Domů     Technika
Plánujete koupi auta? Vsaďte na ojetý vůz

komerční sdělení

Pořízení nového auta určitě patří mezi činnosti, které je zapotřebí dokonale promyslet. Není se čemu divit, jelikož auto nestojí nijak málo peněz a fakticky se jedná o dlouhodobou investici. Pokud aktuálně nějaké auto hledáte, měli byste se smířit především s tím, že budete muset vybraný vůz dokonale prověřovat, a také s tím, že výběr nových aut bude poněkud omezenější a auta dražší. Přesto se dá vybrat.

Nové vs. ojeté auto

Drtivou většinu lidí nejvíce láká koupě nového auta, avšak ne vždy to finanční možnosti dovolují. Z toho důvodu je někdy nutné stát před volbou: dražší nové auto, u něhož nečekáme žádné skryté vady, nebo ojeté auto, které sice cenově není tak náročné, ale může například sloužit kratší dobu?

V současné komplikované situaci na trhu s automobily, kterou s sebou přinesla pandemie COVID-19, říkáme jasně: ojetý vůz je tou nejlepší volbou.

Cena nových aut roste a jejich výběr je často omezen z důvodu nedostatku dodávek čipů. Při koupi nového auta byste v tomto případě mohli vůz nejen zbytečně proplatit, ale také si vybrat jen z malého množství nabídek, což by mohlo vést ke snížení vašich nároků a očekávání. Ojeté vozy jsou v kurzu i dnes a jejich výběr je stále široký.

Koupě auta online

Ojeté auto byste měli kupovat pouze od ověřených prodejců. Koupě je navíc dnes více než jednoduchá, auto si můžete vyhlédnout i z pohodlí domova a objednat online. Pohodlí a kvalitu v jednom vám nabízí například Carvago, největší trh s automobily ze všech koutů Evropy.

Nemusíte se proto omezovat jen na auta v České republice, klidně si můžete pořídit i automobil ze zahraničí.

Důvěřujte, ale prověřujte

Pokud se nakonec rozhodnete pro koupi ojetého auta, je třeba dbát na jeho historii. I s tímto vám Carvago pomůže. Auto vám nejen nabídne, ale také podrobně prověří a zkontroluje. Certifikovaní mechanici se postarají o to, abyste o historii auta věděli všechno.

Kromě toho vám ve výstupu kontroly poskytnou údaje o motoru, měření laku a celkovém technickém stavu vozidla. Dohromady mechanici provedou až 270 bodů kontroly, díky kterým budete mít perfektní představu o tom, jaké auto kupujete.

Je jen na vás, jaké auto si vyberete. Koupě ojetého auta vám ovšem nejen ušetří peníze, ale také umožní vybrat si přesně takové auto, po jakém toužíte.

Zdroj obrázku: merrymuuu / Shutterstock.com

Související články
Čínské technologické firmy byly do značné míry zaskočeny průlomem v oblasti generativní umělé inteligence. Byť by své zaspání rády dohnaly, státní regulace a ne zcela dobře se vyvíjející čínská ekonomika jsou jim v tom překážkou. V listopadu, rok po vydání aplikace ChatGPT, se poměrně neznámý čínský start-up dostal na první místo žebříčku, který hodnotí schopnosti […]
Génius Santini po sobě zanechal řadu architektonicky podivuhodných a nádherných staveb. Všechny jeho majestátní budovy, ale i drobné kapličky mají jedno společné – jsou plné mystických odkazů a tajemných symbolů…   Striktně geometrické tvary v geniálních dílech Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723) často odkazují ke konkrétním číslům a mystice, nicméně žádná stavba není tolik plná symbolů jako […]
Tradiční Olomoucké tvarůžky slaví významné jubileum. V roce 1924 se v loštické tvarůžkárně roztočil první formovací stroj a odstartoval revoluci ve výrobě jediného původního českého sýra. Formovací stroj dokázal vyrobit neuvěřitelných 10 000 tvarůžků za hodinu a umožnil tak tvarůžkovou pochoutku dostat k mnohem většímu množství zákazníků. Historie výroby tvarůžků sahá až do 16.  století, […]
Už zítra začíná největší český Veletrh vědy, kde se během tří dní představí více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Vstup je zdarma. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty. Vyzkoušíte si různé laboratorní pomůcky, laserové bludiště, písařskou dílnu, navštívíte tibetský slavnostní stan, můžete zkusit chemickou únikovou hru […]
Vezmete altermagnet, dáte ho pod rentgen, měníte polarizační filtr a pozorujete, jak materiál pohlcuje světlo. Zní to skoro jako pokus z běžné hodiny fyziky, jde však o průlomový experiment, jehož výsledkem je pozoruhodný objev fyziků z Masarykovy univerzity, Akademie věd ČR (AV ČR), Metropolitní univerzity v Ósace a University of Nottingham. Před půl rokem mezinárodní […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz