Domů     Technika
Plánujete koupi auta? Vsaďte na ojetý vůz
Martin Macourek
od Martin Macourek 12.3.2022

komerční sdělení

Pořízení nového auta určitě patří mezi činnosti, které je zapotřebí dokonale promyslet. Není se čemu divit, jelikož auto nestojí nijak málo peněz a fakticky se jedná o dlouhodobou investici. Pokud aktuálně nějaké auto hledáte, měli byste se smířit především s tím, že budete muset vybraný vůz dokonale prověřovat, a také s tím, že výběr nových aut bude poněkud omezenější a auta dražší. Přesto se dá vybrat.

Nové vs. ojeté auto

Drtivou většinu lidí nejvíce láká koupě nového auta, avšak ne vždy to finanční možnosti dovolují. Z toho důvodu je někdy nutné stát před volbou: dražší nové auto, u něhož nečekáme žádné skryté vady, nebo ojeté auto, které sice cenově není tak náročné, ale může například sloužit kratší dobu?

V současné komplikované situaci na trhu s automobily, kterou s sebou přinesla pandemie COVID-19, říkáme jasně: ojetý vůz je tou nejlepší volbou.

Cena nových aut roste a jejich výběr je často omezen z důvodu nedostatku dodávek čipů. Při koupi nového auta byste v tomto případě mohli vůz nejen zbytečně proplatit, ale také si vybrat jen z malého množství nabídek, což by mohlo vést ke snížení vašich nároků a očekávání. Ojeté vozy jsou v kurzu i dnes a jejich výběr je stále široký.

Koupě auta online

Ojeté auto byste měli kupovat pouze od ověřených prodejců. Koupě je navíc dnes více než jednoduchá, auto si můžete vyhlédnout i z pohodlí domova a objednat online. Pohodlí a kvalitu v jednom vám nabízí například Carvago, největší trh s automobily ze všech koutů Evropy.

Nemusíte se proto omezovat jen na auta v České republice, klidně si můžete pořídit i automobil ze zahraničí.

Důvěřujte, ale prověřujte

Pokud se nakonec rozhodnete pro koupi ojetého auta, je třeba dbát na jeho historii. I s tímto vám Carvago pomůže. Auto vám nejen nabídne, ale také podrobně prověří a zkontroluje. Certifikovaní mechanici se postarají o to, abyste o historii auta věděli všechno.

Kromě toho vám ve výstupu kontroly poskytnou údaje o motoru, měření laku a celkovém technickém stavu vozidla. Dohromady mechanici provedou až 270 bodů kontroly, díky kterým budete mít perfektní představu o tom, jaké auto kupujete.

Je jen na vás, jaké auto si vyberete. Koupě ojetého auta vám ovšem nejen ušetří peníze, ale také umožní vybrat si přesně takové auto, po jakém toužíte.

Zdroj obrázku: merrymuuu / Shutterstock.com

reklama
Související články
Za posledních 50 let se lidská populace více než zdvojnásobila. Momentálně se po planetě Zemi pohybuje přes 8 miliard jedinců. Predikce nastiňují, že do roku 2050 číslo „poskočí“ k hranici 10 miliard. Tím se nabízí otázka… „Zvládneme tuto masu vůbec nakrmit?“ Z na pohled nepříznivé situace proto vyplývá poměrně silný tlak na neustálé zlepšování vlastností […]
Hybridní přístup, který kombinuje lidskou schopnost řešit problém s analytickými schopnosti umělé inteligence (AI) zcela změní pravidla hry v ekonomice, strategickém prognózování, nebo například v geopolitice. Předpovídá to ve svém komentáři Tobias Heger, ředitel pro inovace a strategie ve společnosti Creative Dock. Skutečný průlom, který AI přinese, spočívá v posílení lidského rozhodování. Zatímco lidé budou […]
Už děti vědí, co znamenají tři barvy na semaforu. Ale co kdyby se na něm najednou objevilo i bílé světlo? Není vyloučeno, že se to stane a výzkumníci horlivě zvažují, kdy a jak ho prosadit. Souvisí s autonomními vozidly a i pro ta obyčejná by prý mohlo mít jen samé výhody. Autonomní vozidla (AV) brázdí […]
Oblast technologií je světem, kde se nad dosaženým vývojem leckdy tají dech. Ale jindy je také světem jen těžko uvěřitelných selhání a průšvihů. Inu, jak to tak bývá, není každý den posvícení… Elon a jeho síť Některými je považován za vizionáře, jinými za sociopatického egomaniaka. Ano, řeč je o podnikateli Elonu Muskovi. Když se jednou […]
Využívání umělé inteligence v mnoha sférách je nyní aktuálním diskuzním tématem. Jedni jsou jí nakloněni, druzí ji považují za časovanou bombu. Asi zde bude platit více než jinde, že AI je skvělým sluhou, ale špatným pánem. Umělá inteligence (AI) má neskutečný potenciál. Vědci z Kalifornské univerzity v San Diegu jsou přesvědčeni o tom, že by […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz