Domů     Technika
Auto do města? Bentley Continental GT může být kandidátem

komerční sdělení

Ať už chcete mít na cestách dostatek soukromí, potřebujete zapůsobit na obchodního partnera, nebo jen nedokážete vystát přeplněnou městskou dopravu, je pro vás auto do města nezbytností. Který kandidát z řad Bentley je ten pravý, se dočtete níže. .

Paradox malé české země

Zatímco obyvatelé zemí západní a jižní Evropy pravidelně obrážejí velká města v těch nejmenších vozech, Čechy stále nutí fenomén velkých SUV k nákupu nejmasivnějších aut na trhu.

Přestože aktuálně nejoblíbenější model Bentley Bentayga nabízí řadu nezpochybnitelných výhod, na popojíždění v malých pražských, ostravských nebo brněnských uličkách najdeme i vhodnějšího kandidáta.

Rozměry malý, ale duší velký Continental

Elegantní kupé v podobě Continentalu GT je jako stvořené jak na dlouhé cesty, tak i na příležitostné popojíždění. S délkou 4 850 mm a výškou 1 405 mm je dostatečně kompaktním vozem, se kterým pohodlně zaparkujete kdekoliv. Zároveň ale poskytuje dostatek prostoru nejen pro vás, ale i pro vaše věci.

Pohodlí na prvním místě

Jedním z důvodů, proč lidé upřednostňují jízdu ve vlastním voze před hromadnou dopravou, je zkrátka pohodlí. A toho má Continental na rozdávání.

Pohodlné posezení v kožených sedačkách upravených každému zákazníkovi na míru je u všech modelů Bentley již samozřejmostí. Při krátkých cestách v hektických městech ale řidiči mnohem více ocení klid.

Podle výzkumu Katherine Templar Lewis jsou osoby vystavené hluku dopravy převyšující 70 dB o 65 % náchylnější k depresím. Kvalitní konstrukce Continentalu GT proto zajišťuje maximální odhlučnění, které vás dokonale odstřihne od ruchu velkoměsta.

Nejnovější technologie pro nadstandardní komfort

S pohodlnou jízdou se pojí i využití výhod nejmodernějších technických inovací. Model Continental GT je proto vybaven systémem Apple CarPlay pro bezdrátové připojení chytrého mobilu. Vestavěný wi-fi hotspot vám umožní zůstat online i na cestách.

A s neustále aktualizovanou satelitní navigací se nikdy neztratíte.

Speciální výbava City je přizpůsobena přímo jízdě ve městě. Pohodlnější řízení vám dopřeje kamera pro 360stupňový horní pohled, spolehlivý parkovací asistent, upozornění na překážky a rozpoznání dopravních značek, kterých bývá ve městech víc než dost.

Na výkon se nezapomíná

Při jízdě na prázdném okruhu nebo během výletu za hradby velkoměsta každý správný řidič ocení, že jeho skladný vůz dokáže vyvinout náležitý výkon. Continentalu k tomu dopomáhá přesně 542 koní.

Čtyřlitrový osmiválec s točivým momentem 770 Nm vás z 0 na 100 vystřelí za neuvěřitelné 4 sekundy a dokáže jet rychlostí až 318 km/h.

S Continentalem GT uděláte parádu

Třešničkou na dortu je jen fakt, že se za Continentalem otočí nejeden kolemjdoucí. Masivní 21palcová kola s pěti trojitými paprsky dělají z už tak nízkého auta skutečný sporťák a elegantní promyšlené linie mu propůjčují atletického ducha.

Malé čočky předních světel a rozestoupené zadní blatníky spolu vytvářejí zajímavý kontrast, který vůz spolehlivě odliší od kdejakého auta na silnici. Drobné detaily v podobě typické masky chladiče a eliptické čtyřdílné koncovky výfuku už jen dokazují, že tento skvostný kousek pochází z továrny Bentley.

reklama
Související články
Na 3D tiskárnách se jednou budou tisknout celé obytné domy nebo lidské orgány. Zájemci o tuto klíčovou technologii by měli zbystřit, VŠB-TUO totiž jako jediná vysoká škola v Česku nabízí uchazečům studium zaměřené na aditivní technologie. Do nového programu Fakulty strojní se mohou hlásit už letos, a to od 13. září do 13. října. Fakulta […]
Byť je virtuální svět od toho reálného v mnohém odlišný, leccos však oba mají společného. Třeba to, že se v nich nepohybují jen slušní lidé, ale i zločinci, kteří pro zisk neváhají udělat cokoli. Třeba nešťastné internetové uživatele vydírat. Nedávný případ, ve kterém hlavní roli hráli počítačový vyděrač vybavený ruským virem Ryuk a nemocnice v […]
Agrovoltaice se blýská na lepší časy. Nově totiž bude ukotvená v zákoně a zemědělci nebudou muset volit, jestli půdu využijí na pěstování plodin, nebo na výrobu elektřiny. Počítá s tím novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Česko po vzoru západních států podpoří rozšíření obnovitelných zdrojů energie. Přispěje tak nejen k vlastní energetické nezávislosti, ale […]
Touhu zkrotit blesky zažehl v lidstvu s příchodem 20. století Nikola Tesla. Na jeho odkaz nyní navázali také čeští experti, kterým se podařilo odhalit nejdelší „kousek“ ve střední Evropě. Úspěch mezinárodního významu si na svůj „vrub“ připsali odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT a Akademie věd ČR. Společnými silami zachycený blesk dosáhl podle prvotních odhadů délky […]
Ve výrobních podnicích Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) využívají unikátní lakovací kabinu s nulovými emisemi využívající technologii rekuperace tepla a tepelných čerpadel. Tímto způsobem továrna snížila roční emise CO2 o 1 000 tun. Toyota je lídr ve výrobě automobilů s nízkými a nulovými emisemi, zároveň ale usiluje o co nejrychlejší dekarbonizaci výroby. Koncern odhaduje, že […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz