Domů     Technika
Plánujete koupi auta? Vsaďte na ojetý vůz
Martin Macourek
od Martin Macourek 12.3.2022

komerční sdělení

Pořízení nového auta určitě patří mezi činnosti, které je zapotřebí dokonale promyslet. Není se čemu divit, jelikož auto nestojí nijak málo peněz a fakticky se jedná o dlouhodobou investici. Pokud aktuálně nějaké auto hledáte, měli byste se smířit především s tím, že budete muset vybraný vůz dokonale prověřovat, a také s tím, že výběr nových aut bude poněkud omezenější a auta dražší. Přesto se dá vybrat.

Nové vs. ojeté auto

Drtivou většinu lidí nejvíce láká koupě nového auta, avšak ne vždy to finanční možnosti dovolují. Z toho důvodu je někdy nutné stát před volbou: dražší nové auto, u něhož nečekáme žádné skryté vady, nebo ojeté auto, které sice cenově není tak náročné, ale může například sloužit kratší dobu?

reklama

V současné komplikované situaci na trhu s automobily, kterou s sebou přinesla pandemie COVID-19, říkáme jasně: ojetý vůz je tou nejlepší volbou.

Cena nových aut roste a jejich výběr je často omezen z důvodu nedostatku dodávek čipů. Při koupi nového auta byste v tomto případě mohli vůz nejen zbytečně proplatit, ale také si vybrat jen z malého množství nabídek, což by mohlo vést ke snížení vašich nároků a očekávání. Ojeté vozy jsou v kurzu i dnes a jejich výběr je stále široký.

Koupě auta online

Ojeté auto byste měli kupovat pouze od ověřených prodejců. Koupě je navíc dnes více než jednoduchá, auto si můžete vyhlédnout i z pohodlí domova a objednat online. Pohodlí a kvalitu v jednom vám nabízí například Carvago, největší trh s automobily ze všech koutů Evropy.

Nemusíte se proto omezovat jen na auta v České republice, klidně si můžete pořídit i automobil ze zahraničí.

Důvěřujte, ale prověřujte

Pokud se nakonec rozhodnete pro koupi ojetého auta, je třeba dbát na jeho historii. I s tímto vám Carvago pomůže. Auto vám nejen nabídne, ale také podrobně prověří a zkontroluje. Certifikovaní mechanici se postarají o to, abyste o historii auta věděli všechno.

reklama

Kromě toho vám ve výstupu kontroly poskytnou údaje o motoru, měření laku a celkovém technickém stavu vozidla. Dohromady mechanici provedou až 270 bodů kontroly, díky kterým budete mít perfektní představu o tom, jaké auto kupujete.

Je jen na vás, jaké auto si vyberete. Koupě ojetého auta vám ovšem nejen ušetří peníze, ale také umožní vybrat si přesně takové auto, po jakém toužíte.

Zdroj obrázku: merrymuuu / Shutterstock.com

reklama
Související články
Evropská komise schválila novou celoevropskou strategii kybernetické bezpečnosti, známou jako směrnice NIS 2. V platnost by měla vstoupit v roce 2024 a bude mít zásadní dopad na fungování více než 6000c českých firem a organizací. Zavádí totiž řadu pravidel pro zajištění bezpečnosti jejich kyberprostoru proti hackerským útokům. Podle expertů na kyberbezpečnost však pro naplnění takového […]
Jejich výroba započala někdy v polovině 20. století – PFAS neboli nesmrtelné chemikálie. Lidé je používají pro odpuzení vody a mastnoty z obalů potravin, rekreačního oblečení či koberců. Pro zdraví člověka jsou vysoce toxické, co ale s tím, když je přijímáme spolu s vodou a potravinami? Okem je spatřit nelze, tudíž nejsou pro člověka viditelné, […]
Tři vědecké týmy vyvinuly levný, účinný a recyklovatelný nanomateriál, který dokáže ve vodě nejen odhalit, ale také likvidovat těžké kovy, zejména kadmium a olovo. Jde o výsledek spolupráce vědců z Českého institutu výzkumu a pokročilých technologií – CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci, ostravské VŠB-TUO a Katalánského institutu pro nanovědy a nanotechnologie (ICN2) v Barceloně. Kontaminace […]
Skutečně úchvatnými mořskými živočichy jsou chobotnice – vládci hlubin, jež mají osm dlouhých pružných chapadel. Proslulé jsou především díky své inteligenci. Jsou to právě poznatky ze světa zvířat, jež mohou mnohdy sloužit jako inspirace pro konstrukci technických zařízení. To se potvrdilo i při představení nové technologie ze Severní Karolíny. Podle Michaela Dickeyho, profesora chemického a […]
Technologie současnosti přestávají omezovat lidskou fantazii. Jsme ve století, kdy si dokážeme představit nebeské město, které může letět roky bez přistání díky energii malých fúzních reaktorů. Nějak jako Peter Pan. Internetem se šíří koncepční video obřího létajícího stroje Sky Cruise, který pojme 5000 cestujících a nabízí veškerý luxus světa. Jde o vizi nebeského hotelu budoucnosti, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz