Domů     Technika
Auto do města? Bentley Continental GT může být kandidátem
Martin Macourek
od Martin Macourek 19.2.2023

komerční sdělení

Ať už chcete mít na cestách dostatek soukromí, potřebujete zapůsobit na obchodního partnera, nebo jen nedokážete vystát přeplněnou městskou dopravu, je pro vás auto do města nezbytností. Který kandidát z řad Bentley je ten pravý, se dočtete níže. .

Paradox malé české země

Zatímco obyvatelé zemí západní a jižní Evropy pravidelně obrážejí velká města v těch nejmenších vozech, Čechy stále nutí fenomén velkých SUV k nákupu nejmasivnějších aut na trhu.

reklama

Přestože aktuálně nejoblíbenější model Bentley Bentayga nabízí řadu nezpochybnitelných výhod, na popojíždění v malých pražských, ostravských nebo brněnských uličkách najdeme i vhodnějšího kandidáta.

Rozměry malý, ale duší velký Continental

Elegantní kupé v podobě Continentalu GT je jako stvořené jak na dlouhé cesty, tak i na příležitostné popojíždění. S délkou 4 850 mm a výškou 1 405 mm je dostatečně kompaktním vozem, se kterým pohodlně zaparkujete kdekoliv. Zároveň ale poskytuje dostatek prostoru nejen pro vás, ale i pro vaše věci.

Pohodlí na prvním místě

Jedním z důvodů, proč lidé upřednostňují jízdu ve vlastním voze před hromadnou dopravou, je zkrátka pohodlí. A toho má Continental na rozdávání.

reklama

Pohodlné posezení v kožených sedačkách upravených každému zákazníkovi na míru je u všech modelů Bentley již samozřejmostí. Při krátkých cestách v hektických městech ale řidiči mnohem více ocení klid.

Podle výzkumu Katherine Templar Lewis jsou osoby vystavené hluku dopravy převyšující 70 dB o 65 % náchylnější k depresím. Kvalitní konstrukce Continentalu GT proto zajišťuje maximální odhlučnění, které vás dokonale odstřihne od ruchu velkoměsta.

Nejnovější technologie pro nadstandardní komfort

S pohodlnou jízdou se pojí i využití výhod nejmodernějších technických inovací. Model Continental GT je proto vybaven systémem Apple CarPlay pro bezdrátové připojení chytrého mobilu. Vestavěný wi-fi hotspot vám umožní zůstat online i na cestách.

A s neustále aktualizovanou satelitní navigací se nikdy neztratíte.

Speciální výbava City je přizpůsobena přímo jízdě ve městě. Pohodlnější řízení vám dopřeje kamera pro 360stupňový horní pohled, spolehlivý parkovací asistent, upozornění na překážky a rozpoznání dopravních značek, kterých bývá ve městech víc než dost.

Na výkon se nezapomíná

Při jízdě na prázdném okruhu nebo během výletu za hradby velkoměsta každý správný řidič ocení, že jeho skladný vůz dokáže vyvinout náležitý výkon. Continentalu k tomu dopomáhá přesně 542 koní.

reklama

Čtyřlitrový osmiválec s točivým momentem 770 Nm vás z 0 na 100 vystřelí za neuvěřitelné 4 sekundy a dokáže jet rychlostí až 318 km/h.

S Continentalem GT uděláte parádu

Třešničkou na dortu je jen fakt, že se za Continentalem otočí nejeden kolemjdoucí. Masivní 21palcová kola s pěti trojitými paprsky dělají z už tak nízkého auta skutečný sporťák a elegantní promyšlené linie mu propůjčují atletického ducha.

Malé čočky předních světel a rozestoupené zadní blatníky spolu vytvářejí zajímavý kontrast, který vůz spolehlivě odliší od kdejakého auta na silnici. Drobné detaily v podobě typické masky chladiče a eliptické čtyřdílné koncovky výfuku už jen dokazují, že tento skvostný kousek pochází z továrny Bentley.

reklama
Související články
V roce 2028 by měla na oběžnou dráhu Země vystoupat česká družice SOVA. Zkoumat bude procesy ve středních a vyšších vrstvách atmosféry, které dosud nebyly dostatečně studovány, což by mělo pomoci přesněji předpovídat extrémní jevy počasí. S váhou okolo 100 kg bude SOVA (anglicky Satellite Observation of waVes in the Atmosphere) největším českým satelitem letícím […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Automobilka, která vyvíjí a vyrábí první český hypersport Praga Bohema, uvádí na trh i výjimečnou jednostopou záležitost. Tahle motorka váží pouhých 142 kg, v rámu z chrom-molybdenové oceli je vzduchem chlazený čtyřdobý dvouválec o objemu 773 cm3 a vznikne jen 28 kusů. Praga ZS 800… Mrkněte na to. Ještě jednou. A pak na design ikonického modelu […]
Zapsal se do historie jako krotitel blesků z Helvíkovic, nicméně Prokopu Divišovi šlo o něco jiného a daleko významnějšího, než jen o neškodné svedení blesku… Trochu jiné bylo i jeho jméno, ve skutečnosti se narodil jako Václav Divíšek. Prokopem se stal v klášteře, také příjmení přizpůsobil církevní latině a z Divíška byl Diwish. Jinak si […]
Z malého Česka se stává kosmická laboratoř s velkým vesmírným potenciálem a talentem. Už více než 50 firem se podílí na vývoji a výrobě hardwarových a softwarových řešení nejen pro evropské kosmické programy, ale i pro americkou NASA. Roční příspěvek České republiky do Evropské kosmické agentury se od letošního roku zvýší na 1,6 miliardy korun ročně. […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz