Domů     Medicína
Proč je ideální volbou transplantace vlasů na podzim?

komerční sdělení

Už déle uvažujete o transplantaci vlasů, ale neumíte se rozhodnout, které období je nejvhodnější pro zákrok a následnou regeneraci? Níže uvádíme komplexní obraz o tom, proč je podzimní období nejideálnější pro transplantaci vlasů..

Transplantace vlasů je jediným odborným zákrokem, který může poskytnout trvalé definitivní řešení plešatosti, která pacientovi často způsobuje nejen estetické, ale také vážné psychické problémy.

Klinika PHAEYDE má dlouholeté zkušenosti v oblasti transplantace vlasů. Na klinice pracují zkušení specialisté, kteří používají nejmodernější techniky s nejvyšší úrovní hygieny.

Metody transplantace vlasů na klinice PHAEYDE

Na klinice pro transplantaci vlasů PHAEYDE používáme nejmodernější metody pro transplantaci vlasů. Podstatou transplantace vlasů je, že se folikulární jednotky – také známé jako štěpy, odeberou a poté se implantují do oblasti s nedostatkem vlasů.

Štěpy sestávají z vlasového vlákna, vlasové cibulky a části tkáně kolem něj, které může být nervového, cévního, svalového nebo tukového původu.

Tento zákrok se považuje za nejmodernější chirurgický zákrok. Oproti starším technikám je velkou výhodou, že na povrchu kůže nevznikají žádné jizvy, čímž se výrazně zkrátí proces hojení a nezůstávají žádné trvalé stopy po transplantaci vlasů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (Follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyřežou kolem dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor poté vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp.

Cílová oblast je část hlavy, kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Metoda S.H.E (Single Hair Extraction) vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikrotenké duté jehle o průměru 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpicích jehlou.

Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřebí. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí a pro dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Proč by se transplantace vlasů měla provádět na podzim?

4 týdny po zákroku se důrazně doporučuje chránit pokožku hlavy před silným přímým slunečním zářením. To vyžaduje v létě mnohem více pozornosti a může vám to i pořádně ztížit dovolenou. Nedoporučuje se trávit venku více než 20 minut na silném slunci. Kšiltovkou si můžete chránit hlavu před sluncem až po týdnu.

Na podzim však již pacient není vystaven silnému slunečnímu záření a UV hodnota není vysoká, proto tomu po transplantaci vlasů není třeba věnovat speciální pozornost.

Pokrývku hlavy můžete začít nosit nejdříve týden po transplantaci vlasů, ale nejlépe tak, aby se nedotýkala implantované oblasti. Naštěstí v přechodném období podzimu je zřídka nutné nosit čepici denně.

Právě proto je toto období nejideálnější. Pokožka hlavy se může větrat a tím se podpoří proces regenerace.

Máte-li další dotazy týkající se transplantace vlasů nebo ohledně termínu zákroku, kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci spojenou s vyšetřením vlasů.

Vysoce kvalitní transplantace vlasů v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!

Související články
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky denisovanů byly objeveny v roce 2008 v Denisově jeskyni na Altaji v Rusku, podle tohoto místa nálezu jsou pojmenovaní. Stáří tamních kosterních pozůstatků bylo odhadnuto na 41 000 let. […]
Už přes 16 000 pacientů se v České republice zapojilo do výzkumu nových léků a očkovacích látek. Takzvaná klinická hodnocení probíhají nejčastěji v oblasti onkologie, imunologie a infekčních onemocnění, nemocí srdce a onemocnění dýchacích cest. Celkem ve zdravotnických zařízeních po celé republice probíhá 481 těchto hodnocení, jež zdravotnickému systému ušetřila více než jeden a půl […]
Univerzálními dárci krve jsou lidé s krevní skupinou 0. Ne vždy je ale této krve dostatek, proto se vědci snaží vymyslet, jak to zařídit, aby mohl člověk s jakoukoliv krevní skupinou darovat krev ostatním, aniž by došlo k úhoně. Této vysněné metě se nyní velmi přiblížili. Krevní skupiny A, B a O objevil v roce […]
Jako by nestačil návrat starých známých infekcí, začaly se objevovat nové. A nejsou bezzubé, podle odhadů umírá na zdánlivě nenápadné mykózy celosvětově dvakrát více nemocných než před 10 lety. Co jsou vlastně mykózy? Jde o infekce způsobené některými zástupci říše hub – jednobuněčnými kvasinkami nebo vláknitými houbami, známými spíš pod značením plísně. Tedy nic, co […]
Nejsou to jen oteklé končetiny a utiskovaný močový měchýř. Na příchod dítěte se adaptují téměř všechny systémy těla matky, a za jeden z nich byl nedávno uznán také mozek. Jak přesně k tomu dochází, se ale dosavadní studie nedokázaly shodnout. Objasnit celou záležitost pomohla nová studie. Vědecký zájem o neurobiologické procesy spojené s mateřstvím je ve fázi […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz