Domů     Ostatní
Fyzikální pohotovost v Opavě: Když studenti pomáhají studentům
Jan Zelenka 10.10.2022

Po Matematické pohotovosti slouží studentům v Opavě nově i první pomoc z oblasti fyziky. Jedná se o aktivitu Slezské univerzity v Opavě, jejíž pokročilí studenti zajišťují pohotovostní doučování pro studenty středních škol i žáky základních škol, kteří se dostanou do dočasných problémů s chápáním učiva..

Zatímco matematická pohotovost v Opavě úspěšně slouží už třetím rokem, a veřejnost si pro velký zájem vyžádala rozšíření „ordinační doby“ na dvakrát týdně, a dokonce také o prázdninách, teď se dostalo na další „oddělení“ – fyzikální pohotovost.

Zpočátku bude dostupná během školního roku každou středu, a to od 13 do 17 hodin. Univerzita se tak snaží službou zdarma pomoci především studentům, u nichž by krátkodobý výpadek v pochopení probírané látky ve škole mohl přerůst ve vážnější studijní komplikace.

zdroj: Slezská univerzita v Opavě

Brain Fitness

Školáci a studenti v Opavě a okolí už vědí, že pokud se zcela ztratí v čerstvě probírané látce z oblasti matematiky, a hrozí, že nepomůže ani domácí samostudium, je nejlepší přímo ze školy zamířit do Brain Fitness na Beethovenově ul.

2 v centru města, provozovaného Matematickým ústavem Slezské univerzity v Opavě. „Charakter Matematické pohotovosti kopíruje systém pomoci zdravotní, ze kterého si vypůjčila název,“ komentuje základní principy fungujícího systému univerzitní zaměstnanec a duchovní otec tohoto ojedinělého projektu David Slosarczyk a pokračuje:

„Matematická pohotovost není míněna pro soustavné doučování stejně, jako lékařská služba první pomoci není určena pro chronické pacienty. Je nezištně podanou rukou v případě náhlého úrazu a stejně jako u něj platí, že se vyplatí přijít co nejdříve po jeho vzniku.“.

Od října má fyzika smysl

Veřejnost tuto iniciativu oceňuje a vítá; ve skutečnosti právě na základě její poptávky se nyní pohotovost rozšiřuje také o fyzikální část. Odbornou garanci nad novou službou zajistí Fyzikální ústav Slezské univerzity.

Léčit si nehody s fyzikou je možné od 5. října 2022 každou středu od 13 do 17 hodin, pokud zájem bude převyšovat kapacitní možnosti, bude univerzita uvažovat o rozšíření služby.

Veškerá pomoc žákům a studentům v matematice a fyzice, kterou Slezská univerzita prostřednictvím svých studentů poskytuje, je zdarma, a to i v případě opakovaných návštěv. Oba univerzitní vysokoškolské ústavy mohou tuto službu pro veřejnost provozovat bezplatně také díky altruismu majitele objektu, v němž Brain Fitness sídlí, Daniela Bahenského, který po univerzitě za poskytnuté prostory nepožaduje nájemné.

Související články
Paleontologům se v Německu podařilo objevit dva zuby a kolenní čéšku dosud neznámého hominida, který byl, se svojí vahou pouhých 10 kg, zřejmě nejmenším hominidem, který kdy obýval naši planetu. V oblasti kolem Augsburgu navíc nežil sám… Do skupiny označované jako hominidé dnes spadají vedle lidí ještě orangutani, šimpanzi a gorily. Zatímco člověk obývá všechny […]
I když se první žena dostala do vesmíru jen dva roky po prvním muži, své pevné místo ve vesmírných posádkách získaly ženy až po dalších dvaceti letech. Nyní už nikdo nepochybuje o tom, že jsou právoplatnými členkami posádek vesmírných lodí. V některých ohledech muže dokonce předčí, mají například menší spotřebu kyslíku i jídla. Nový výzkum […]
Před více než 100 lety dal Jaroslav Heyrovský světu revoluční analytickou metodu – polarografii. Před téměř 70 lety vyrobili Češi plastickou trhavinu Semtex a ve stejné době Otto Wichterle dokončoval první hydrogelovou kontaktní čočku pro korekci optických vad zraku. V nedávnější době profesor Holý vyvinul nové skupiny léčiv, antivirotik, proti HIV/AIDS, virovou hepatitidu typu B či […]
Legálně se mladý člověk stává dospělým v 18 letech života. Podle neurovědců je to však příliš brzy. Ačkoliv růst mozek skutečně přestává už s koncem puberty, k mnoha jeho konečným úpravám dochází až do věku 25 let. Nesoulad vývoje různých částí mozku má za následek pro teenagery typické chování, z něhož vstávají rodičům vlasy na […]
Alzheimerova choroba je nejčastějším typem demence u osob starších 65 let. K jejím příznakům patří poruchy paměti, poškození kognitivních a intelektuálních funkcí i fyzických schopností. Nyní vědci z Kodaňské univerzity zjistili, že průběh nemoci mohou zpomalit třísloviny obsažené například v granátovém jablku, malinách či vlašských ořeších. Po celém světě trpí Alzheimerovou chorobou či jinou formou […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz