Domů     Technika
Auto do města? Bentley Continental GT může být kandidátem

komerční sdělení

Ať už chcete mít na cestách dostatek soukromí, potřebujete zapůsobit na obchodního partnera, nebo jen nedokážete vystát přeplněnou městskou dopravu, je pro vás auto do města nezbytností. Který kandidát z řad Bentley je ten pravý, se dočtete níže. .

Paradox malé české země

Zatímco obyvatelé zemí západní a jižní Evropy pravidelně obrážejí velká města v těch nejmenších vozech, Čechy stále nutí fenomén velkých SUV k nákupu nejmasivnějších aut na trhu.

Přestože aktuálně nejoblíbenější model Bentley Bentayga nabízí řadu nezpochybnitelných výhod, na popojíždění v malých pražských, ostravských nebo brněnských uličkách najdeme i vhodnějšího kandidáta.

Rozměry malý, ale duší velký Continental

Elegantní kupé v podobě Continentalu GT je jako stvořené jak na dlouhé cesty, tak i na příležitostné popojíždění. S délkou 4 850 mm a výškou 1 405 mm je dostatečně kompaktním vozem, se kterým pohodlně zaparkujete kdekoliv. Zároveň ale poskytuje dostatek prostoru nejen pro vás, ale i pro vaše věci.

Pohodlí na prvním místě

Jedním z důvodů, proč lidé upřednostňují jízdu ve vlastním voze před hromadnou dopravou, je zkrátka pohodlí. A toho má Continental na rozdávání.

Pohodlné posezení v kožených sedačkách upravených každému zákazníkovi na míru je u všech modelů Bentley již samozřejmostí. Při krátkých cestách v hektických městech ale řidiči mnohem více ocení klid.

Podle výzkumu Katherine Templar Lewis jsou osoby vystavené hluku dopravy převyšující 70 dB o 65 % náchylnější k depresím. Kvalitní konstrukce Continentalu GT proto zajišťuje maximální odhlučnění, které vás dokonale odstřihne od ruchu velkoměsta.

Nejnovější technologie pro nadstandardní komfort

S pohodlnou jízdou se pojí i využití výhod nejmodernějších technických inovací. Model Continental GT je proto vybaven systémem Apple CarPlay pro bezdrátové připojení chytrého mobilu. Vestavěný wi-fi hotspot vám umožní zůstat online i na cestách.

A s neustále aktualizovanou satelitní navigací se nikdy neztratíte.

Speciální výbava City je přizpůsobena přímo jízdě ve městě. Pohodlnější řízení vám dopřeje kamera pro 360stupňový horní pohled, spolehlivý parkovací asistent, upozornění na překážky a rozpoznání dopravních značek, kterých bývá ve městech víc než dost.

Na výkon se nezapomíná

Při jízdě na prázdném okruhu nebo během výletu za hradby velkoměsta každý správný řidič ocení, že jeho skladný vůz dokáže vyvinout náležitý výkon. Continentalu k tomu dopomáhá přesně 542 koní.

Čtyřlitrový osmiválec s točivým momentem 770 Nm vás z 0 na 100 vystřelí za neuvěřitelné 4 sekundy a dokáže jet rychlostí až 318 km/h.

S Continentalem GT uděláte parádu

Třešničkou na dortu je jen fakt, že se za Continentalem otočí nejeden kolemjdoucí. Masivní 21palcová kola s pěti trojitými paprsky dělají z už tak nízkého auta skutečný sporťák a elegantní promyšlené linie mu propůjčují atletického ducha.

Malé čočky předních světel a rozestoupené zadní blatníky spolu vytvářejí zajímavý kontrast, který vůz spolehlivě odliší od kdejakého auta na silnici. Drobné detaily v podobě typické masky chladiče a eliptické čtyřdílné koncovky výfuku už jen dokazují, že tento skvostný kousek pochází z továrny Bentley.

Související články
Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) ukončil vývoj vozítka VIPER. Jeho úkolem mělo být pátrání po vodě či dalších zdrojích na Měsíci. Jako důvod uvedla rostoucí náklady, odkládání startu, ale také možné ohrožení dalších projektů Původně měl VIPER započít svou misi k Měsíci už na sklonku minulého roku. Nakonec však NASA požádala o odložení […]
Na dně moře u japonského pobřeží bylo objeveno gigantické naleziště klíčových prvků pro výrobu baterií do elektromobilů, ložisko niklu a kobaltu. První vrty u ostrova Minami-Torišima budou zahájeny příští rok. Využívání ložiska v průmyslovém měřítku má být zahájeno v roce 2026. Podle nadace The Nippon Foundation, která v posledních měsících zkoumala mořské dno u ostrova […]
Filmový průmysl se neustále vyvíjí a nové technologie mu umožňují vytvářet stále realističtější a poutavější zážitky pro diváky. Jaké nejmodernější technologie se v současné době používají ve filmech k tomu, aby zmátly smysly diváků? Technologií, která posouvá současný filmový průmysl neuvěřitelným způsobem vpřed, jsou tak zvané počítačově generované obrazy neboli computer generated imagery (CGI). Jedná […]
Svět se mění… Elektrifikuje se Severní Amerika, Evropa i Čína. Musejí. Statisíce vědců ze všech koutů planety přicházejí se znepokojivými čísly. Jenže v blízké budoucnosti nebude nutné bojovat jen s růstem CO2 v ovzduší, zároveň se budeme potýkat s nedostatkem lithia, potřebným pro výrobu baterií do elektromobilů. Do roku 2040 podle analýzy Benchmark Minerals Intelligence […]
IPEX AI Contact Center představila svou vlajkovou loď Omnichannel spolu s virtuální asistentkou Alex, speciálně vyvinutou umělou inteligencí. Cloudová aplikace Omnichannel reprezentuje jednotné řešení pro zefektivnění komunikace firem s jejich zákazníky za pomoci AI. Společnost tak svými službami pokládá pevné základy pro vytváření synergie lidské práce s umělou inteligencí. IPEX působí na trhu již od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz