Všem, kdo se zajímají o urbanismus, historii a budoucnost města Prahy je určena pátrací hra Praha pod mikroskopem. Na věku a počtu hráčů nezáleží, zvládne ji každý od dvanácti do 99 let..
Kolik je v Praze lamp veřejného osvětlení a kolik žárovek musí opraváři ročně vyměnit? Jak velkou část území města tvoří parky, náměstí a další společné prostory? Kolik lokalit označovaných jako „městská džungle“ odborníci v Praze vytipovali?
Hra začíná v CAMPu, v areálu Emauzského kláštera, kde hráči obdrží instrukce, které si mohou stáhnout i do mobilu pomocí aplikace Puzzle Tours – Praha.
Vzdělávací procházka městem
Příběhem provází urbanistka Anežka, zápletku hry tvoří její rozepře se spolubydlícím Karlem, který je biologem a odmítá uznat, že město je také živý organismus. Úkolem hráčů je pomoci Anežce přesvědčit ho.
Tehdy je na čase vyrazit ven a podívat se na život obyvatel metropole zblízka. Kde bydlí, který typ zástavby je pro Prahu charakteristický, k čemu jsou dobré komunitní zahrady atd. Odpovědi na hádanky se skrývají přímo v terénu a pokud budou mít hráči štěstí, uvidí i vrtulník přistávající na netradičním heliportu.
Hra trvá 60 až 90 minut, kdo ji dohraje, může si v CAMPu vyzvednout drobnou odměnu.
Hra využívá zajímavá data získaná z Územně analytických podkladů 2020. Ty slouží jako zásobárna údajů pro plánování rozvoje Prahy. Tento významný dokument každé čtyři roky mapuje hodnoty a limity města.
Co je CAMP
Centrum architektury a městského plánování, jehož cílem je zlepšit veřejnou debatu o rozvoji Prahy. Areál nedaleko Karlova náměstí je otevřen pro veřejnost, v letním kině se zde promítají filmy, k dispozici jsou šachy či pétanque, hlavní část programu však tvoří přednášky, výstavy apod.
V září oslaví CAMP čtvrté narozeniny, jejichž oslava bude 21. 9. spojena s vernisáží výstavy o budoucnosti Nákladového nádraží Žižkov.
Více najdete na praha.camp.