelového průmyslu, dlouhodobě působící na mezinárodním i českém trhu.

V České republice má zastoupení ve dvou výrobních závodech, v Kladně a Velkém Meziříčí. Další výrobní závody má v Polsku, Švédsku, Anglii, Německu a v Dánsku.

Snaha o udržitelný rozvoj je vždy podstatnou součástí našeho podnikání. Je základem našeho každého podnikatelského rozhodnutí, každého technologického vývoje, každého lidského faktoru a každého vztahu s klientem.

Není to pouze o udržení postavení na trhu, je to o pohybu vpřed, inovacích, rozvoji. Je to o hledání a využívání nových příležitostí.

Celosvětové spoléhání se na energii je naprosto zřejmé. Současnou moderní existenci pohání elektřina tak, jako nic jiného na světě. Zde hrajeme zásadní roli jako udržitelné propojení mezi zdrojem energie a jejími uživateli.

Naším cílem je propojit společnost s ekologičtějším světem tím, že umožníme udržitelný přenos energie.

Předsevzali jsme si, že do roku 2030 snížíme emise CO2 o 90% oproti roku 2019 a co více, do roku 2050 budeme uhlíkově neutrální společností. Pomůžeme tím udržet nárůst globální teploty pod hranicí 1,5°C.

Od roku 2019 oba výrobní závody v České republice nakupují elektrickou energii pouze z obnovitelných zdrojů. Investujeme do energeticky úsporných variant  jako jsou LED osvětlení, energeticky úsporná výrobní zařízení a podobná opatření.

Snížení spotřeby zemního plynu je rovněž pro naší společnost klíčovým tématem. Díky optimalizačním a úsporným opatřením se nám vloni podařilo snížit spotřebu zemního plynu v obou výrobních závodech až o 50% oproti roku 2021. Tímto jsme dosáhli ke snížení naší uhlíkové stopy o 438 tun CO2. V následujících letech budeme investovat nemalé finanční prostředky do využití odpadního tepla z našich výrobních linek pro vytápění areálu našich závodů.

Těmito kroky plánujeme trvale snížit spotřebu zemního plynu o 80% proti roku 2021.

www.nkt.com

Související články
Pro své rozměry, vybavení a technologie se stala chloubou amerického námořnictva. Jedná se totiž o největší a nejnovější letadlovou loď, která po více než 10 letech od spuštění na vodu konečně začala sloužit Spojeným státům i alianci NATO. Stavba nejmodernějšího plavidla, se kterým si USA pojistily pozici největší námořní velmoci planety, započala roku 2009. Slanost […]
Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostává nový kabátek. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která překonává dojezd 400 km. Celá modelová řada 208 pak profituje z nového designu, špičkových technologií a emocí z nových motorů. Peugeot 208, nástupce dlouhé řady devíti generací městských […]
Americká agentura NASA hodlá v letošním roce odstartovat pátrání po stopách života v rámci Sluneční soustavy. K měsíci Europa proto bude vyslána sonda, která kromě vědeckých přístrojů ponese také speciální poselství o člověku a planetě Zemi. Budoucím poslíčkem byla „jmenována“ Europa Clipper, jež bude vybavena spoustou špičkových přístrojů sloužících k měření ledu zakrývajícího oceán či […]
Věda se spojuje, aby byla silnější. Němci to pochopili už před první světovou válkou, když vznikla Společnost Maxe Plancka. V Česku vědecké klastry a interdisciplinární instituce začaly vznikat teprve nedávno, ale výsledky se už dostavují. Svoje interdisciplinární instituce má už každé významnější město, například Praha, Brno, Ostrava. Před devíti lety myšlenka spojit tři vědecká centra […]
Informační a komunikační technologie se staly základním stavebním kamenem, který formuje naše každodenní životy i způsob, jakým pracujeme a podnikáme. Od prvních počítačů až po současné cloudové služby a umělou inteligenci prošla oblast ICT zásadní proměnou. Pojďme si posvítit na to, kde všude se ICT technologie využívají.  Co je ICT?  ICT je zkratka pro informační […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz