Domů     Technika
Co by měl splňovat pracovní notebook?

komerční sdělení

Pracovní notebooky patří k těm méně náročným na trhu. Přesto v obchodě nelze sáhnout jen tak po ledajakém počítači. Aby vám pracovní notebook dobře sloužil, měl by splňovat následující parametry. .

1.     Malá hmotnost

Pracovní notebook budete většinu času stále někde brát s sebou. Velké modely vážící přes 2,5 kila proto nejsou dobrou volbou. Aby se vám po pár cestách do práce nošení počítače nezprotivilo, vybírejte notebook o hmotnosti kolem 2 kilo.

Samozřejmě že čím lehčí, tím lepší. S nejnovějšími ultrabooky se klidně dostanete i na 1 kilo.

2.     Dlouhá výdrž baterie

Naprostou nutností je maximální výdrž baterie. Počítejte s tím, že budete trávit hodiny na pracovních schůzkách. Navíc neustálé tahání nabíječky je další zátěž. U průměrných pracovních notebooků uvádějí výrobci výdrž baterie kolem 7–8 hodin.

Nadupanější ultrabooky opět nabídnou něco nadstandardního. Za ideálních podmínek by vám měly vydržet klidně 16 nebo 20 hodin. Takový luxus ale něco stojí.

3.     SSD disk

SSD disk by měl být samozřejmostí. Abyste na meetingu nečekali 15 minut, než vám počítač naběhne, koukejte alespoň po 128GB SSD.

Naopak ušetříte na paměti. Textové soubory a prezentace moc místa nezaberou.

4.     Displej tak akorát

Čím menší obrazovka, tím kompaktnější a lehčí notebook, ovšem těžší práce. Ideální střední cestou je displej o velikosti 14–15 palců.

Co se rozlišení týče, naprostým standardem je dnes Full HD. I s obyčejným HDčkem si ale při práci vystačíte. Naopak větší rozlišení by cenu notebooku zbytečně vytlačilo nahoru.

5.     Reprezentativní vzhled

V neposlední řadě nezapomínejte zohlednit to, jak notebook vypadá. Přece jen vás bude v práci určitým způsobem reprezentovat. Elegantněji působí celokovové konstrukce. Jejich výhodou je navíc větší odolnost, která se při každodenním přenášení bude hodit.

Zdroj obrázku: Foxy burrow / Shutterstock.com

Související články
Vezmete altermagnet, dáte ho pod rentgen, měníte polarizační filtr a pozorujete, jak materiál pohlcuje světlo. Zní to skoro jako pokus z běžné hodiny fyziky, jde však o průlomový experiment, jehož výsledkem je pozoruhodný objev fyziků z Masarykovy univerzity, Akademie věd ČR (AV ČR), Metropolitní univerzity v Ósace a University of Nottingham. Před půl rokem mezinárodní […]
Na počátku dvacátého století představovaly vlaky nejrychlejší dopravní prostředek na delší vzdálenosti. Dnes je v našich očích nahradila letadla. V celé řadě zemí však stále platí, že pokud člověk chce zažít jízdu rychlostí, za kterou by ho na silnici policie okamžitě poslala do vězení, stačí usednout do vysokorychlostního vlaku. Ten se i podle svého jízdního […]
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Z kdysi zázračného produktu se stává veřejný nepřítel číslo jedna. Máme se ho ale bát? „Plasty nejsou zlo. Například v medicínských aplikacích, automobilovém nebo letecké průmyslu jsou nenahraditelné. Špatnou reklamu plastům dělají jednorázové výrobky a především to, jak s nimi nakládáme…“ říká ve 27. […]
Někteří lidé používají chatboty s umělou inteligencí k vytváření avatarů svých zesnulých blízkých. Pro někoho je to zdroj útěchy, ale jiné z toho tak trochu jímá hrůza… Doktorka Stephenie Lucas Oneyová nedávno oslavila pětasedmdesáté narozeniny. Její otec, bývalý policista a soudce, je už na věčnosti, ale ona s ním stále hovoří. Nikoli však jen v […]
Vinaři používají dvě metody k detekci toho, zda bylo jejich bílé víno kontaminováno nežádoucími mikroby, a to čichovou zkoušku a testování vzorků vína v Petriho misce. Nyní by se k nim mohla přidat ještě třetí, hi-tech metoda, a to testování vína pomocí elektronického jazyka. Elektronický jazyk se tomu lidskému vůbec nepodobá co do vzhledu, ale […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz