Domů     Zajímavosti
Proč byste měli svůj nábytek pravidelně chemicky čistit?

komerční sdělení

Profesionálové v oboru čištění sedaček doporučují, aby se i při běžném úklidu domácnosti čalouněný nábytek hloubkově čistil alespoň jednou za šest měsíců. Není to jen přání, je to nutnost. 

Čištění na vlastní pěst někdy nepomáhá, proto si na čištění nábytku můžete objednat úklidovou firmu, která zajistí tuto službu přímo u vás doma. Úklidové firmy v Praze vám poskytnou celou řadu úklidových služeb, včetně čištění gaučů a pohovek. .

Čištění čalouněného nábytku je třeba provést, pokud:

– jsou na pohovce skvrny od jídla, nápojů apod

– máte doma domácí mazlíčky a ti se rádi válejí na měkké pohovce, koberci nebo křesle

– vy a vaše rodina často trávíte čas sledováním seriálů vleže na pohovce

– máte malé děti, které často špiní nábytek

– jsou již viditelné skvrny od potu

– nábytek je čalouněný látkami s dlouhým vlasem, jako je velur, plyš nebo samet

– chcete provést preventivní čištění proti bakteriím

Podívejme se na výhody a jak často je tedy třeba svůj nábytek čistit, abyste ho udrželi čistý a neutráceli za něj tolik peněz a námahy. 

K čemu bude přínosné?

Gauče, židle a křesla jsou obecně známé kusy čalouněného nábytku, které obvykle máme v domácnosti. Rychle absorbují prach, zvířecí chlupy, částečky naše kůže a snadno se na nich tvoří skvrny. Proto může být proces někdy velmi obtížný, ale za výsledek to stojí.

Hlavní důvody pro čištění nábytku:

1. Zlepšení ovzduší v bytě a předcházení onemocněním

Lidé si často neuvědomují, že to pomáhá zlepšovat kvalitu vzduchu v  místnosti. Škodlivé látky nahromaděné v pohovkách a křeslech lze odstranit a předejít tak různým onemocněním. 

Například léčba alergií začíná pravidelným uklízením. Prach se často usazuje na policích, skříních a čalouněný nábytek není výjimkou. Čalounění je pak živnou půdou pro různé škodlivé bakterie. V důsledku toho způsobují alergické reakce.

Pravidelný úklid domácnosti a samotné čištění je pro alergiky, kteří trvale žijí v domě, nezbytné. .

Zaprášená pohovka je ideálním domovem pro roztoče. Jsou tak malé, že je bez speciálního vybavení nejde vidět. Zplodiny mikroorganismů, které se dostanou do těla, mohou také způsobovat kožní onemocnění. Účinné a důkladné odstranění nečistot zajistí, že se bakterie nebudou mít šanci dále množit. .

Při samotném procesu je důležité zvolit správný čisticí prostředek, aby nedošlo k poškození materiálu.

S tímto úkolem vám nejlépe pomůže profesionální firma

2. Prodloužení životnosti vaší sofa 

Včasné čištění pomáhá prodloužit její životnost. Při kontaktu prachu s vlákny dochází k postupnému opotřebení čalounění. Tkanina postupně ztrácí barvu a objevují se tmavá, nevzhledná místa. Během mytí se vlákna tkaniny vyčistí a pozvednou, takže čalounění je nejen svěžejší, ale také měkčí a pružnější.

V každém případě budete k dokonalému vyčištění jakéhokoli povlaku potřebovat speciální prostředek a extraktor. Je však drahý a ne každý si ho může dovolit. Můžete proto požádat o pomoc příslušnou agenturu. Dokážou vyčistit několik výrobků najednou.

3. K vylepšení celkového vzhledu nábytku

Každý pochopí, že pohovka bez skvrn a prachu vypadá mnohem pěkněji než špinavá. Při pohledu na zaprášený nábytek máte nepříjemný pocit, že se v místnosti již dlouho pravidelně neuklízí, a je nesnesitelné v ní zůstávat.

Područky křesel a pohovek jsou nejčastěji znečištěnými místy, a proto vyžadují zvláštní pozornost. Čistá sedačka působí svěžím a lehkým dojmem. V takové místnosti je mnohem pohodlnější pracovat nebo naopak nerušeně odpočívat. .

Jak často by se měl nábytek čistit?

Pokud berete své zdraví vážně a chcete si užívat svůj oblíbený nábytek po mnoho let, zvažte následující zásady:

1. Čištění sedaček Ihned po jejich zakoupení 

Nový nábytek je vždy dobrá věc, ale mnoho lidí si myslí, že nová pohovka nebo křeslo čištění nevyžaduje. Bohužel to není tak docela pravda. Nábytek byl přece ve skladu, kde byl vystaven různým druhům průmyslového prachu a nečistot, a mimo jiné mohl během přepravy absorbovat nejrůznější nečistoty.

Zvláštní pozornost při čištění si zaslouží vystavený nábytek, na kterém sedělo mnoho návštěvníků. .

2. Jednou za půl roku 

Zabránit něčemu je vždy mnohem snazší než s problémem bojovat. Proto odborníci z mnoha firem doporučují ho provádět alespoň jednou za půl roku.  

3. Podle potřeby

Pochopitelné je, že v případě rozlití tekutiny nebo ušpinění nábytku jídlem je třeba provést čištění. To by se mělo provést nejlépe ihned po znečištění a nečekat dalších šest měsíců na plánované čištění. .

Pokud si objednáte služby úklidové firmy, bude pro vás snazší udržovat svůj domov a zejména nábytek v čistotě.

Zdroj foto: Unsplash

..
Související články
Svět si nedávno prošel pandemií covidu, každoročně se objevují chřipkové epidemie a obavy vzbuzuje i ptačí chřipka. Kontrola šíření virů tak zůstává i nadále globální výzvou. Vědci z University of Pennsylvania se pokusili vyvinout antivirovou žvýkačku bránící přenosu viru chřipky či herpes simplex mezi lidmi. Vyrobená je z luštěniny! Předtím, než vypukla pandemie covidu, používal […]
Vědci zkoumali vegetaci na ostrově Barro Colorado v Panamě, aby potvrdili škodlivé účinky zásahu bleskem na stromy. Kupodivu zjistili, že jeden, konkrétně silovoň Dipteryx oleifera, k sobě blesky záměrně přitahuje, aby se zbavil svých konkurentů a zejména parazitické liány, aniž by sám byl poškozen! Ostrov Barro Colorado se nachází v uměle vytvořeném Gatunském jezeře uprostřed […]
Společnost Toyota Engineering Society začala loni pracovat na sférickém mobilním zařízení, které bude schopné přepravovat lidi v průhledné kulaté kapsli. Po čtyřech měsících vývoje představila funkční prototyp. Připomíná mobilní kapsli, kterou se pohybovali návštěvníci parku dinosaurů ve filmu Jurský svět. Vozidlo funguje na stejném principu jako kolo pro křečky. Na vnitřní straně koule jsou položeny […]
Demence souvisí se ztrátou paměti, zmateností a kognitivními problémy. To se ví. Co když ale první varovné signály nepocházejí z mozku, ale z očí? Nedávná vědecká studie ukázala, že změny ve zrakovém vnímání mohou předpovědět demenci až 12 let před její oficiální diagnózou. Zjištění otevírají dveře novým možnostem včasné detekce a prevence neurodegenerativních onemocnění. Zrak […]
Jednou z hrozeb, kterou s sebou nese změna klimatu, je růst hladiny oceánů. Pobřežní oblasti, jež dnes slouží jako klíčové zemědělské regiony, mohou být v budoucnu zaplaveny slanou vodou a stát se neúrodnými. Řešením by mohly být takzvané halofyty – rostliny, které přirozeně snášejí vysoké zasolení půdy i vody. Vědci se nyní obracejí k těmto […]
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz