Domů     Technika
Tlačítka telefonů: návod, jak na jejich správné čištění

komerční sdělení

I když v současné době mají telefony tlačítek jen minimum – obvykle jen po stranách na regulaci hlasitosti zvuku či zamčení obrazovky a vypnutí/zapnutí telefonu, i tak je potřeba se o ně řádně starat.

Časem se totiž kolem nich mohou objevit nečistoty, díky kterým je obtížnější je mačkat.

Mobily Samsung, Huawei, Nokia, Honor či iPhone – všechny tyto tlačítka mají. A pro správnou funkci telefonu je důležitá jejich pravidelná očista.

Čím tlačítka vyčistit

K pravidelnému čištění vám postačí pouze voda, pokud jsou ale tlačítka již velmi zanesená, zvolte raději izopropylalkohol. Ten totiž rozpustí veškeré nečistoty. Ať už vodu nebo izopropylalkohol, obojí nemůže použít na telefon přímo – nanášet je budeme vatovou tyčinkou do uší.

Ještě než se pustíte do očisty, je vhodné telefon vypnout. Pokud je to možné, vyjměte pro jistotu také baterii telefonu.

Čištění tlačítek

Nyní se můžete pustit do čištění. Vatovou tyčinku namočte do zvolené kapaliny – vata nesmí být přímo mokrá, stačí, když bude navlhčená. Nechceme totiž, aby se kapalina dostala dovnitř přístroje. Vatovou tyčinkou pak čistěte tlačítka.

Z bezpečnostních důvodů se vyplatí otočit telefon tlačítky nebo displejem dolů, takže v případě, že unikne trochu kapaliny, steče dolů a ne do telefonu. Při čištění několikrát zmáčkněte tlačítko, aby se uvolnily i nečistoty pod ním.

Rám telefonu je stejně důležitý

Po očištění tlačítek se můžete pustit také do očisty rámu telefonu. I v něm se totiž drží nečistoty a bakterie. Opět vám k tomu postačí vatová tyčinka a izopropylalkohol. Zaměřit se můžete na všechna zákoutí telefonu – vyhněte se ale reproduktoru, protože ten je citlivý na vlhkost.

Vyvarujte se toho i v případě, že máte voděodolný telefon, jako jsou například mobily Xiaomi nebo Huawei, Samsung či iPhone, které se mohou pochlubit vysokou odolností.

Reproduktor můžete vyčistit lepicí páskou nebo speciální plastelínou určenou na tlačítka a klávesnice.

Zdroj obrázku:

Wondervisuals / Shutterstock.com

Související články
Někteří lidé používají chatboty s umělou inteligencí k vytváření avatarů svých zesnulých blízkých. Pro někoho je to zdroj útěchy, ale jiné z toho tak trochu jímá hrůza… Doktorka Stephenie Lucas Oneyová nedávno oslavila pětasedmdesáté narozeniny. Její otec, bývalý policista a soudce, je už na věčnosti, ale ona s ním stále hovoří. Nikoli však jen v […]
Vinaři používají dvě metody k detekci toho, zda bylo jejich bílé víno kontaminováno nežádoucími mikroby, a to čichovou zkoušku a testování vzorků vína v Petriho misce. Nyní by se k nim mohla přidat ještě třetí, hi-tech metoda, a to testování vína pomocí elektronického jazyka. Elektronický jazyk se tomu lidskému vůbec nepodobá co do vzhledu, ale […]
Přesnější a rychlejší mapování znečištění vodních ploch i lepší ovládání pasivních hladinových plavidel tažených lodí byly hlavní cíle projektů kooperace robotických dronů vyvíjených Skupinou multirobotických systémů FEL ČVUT (MRS) a autonomně řízených lodí. Výsledky představili výzkumníci před pár dny u břehů vodní nádrže Orlík. Nad hladinu a okolní louky se vzneslo během soustřední v minulých dnech […]
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy, na které skrze online přednášky studují miliony lidé po celém světě, měl loni na konferenci TED Talk, jejímž mottem je heslo […]
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen zpřístupnila zajímavou, bezmála stoletou historii budovy knihovny na Mariánském náměstí, ale umožňuje i pohlédnout na knihovnu a její služby novýma očima. Městská knihovna v Praze zahájila projekt před […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz