Domů     Medicína
Proč je ideální volbou transplantace vlasů na podzim?

komerční sdělení

Už déle uvažujete o transplantaci vlasů, ale neumíte se rozhodnout, které období je nejvhodnější pro zákrok a následnou regeneraci? Níže uvádíme komplexní obraz o tom, proč je podzimní období nejideálnější pro transplantaci vlasů..

Transplantace vlasů je jediným odborným zákrokem, který může poskytnout trvalé definitivní řešení plešatosti, která pacientovi často způsobuje nejen estetické, ale také vážné psychické problémy.

Klinika PHAEYDE má dlouholeté zkušenosti v oblasti transplantace vlasů. Na klinice pracují zkušení specialisté, kteří používají nejmodernější techniky s nejvyšší úrovní hygieny.

Metody transplantace vlasů na klinice PHAEYDE

Na klinice pro transplantaci vlasů PHAEYDE používáme nejmodernější metody pro transplantaci vlasů. Podstatou transplantace vlasů je, že se folikulární jednotky – také známé jako štěpy, odeberou a poté se implantují do oblasti s nedostatkem vlasů.

Štěpy sestávají z vlasového vlákna, vlasové cibulky a části tkáně kolem něj, které může být nervového, cévního, svalového nebo tukového původu.

Tento zákrok se považuje za nejmodernější chirurgický zákrok. Oproti starším technikám je velkou výhodou, že na povrchu kůže nevznikají žádné jizvy, čímž se výrazně zkrátí proces hojení a nezůstávají žádné trvalé stopy po transplantaci vlasů.

Při metodě, kterou nazýváme FUE (Follicular Unit Extraction) se skupiny vlasů (štěpy) vyřežou kolem dokola s dutou jehlou o průměru 1,0 – 1,2 mm. Doktor poté vytvoří pomocí mikro řezu otvor do pokožky hlavy v cílové oblasti, do kterého implantuje štěp.

Cílová oblast je část hlavy, kde nastalo řídnutí vlasů či plešatění. Štěpy jsou vlasové jednotky, které mohou obsahovat 2-3 ba dokonce v ojedinělých případech až 4-5 vlasů.

Metoda S.H.E (Single Hair Extraction) vyvinutá klinikou PHAEYDE je nejmodernější technika pro transplantaci vlasů. Vyvinula se z metody FUE. Díky mikrotenké duté jehle o průměru 0,5 – 0,8 mm, stopy po zákroku zmizí asi za týden, maximálně ale za 10 dní, stejně jako stopy po menších vpicích jehlou.

Nevznikají žádné velké řezy a proto ani jizvy. Stehy nejsou zapotřebí. Největší výhodou této techniky je, že díky extrémně tenké precizní duté jehle se štěpy v dárcovské oblasti nepoškodí a pro dosažení co nejpřirozenějšího výsledku mohou být vlasové folikuly vsazeny mimořádně hustě.

Proč by se transplantace vlasů měla provádět na podzim?

4 týdny po zákroku se důrazně doporučuje chránit pokožku hlavy před silným přímým slunečním zářením. To vyžaduje v létě mnohem více pozornosti a může vám to i pořádně ztížit dovolenou. Nedoporučuje se trávit venku více než 20 minut na silném slunci. Kšiltovkou si můžete chránit hlavu před sluncem až po týdnu.

Na podzim však již pacient není vystaven silnému slunečnímu záření a UV hodnota není vysoká, proto tomu po transplantaci vlasů není třeba věnovat speciální pozornost.

Pokrývku hlavy můžete začít nosit nejdříve týden po transplantaci vlasů, ale nejlépe tak, aby se nedotýkala implantované oblasti. Naštěstí v přechodném období podzimu je zřídka nutné nosit čepici denně.

Právě proto je toto období nejideálnější. Pokožka hlavy se může větrat a tím se podpoří proces regenerace.

Máte-li další dotazy týkající se transplantace vlasů nebo ohledně termínu zákroku, kontaktujte nás a přijďte na osobní konzultaci spojenou s vyšetřením vlasů.

Vysoce kvalitní transplantace vlasů v roce 2022 pouze na klinice PHAEYDE!

Související články
Medicína Ostatní 20.11.2024
Metabolismus znamená život a život je nemyslitelný bez buňky. Tyhle automatické pravdy začíná výzkum zpochybňovat. Vědci vyvinuli metabolismus, který se sám udržuje, přitom buňku nepotřebuje. Je to zatím jen první krok, spíš nesmělý, ale naděje – i obavy – s ním spojené jsou obrovské.   Před několika měsíci vydala Společnost Maxe Plancka zprávu, která by […]
Jsou pouhým okem neviditelné, bez chuti a bez zápachu. Nemáte šanci je v jídle postřehnout, přitom jde o vysoce nebezpečné karcinogeny. Z přírody se vymýtit nedají. Jistou naději ale dávají výzkumy biologických metod boje proti plísním, které aflatoxiny tvoří. Počátkem 60. let minulého století postihla britské chovatele drůbeže nečekaná rána. Ve velkém jim hynuly především krůty. Vypadalo to […]
Medicína 16.11.2024
Puberta startuje u dívek kolem 10 až 12 let, ale stále častěji se objevují případy, kdy k tomuto procesu dochází mnohem dříve. Nové studie naznačují, že jedním z faktorů, které mohou hrát roli při předčasném nástupu puberty, jsou chemikálie přítomné v prostředí, s nimiž děti přicházejí do styku od útlého věku. Chemikálie, které jsou spojovány […]
Medicína Ostatní 15.11.2024
Postupná ztráta vlasů u mužů je přijímána jako něco běžného a normálního. Oproti tomu o ztrátě vlasů u žen se příliš nemluví, přestože s ní bojuje až 40 % žen po čtyřicítce. Příčin může být hned několik. Vypadávání vlasů ve formě skvrn nebo úplná ztráta vlasů i tělního ochlupení je pak příznakem autoimunitního onemocněními, zvaného […]
Medicína 10.11.2024
Vědecký svět dosáhl dalšího významného milníku. Výzkumníci totiž dokázali vytvořit syntetická lidská embrya pouze z kmenových buněk, což znamená, že pro jejich vznik nebyly potřeba vajíčka ani spermie. Tento objev, který je považován za přelom v oblasti výzkumu embryonálního vývoje, nabízí nové příležitosti pro pochopení genetických poruch a příčin opakovaných potratů. Zároveň však přináší řadu […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz