Domů     Technika
Představujeme vám tři nejluxusnější auta na světě

komerční sdělení

Pod kapotou ukrývají až 1 500 koní, po silnici se pohybují s neuvěřitelnou ladností a jejich interiér je přehlídka luxusu a elegance. Seznamte se s těmi nejluxusnějšími auty, jejichž cena se pohybuje v milionech eur..

Rolls-Royce Phantom

Dosud poslední model britského vozu Rolls-Royce Phantom sjel z výrobní linky v roce 2017. Z pohledu designu se příliš neliší od svých předchůdců, pro které je typická velká kapota se soškou Spirit of Ecstasy, rozměrná kapota, ploché boky s ručně malovanou linkou, výrazný C sloupek a dramaticky se zužující záď.

Co se týče interiéru, ten je vyveden z té nejkvalitnější kůže a dřeva. Ozvláštněn je například hvězdnou oblohou tvořenou LED tečkami na stropě, takzvanou galerií na přístrojové desce nebo plovoucím displejem ​​infotainmentu.

Na řidiče udělá dojem přesné řízení a neuvěřitelná odezva na plynový pedál, zatímco cestující na zadních sedačkách si užijí nevídaný komfort. K dispozici jim jsou vysouvací obrazovky, chladnička s držáky na láhve a skleničky nebo huňaté koberečky z ovčí vlny.

Bentley Mulsanne

Bentley Mulsanne se veřejnosti představilo poprvé v roce 2009. Na výsluní se hřálo dlouhých 10 let, v roce 2019 však jeho pozici vlajkové lodi převzal nový model Flying Spur. Při té příležitosti uvedla automobilka Bentley na trh limitovanou edici sedanu Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner, která čítá pouhých 30 kusů.

Karoserii vozu ozvláštňuje temné provedení masky chladiče i znaku v podobě okřídleného písmene B a několik ozdobných plaket, které jsou specialitou edice. V interiéru se vyjímá ta nejlepší kůže, dřevěný dekor a detaily s nablýskaným hliníkem a chromem. Ten největší poklad se ale skrývá pod kapotou.

Bentley Mulsanne je totiž posledním vozem automobilky, který je poháněn vidlicovým osmiválcem řady L..

Bugatti La Voiture Noire

Nejdražším autem roku 2019 se stalo Bugatti La Voiture Noire, které vzdává hold předválečnému modelu s označením Type 57SC Atlantic. Jeho nový majitel za něj zaplatil neuvěřitelných 11 milionů eur plus příslušné daně.

Jedná se totiž o jediný exemplář, který byl navíc vyroben ručně, což zabralo přibližně 65 000 hodin.

Bugatti La Voiture Noire se pyšní dokonale vypadajícím černým lakem, doplněným karbonovou linií, a jeho interiér sestává výhradně z drahých a luxusních materiálů, jako je titan či jemná kůže. Vůz dále zaujme jedinečným motorem s výkonem až 1 500 koní, díky kterému dokáže zrychlit z nuly na stovku za pouhé 2,4 sekundy.

A maximální rychlost? Přes 400 kilometrů v hodině.

Sjednejte si povinné ručení

I když v garáži neparkujete model značky Rolls-Royce, Bentley ani Bugatti, náklady na případné opravy byste neměli podceňovat.

Sjednejte si proto kvalitní povinné ručení a jezděte v klidu.

Nejvýhodnější pojistku vám spočítá online kalkulačka autopojištění.

Související články
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy, na které skrze online přednášky studují miliony lidé po celém světě, měl loni na konferenci TED Talk, jejímž mottem je heslo […]
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen zpřístupnila zajímavou, bezmála stoletou historii budovy knihovny na Mariánském náměstí, ale umožňuje i pohlédnout na knihovnu a její služby novýma očima. Městská knihovna v Praze zahájila projekt před […]
Pro své rozměry, vybavení a technologie se stala chloubou amerického námořnictva. Jedná se totiž o největší a nejnovější letadlovou loď, která po více než 10 letech od spuštění na vodu konečně začala sloužit Spojeným státům i alianci NATO. Stavba nejmodernějšího plavidla, se kterým si USA pojistily pozici největší námořní velmoci planety, započala roku 2009. Slanost […]
Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostává nový kabátek. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která překonává dojezd 400 km. Celá modelová řada 208 pak profituje z nového designu, špičkových technologií a emocí z nových motorů. Peugeot 208, nástupce dlouhé řady devíti generací městských […]
Americká agentura NASA hodlá v letošním roce odstartovat pátrání po stopách života v rámci Sluneční soustavy. K měsíci Europa proto bude vyslána sonda, která kromě vědeckých přístrojů ponese také speciální poselství o člověku a planetě Zemi. Budoucím poslíčkem byla „jmenována“ Europa Clipper, jež bude vybavena spoustou špičkových přístrojů sloužících k měření ledu zakrývajícího oceán či […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz