Domů     Technika
Patrik Jankovský o studiu na Unicorn University: „Nebyla to one man show“

komerční sdělení

Mezi další absolventy Unicorn University patří Patrik Jankovský, který zde studoval v letech 2008–2012. Již v té době byla škola výjimečná nejen svým individuálním přístupem ke studentům a praktickou výukou, ale také mladými vyučujícími, kteří pracovali jak v oboru IT, tak v businessu.

Dnes Jankovský působí v Alze jako ředitel IT a na Unicorn University vzpomíná velmi pozitivně: „Myslím si, že základy, široký záběr a schopnost pracovat v týmu jsou vlastnosti, které jsou pro mé zaměstnání potřeba. A to mi Unicorn University dala.“.

Původně měl Patrik Jankovský podanou přihlášku na jinou školu. Na poslední chvíli měl však ředitel Unicorn University Marek Beránek na jeho střední škole přednášku, které se Patrik zúčastnil.

„Strašně mě oslovila,“ vzpomíná. Rychle se tedy přihlásil na program Softwarové inženýrství a nastoupil do prvního ročníku. V průběhu studia však zjistil, že ho více zajímá spíše management IT, a tak přestoupil do programu Management ICT projektů.

„Programování mě bavilo, ale víc mě zaujal celý proces před tím. Než se vůbec začne programovat, musí se udělat průvodní přípravy, aby vše dopadlo podle plánu a dodalo se to, co je potřeba,“ říká.

Během studia ho však čekal ještě jeden důležitý mezník. Našel si totiž práci v IT firmě, která měla být původně jen na poloviční úvazek. Po měsíci mu však nabídli pozici na full time a rovnou ho vyslali pracovně do Anglie, kam se také na 4 roky přestěhoval.

Škola mu ani v této změně nebránila, a tak mohl studovat a k tomu pracovat v zahraničí. „Dlouhodobě si zakládáme na individuálním přístupu ke studentům a pracovně je chceme také maximálně podpořit,“ říká Marek Beránek.

Mladí lidé z praxe

Jankovský také vyzdvihuje i kvalitní vyučující, kteří na Unicorn University působí. „Nikdy tam nebyli typičtí profesoři, ale především mladí lidé z praxe.

Ať už ze samotného Unicornu nebo z jiných firem,“ chválí. Dodává, že předměty byly stavěny tak, aby člověk pochopil podstatu a zároveň si rozvinul kritické myšlení, naučil se univerzálně přemýšlet a daný problém zanalyzovat.

„Byla to ideální kombinace soft a hard skills.“ Oceňuje také to, že na škole získal velmi široký rozhled od ekonomie přes účetnictví až po programování, algoritmizace nebo projektový management.

Absolventi jsou kvalitně připraveni

Dnes pracuje již druhým rokem v Alze jako ředitel IT, kdy má na starosti logistiku, HR, finance a reklamace. „Myslím si, že základy, jako je široký záběr a schopnost pracovat v týmu, jsou vlastnosti, které jsou pro mé zaměstnání potřeba.

A to mi Unicorn University dala. Výuka nebyla one man show, ale naopak se zaměřovala na týmovou spolupráci.“.

V rámci své práce se často setkává s kolegy z Unicornu. „Pracuje u nás několik lidí, kteří tenkrát ještě Unicorn College absolvovali,“ říká. Zároveň doplňuje, že se setkává i s absolventy Unicorn University, a přestože nepracují přímo pod ním, slyší na ně pozitivní zpětnou vazbu. „Vnímám, že absolventi z Unicorn University jsou kvalitně připraveni.“.

Zajímá vás více příběhů našich studentů či absolventů? František Raszyk se díky Unicorn University dostal do své vysněné firmy.

Jan Bambousek zase absolvuje praxi v Pojišťovně VZP, kde společně s kolegou vytváří aplikaci, která slouží ke sledování a vykazování práce na home office. Za to jim pojišťovna zaplatí školné na příští rok.

Související články
Toyota dokončila první fázi výstavby svého „Tkaného města“ Woven City, tedy testovacího hřiště pro mobilitu. Spuštění první fáze je plánováno na podzim 2025. Výstavba budov první fáze byla dokončena v říjnu 2024. Souběžně s tím probíhá renovace bývalého závodu TMEJ Higashi-Fuji na výrobní centrum pro Woven City a byly zahájeny přípravné práce pro fázi dvě. […]
ThinkOrbital, vesmírný startup spoluzaložený Vojtěchem Holubem, za pár dní vypustí experimentální satelit s revoluční vesmírnou stavební technologií. Cílem mise je otestovat sváření, řezání a rentgenovou inspekci pomocí elektronového paprsku. Satelit o váze 45 kilogramů dopraví na oběžnou dráhu Země raketa Falcon 9 společnosti SpaceX z Kalifornie. Letos v květnu ThinkOrbital provedl historicky první autonomní svařování […]
Češi za rok najedou téměř 76 miliard kilometrů. Ukázala to analýza, kterou pomocí dat z STK zpracoval odborný datový tým společnosti Cebia, která je známá především tím, že pomáhá motoristům bojovat proti podvodům při prodeji ojetin prostřednictvím kontroly jejich historie. Hypoteticky se tak Češi ročně dostanou 515krát ke Slunci, 197 tisíc krát k Měsíci či […]
NOVINKY Objevy Technika 12.12.2024
Robotika opět pokročila na další úroveň. Vědci z Fakulty elektrotechnické ČVUT vyvinuli systém, díky kterému se humanoidní roboti mohou pohybovat mezi lidmi přirozeně a bezpečně. Třeba i hrát stolní hry. Tento přelomový algoritmus, nazvaný Harmonious, umožňuje humanoidům nejen reagovat na své okolí, ale také být empatickými společníky, kteří v reálném čase přizpůsobují své pohyby aktuálním […]
Společnost Honda představila robota vybaveného umělou inteligencí, který zlepšuje náladu dětí během dlouhodobé léčby a přináší revoluci do nemocniční péče. Ve Fakultní nemocnici Virgen del Rocío v Seville se odehrává revoluce v péči o malé pacienty. Společnost Honda zde ve spolupráci s místními odborníky představila robota „Haru“, navrženého speciálně pro děti podstupující dlouhodobou léčbu. Haru […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz