Domů     Technika
Startuje nový školní rok… Jakou máte doma „wifinu“?

komerční sdělení

Ani se nenadějeme a děti už se pomalu začnou vracet z prázdnin zpátky do školy. A protože i pro školáky je dnes domácí připojení k internetu důležitější než kdy jindy, podívejme se, co všechno můžeme udělat pro to, abychom zvýšili úroveň a kvalitu konektivity v našich domácnostech, a nenechali tak své potomky v době kamenné.

Skutečně vám stačí základ?

Internet dnes patří k základní výbavě našich domovů, přesto často nevěnujeme dostatečnou pozornost tomu, jakým způsobem se k němu připojujeme. A tak často vezmeme zavděk základním routerem, který dostaneme od svého poskytovatele internetového připojení (ISP či chcete-li operátora) a máme pocit, že jsme pro sebe a svoje ratolesti udělali maximum.

Jenže základ mnohdy znamená v tomto případě skutečně základ, takže od takového řešení nečekejme žádné zázraky. Podobně nemůžeme čekat zázraky od „hi-tech“ routeru, který však byl na špičce před deseti i více lety.

Starší Wi-Fi standardy dnešním potřebám zkrátka nedostačují, a to ani tehdy, když jsou tyto potřeby ještě relativně skromné.

Internet prostě potřebujeme všude po domě či bytě, i v těch nejodlehlejších koutech. Co se týče dětí, ty si zvykly na to, že část jejich výuky probíhá on-line, mohou se přes internet učit s kamarády, nebo je častokrát nástrojem jejich domácích úkolů.

Jenže do dětských pokojů často signál z routeru zasahuje jen slabě, a tak výuka probíhá v kuchyni nebo v obývacím pokoji, což nemile reflektují ostatní členové domácnosti.

Vyzkoušejte meshový systém

Řešením v takových případech může být nahrazení stávajícího routeru meshovým systémem, díky kterému se bezdrátová síť dostane do všech koutů domácnosti. Meshový systém se skládá z jednotlivých přístupových bodů, které si představte jako malé „kostičky“, jež šíří internetový signál.

Výhodou je, že tyto jednotky jsou všechny plnohodnotné, dokáží fungovat samostatně a v podstatě je lze doplňovat o další kusy, podle toho, jak velký prostor jimi chcete pokrýt.

Velkým plusem meshového systému je také to, že díky němu můžete vybudovat jednotnou síť s jedním názvem a heslem pro celý pokrývaný prostor. Přechod připojených smartphonů, tabletů nebo počítačů mezi jednotlivými krabičkami – podle aktuální síly signálu – je plynulý a ani ho nepoznáte.

Při videohovorech s rodinou, kamarády nebo třeba učiteli můžete klidně přecházet po bytě a nedojde k výpadku komunikace.

Pro komplexní pokrytí prostoru většiny domů nebo bytů bohatě dostačují tři přístupové body, tedy kostičky. Právě toto řešení je navíc i cenově dostupné, takže se rozhodně nemusíte bát příliš vysokých nákladů na koupi.

A navíc ani na instalaci, protože tu s pomocí mobilní aplikace jednoduše zvládnete sami. A když ne vy, tak váš IT kamarád nebo technicky zdatnější potomek určitě.

Mesh od Mercusysu: Jistota za rozumnou cenu

Zařízení se skvělým poměrem ceny a výkonu nabízí na českém trhu a v tomto segmentu také značka Mercusys, která si zde jen za pár let stihla vybudovat velmi slušnou pozici. Wi-Fi meshovou síť pro celou domácnost dokážete zajistit například s pomocí sady Mercusys Halo H30G, která se dá sehnat právě ve verzi obsahující tři jednotky.

Designově povedené řešení vám zajistí bezdrátovou síť s maximální přenosovou rychlostí do 1,3 Gbit/s. Pokud si to nedokážete představit, pak vězte, že s touto rychlostí zvládnete bez problémů i více videohovorů současně.

A ještě přitom můžete i něco stahovat. Vaším limitem pak zůstane jen rychlost samotného internetu od operátora. A pokud byste některé zařízení z nějakého důvodu nechtěli připojit bezdrátově, jsou v jednotkách i porty pro kabelové připojení.

Samozřejmostí je pak možnost ovládání a nastavení přes aplikaci Mercusys. To ostatně umožňují i další sady série Halo. K těm pokročilejším patří modely Halo H70X nebo H80X, které dokonce umějí novější standard Wi-Fi 6, a tedy zvládají vyšší rychlost i více připojených zařízení.

Více na www.mercusys.cz.

reklama
Související články
Na 3D tiskárnách se jednou budou tisknout celé obytné domy nebo lidské orgány. Zájemci o tuto klíčovou technologii by měli zbystřit, VŠB-TUO totiž jako jediná vysoká škola v Česku nabízí uchazečům studium zaměřené na aditivní technologie. Do nového programu Fakulty strojní se mohou hlásit už letos, a to od 13. září do 13. října. Fakulta […]
Byť je virtuální svět od toho reálného v mnohém odlišný, leccos však oba mají společného. Třeba to, že se v nich nepohybují jen slušní lidé, ale i zločinci, kteří pro zisk neváhají udělat cokoli. Třeba nešťastné internetové uživatele vydírat. Nedávný případ, ve kterém hlavní roli hráli počítačový vyděrač vybavený ruským virem Ryuk a nemocnice v […]
Agrovoltaice se blýská na lepší časy. Nově totiž bude ukotvená v zákoně a zemědělci nebudou muset volit, jestli půdu využijí na pěstování plodin, nebo na výrobu elektřiny. Počítá s tím novela zákona o ochraně zemědělského půdního fondu. Česko po vzoru západních států podpoří rozšíření obnovitelných zdrojů energie. Přispěje tak nejen k vlastní energetické nezávislosti, ale […]
Touhu zkrotit blesky zažehl v lidstvu s příchodem 20. století Nikola Tesla. Na jeho odkaz nyní navázali také čeští experti, kterým se podařilo odhalit nejdelší „kousek“ ve střední Evropě. Úspěch mezinárodního významu si na svůj „vrub“ připsali odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT a Akademie věd ČR. Společnými silami zachycený blesk dosáhl podle prvotních odhadů délky […]
Ve výrobních podnicích Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) využívají unikátní lakovací kabinu s nulovými emisemi využívající technologii rekuperace tepla a tepelných čerpadel. Tímto způsobem továrna snížila roční emise CO2 o 1 000 tun. Toyota je lídr ve výrobě automobilů s nízkými a nulovými emisemi, zároveň ale usiluje o co nejrychlejší dekarbonizaci výroby. Koncern odhaduje, že […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz