Domů     Technika
Představujeme vám tři nejluxusnější auta na světě
Martin Macourek
od Martin Macourek 14.1.2022

komerční sdělení

Pod kapotou ukrývají až 1 500 koní, po silnici se pohybují s neuvěřitelnou ladností a jejich interiér je přehlídka luxusu a elegance. Seznamte se s těmi nejluxusnějšími auty, jejichž cena se pohybuje v milionech eur..

Rolls-Royce Phantom

Dosud poslední model britského vozu Rolls-Royce Phantom sjel z výrobní linky v roce 2017. Z pohledu designu se příliš neliší od svých předchůdců, pro které je typická velká kapota se soškou Spirit of Ecstasy, rozměrná kapota, ploché boky s ručně malovanou linkou, výrazný C sloupek a dramaticky se zužující záď.

reklama

Co se týče interiéru, ten je vyveden z té nejkvalitnější kůže a dřeva. Ozvláštněn je například hvězdnou oblohou tvořenou LED tečkami na stropě, takzvanou galerií na přístrojové desce nebo plovoucím displejem ​​infotainmentu.

Na řidiče udělá dojem přesné řízení a neuvěřitelná odezva na plynový pedál, zatímco cestující na zadních sedačkách si užijí nevídaný komfort. K dispozici jim jsou vysouvací obrazovky, chladnička s držáky na láhve a skleničky nebo huňaté koberečky z ovčí vlny.

Bentley Mulsanne

Bentley Mulsanne se veřejnosti představilo poprvé v roce 2009. Na výsluní se hřálo dlouhých 10 let, v roce 2019 však jeho pozici vlajkové lodi převzal nový model Flying Spur. Při té příležitosti uvedla automobilka Bentley na trh limitovanou edici sedanu Mulsanne 6.75 Edition by Mulliner, která čítá pouhých 30 kusů.

reklama

Karoserii vozu ozvláštňuje temné provedení masky chladiče i znaku v podobě okřídleného písmene B a několik ozdobných plaket, které jsou specialitou edice. V interiéru se vyjímá ta nejlepší kůže, dřevěný dekor a detaily s nablýskaným hliníkem a chromem. Ten největší poklad se ale skrývá pod kapotou.

Bentley Mulsanne je totiž posledním vozem automobilky, který je poháněn vidlicovým osmiválcem řady L..

Bugatti La Voiture Noire

Nejdražším autem roku 2019 se stalo Bugatti La Voiture Noire, které vzdává hold předválečnému modelu s označením Type 57SC Atlantic. Jeho nový majitel za něj zaplatil neuvěřitelných 11 milionů eur plus příslušné daně.

Jedná se totiž o jediný exemplář, který byl navíc vyroben ručně, což zabralo přibližně 65 000 hodin.

Bugatti La Voiture Noire se pyšní dokonale vypadajícím černým lakem, doplněným karbonovou linií, a jeho interiér sestává výhradně z drahých a luxusních materiálů, jako je titan či jemná kůže. Vůz dále zaujme jedinečným motorem s výkonem až 1 500 koní, díky kterému dokáže zrychlit z nuly na stovku za pouhé 2,4 sekundy.

A maximální rychlost? Přes 400 kilometrů v hodině.

Sjednejte si povinné ručení

I když v garáži neparkujete model značky Rolls-Royce, Bentley ani Bugatti, náklady na případné opravy byste neměli podceňovat.

reklama

Sjednejte si proto kvalitní povinné ručení a jezděte v klidu.

Nejvýhodnější pojistku vám spočítá online kalkulačka autopojištění.

reklama
Související články
Pochutnat si na krabovi či humrovi v luxusní restauraci platí za báječný gastronomický zážitek. Ale také se to nechá zaplatit. Nicméně tím to celé končit nemusí. Zbytečně se totiž vyhazuje obrovské množství nepoživatelných částí krabích těl, které přitom mohou posloužit jako ekologický zdroj energie… Klimatická krize tlačí svět do co nejrychlejšího zavádění ekologických energetických řešení […]
Před 20 lety vznikl z iniciativy intelektuálů v čele s Arnoštem Lustigem a Prof. Antonínem Holým projekt s jediným cílem – vytvořit cenu pro vědce a techniky, která by jim pomohla získat popularitu a uznání. Dnes je soutěž Česká hlava nejprestižnějším českým oceněním za vědu a výzkum, kterého mohou vědci v naší zemi dosáhnout. V […]
Volkswagen představí na jaře 2023 už druhou generaci ID.3. A protože je o „trojky“ velký zájem, montážní linky v německém Cvikově a Drážďanech od příštího roku doplní i hlavní závod ve Wolfsburgu. Nové ID.3 bude dodáváno s nejnovější generací softwaru, která zlepšuje výkon systému a dokáže přijímat bezdrátové aktualizace OTA (Over-the-Air). Kromě toho byla rozšířena […]
Za hranice Česka a ještě dál se vydává letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week. Odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha dvoudenní akcí Space2Business a potrvá až do pátku 2. prosince. Z České republiky se pomalu stává Mekka kosmického průmyslu. Má velký potenciál a talent v oblasti kosmických aktivit. V porovnání s […]
Do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě se probojovalo 13 českých společností. Ve 23. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE získaly prestižní ocenění CE Tech Rocketship české firmy LutherOne a CYRKL, ale vůbec nejlepší a nejrychleji rostoucí tech firmou je opět FTMO. Nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz