Domů     Zajímavosti
Jak se připravit na prezentaci

komerční sdělení

Prezentace jsou nedílnou součástí mnoha pracovních a vzdělávacích prostředí. Připravit se na prezentaci může být zpočátku náročné, ale s následujícími tipy bude vaše příprava snazší a povede k úspěšnému výsledku.

V tomto článku se podíváme na několik kroků, jak se připravit na prezentaci a jak zajistit, aby vaše prezentace byla efektivní a přesvědčivá..

Základní vybavení

Příprava na prezentaci může být někdy velmi stresující, ale pokud si dáte dostatek času a připravíte se pečlivě, může být vaše prezentace úspěšná. Nezapomeňte si den předem zabalit vše, co k prezentaci potřebujete.

Nezapomeňte na notebook s nabíječkou, flash disk a HDMI kabel.

HDMI kabel je důležitý, protože místo, kde budete prezentovat nemusí disponovat tím správným kabelem a mohou tak vzniknout zbytečné problémy a nervozita.

Trénink

Procvičte si prezentaci alespoň několikrát předtím, než ji budete prezentovat před publikem. Tím se ujistíte, že víte, co budete říkat a také, že v prezentaci máte vše, co tam má být. Přemýšlejte o tom, co chcete svou prezentací dosáhnout. Určete si hlavní zprávu, kterou chcete publiku sdělit.

Připravte se také na otázky, které může vaše publikum po prezentaci mít. Většinou publikum bude chtít se na něco dotázat, takže se připravte na možné otázky, který se týkají tématu.

Jak zaujmout publikum

Když máte připravenou kvalitní prezentaci a máte trénink za sebou, tak je důležité se také připravit na to, jakým způsobem budete vaši prezentovat. Hlas je při prezentaci vaším nejdůležitějším nástrojem.

Hovořte jasně a hlasitě, aby byly vaše slova srozumitelné. Pokud máte tendenci mluvit rychle nebo tiše, ujistěte se, že mluvíte dostatečně pomalu a hlasitě, aby publikum mohlo slyšet a porozumět všem vašim slovům.

Udržujte variabilitu ve vašem hlasu. Mluvte s emocemi a důrazem, když chcete zdůraznit důležitá témata nebo body. Používání důrazu a emocí může pomoci posílit vaše sdělení a více zaujmout publikum.

Kromě hlasu také kontrolujte své tempo mluvy. Mluvení příliš rychle může způsobit, že se publikum ztratí, zatímco mluvení příliš pomalu může být nudné a otravné. Pokud se chystáte mluvit o složitých konceptech nebo detailních informacích, ujistěte se, že mluvíte dostatečně pomalu, aby publikum mohlo sledovat prezentaci a vaše vysvětlení.

Opakujte důležité body. Opakování klíčových bodů nejen posiluje vaše poselství, ale také pomáhá posluchačům lépe porozumět vašim myšlenkám a zprávě. Používejte pauzy.

Pauzy jsou důležité pro správnou komunikaci vašich myšlenek a dávají publiku čas na vstřebání informací. Používání pauz také může pomoci zlepšit vaši artikulaci a vypořádat se s nervozitou.

reklama
Související články
Stovky kreseb, táhnoucích se desítky kilometrů přes vyprahlou krajinu na jižním pobřeží Peru, představují pro odborníky tu pravou badatelskou výzvu. Znázorňují totiž nejen kočky, opici, kolibříka a lamy, ale údajně také astronauta. Kdo je namaloval, a proč? Neobyčejná galerie geoglyfů, jak jsou obrazce nazývány, leží zhruba 500 kilometrů od hlavní peruánské metropole, Limy. Ačkoli je […]
Neuvěřitelný skutečný příběh Livie Drusilly, manželky císaře Augusta, ožívá tento měsíc na kanále Epic Drama. DOMINA nabízí divákům poutavý pohled na starověký Řím, konkrétně na období kolem roku 27 př. n. l. Seriál v podání režiséra Davida Evanse je však založen na příbězích žen, které stály v pozadí tehdejších mocných mužů. Hlavní postavou je Livia […]
Mikrobi a houby se podle nejnovějšího výzkumu, nedávno zveřejněného v časopise Nature Microbiology, vyskytují na rozkládajících se tělech s překvapivou časovou i množstevní přesností, a to bez ohledu na prostředí, v němž se nachází mrtvé tělo. To by mohlo pomoci odborníkům na forenzní vědy s určováním přesné doby smrti těchto obětí. Po smrti dochází k […]
Měl pověst nejděsivějšího predátora, jaký kdy „kraloval“ mořským hlubinám. Z pomyslného trůnu byl však evolucí sesazen již před 2,6 miliony let. Anebo nám věda něco zamlčela? Ztělesněná noční můra… I tak by se dal nazvat osobní střet se žralokem bílým (Carcharodon carcharias). Jeho dávný příbuzný, megalodon (Carcharocles megalodon), ale dokázal být ještě děsivější. Zatímco délka […]
Pacienti s celiakií, pšeničnou alergií a intolerancí se konečně dočkají bezlepkového pečiva kvality konvenčního pečiva. Novou recepturu vyvinul tým výzkumníků společnosti Perník s.r.o., Mikrobiologického ústavu AV ČR, Výzkumného ústavu potravinářského Praha a firmy RADANAL s.r.o. Technologická agentura České republiky (TA ČR) podpořila tento projekt v rámci Programu EPSILON.   Bezlepková bageta je výsledkem čtyřletého výzkumného […]
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz