Domů     Technika
Využíváte svůj DNS resolver na 100 %? 4 funkce, na které většina poskytovatelů internetu zapomíná

komerční sdělení

Typický poskytovatel internetu bere DNS překladač jako samozřejmost: jeden z veřejně dostupných si vybere a dokud funguje, není třeba si ho všímat. Co se ale stane, když ho začne využívat na 100 %? .

V dnešním článku najdete funkce DNS resolveru, o kterých řada lidí neví nebo na ně zapomíná. Stačí si zvolit ten správný resolver a odemknout potenciál, který DNS překlad skýtá.

Jednoduchý způsob zvýšení zisku nebo nastartování nového zdroje příjmů

DNS resolver mimo prostého překladu umí filtrovat DNS traffic a zabraňovat kontaktu uživatele s určitými doménami. Toho lze využít v případě, že je na resolver napojená databáze podvodných domén nebo domén využívaných pro komunikaci s malwarem.

Stačí nabídnout uživatelům příležitost ochránit sebe a svoji rodinu za cenu třeba šálku kávy na měsíc, tak jak to dělají například operátoři jako O2 Czech Republic. Bez nutnosti jakékoli instalace můžete uživatele ochránit prostě tím, že je přepojíte na resolver napojený na databázi hrozeb, a jako bonus přihodíte ještě účinný rodičovský filtr, který děti jen tak neobejdou.

Snížení počtu ticketů způsobených uživatelskými chybami

Další možnost je přehodit na zabezpečený resolver celou svoji síť. Zákazníci, kteří mají ve svých zařízeních malware, okamžitě pocítí zrychlení a stabilizaci svého připojení. Už nikdy nebudete muset řešit uživatele, kteří si stěžují na pomalé připojení, když mají prostě jen zanešená zařízení hromadou malwaru.

Dodržování národních požadavků na filtraci obsahu

Několik autorit v každém státě vydává různá nařízení ohledně zakázaných domén poskytujících například online hazard nebo neregulovaná léčiva. Tyto seznamy jsou na různých místech v často prapodivných a strojově nečitelných formátech. Správný DNS resolver umí seznamy hlídat za vás.

Bezpečnost interní sítě a hluboký vhled do DNS trafficu

Stejnou ochranu, jakou můžete nabídnout vašim zákazníkům, je dobré aplikovat na vaši interní síť, ze které spravujete připojení pro zákazníky. DNS zabezpečení umožní odchytnout i hrozby, na které jsou standardní opatření krátká, například DNS tunneling nebo pokročilé typy phishingu.

Navíc díky nasazení zabezpečeného resolveru získáte vhled do DNS trafficu, který jinak prochází mimo radar obvyklých bezpečnostních řešení.

Ať už chcete zvýšit příjmy nebo šetřit člověkohodiny, je na čase začít využívat DNS resolver naplno. Kde začít?

Brněnská firma Whalebone poskytuje DNS resolvery s pokročilými funkcemi stovkám operátorů, regionálních poskytovatelů internetu i firem a učí je, jak z DNS překladu vytěžit maximum.

Využijte této možnosti stejně jako O2 Czech Republic, A1 Austria nebo Panasonic a kontaktujte je – například na přednášce ISP experta Whalebone Filipa Sklenára na konferenci KKDS, která se koná 24. dubna v Olomouci.

Související články
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy, na které skrze online přednášky studují miliony lidé po celém světě, měl loni na konferenci TED Talk, jejímž mottem je heslo […]
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen zpřístupnila zajímavou, bezmála stoletou historii budovy knihovny na Mariánském náměstí, ale umožňuje i pohlédnout na knihovnu a její služby novýma očima. Městská knihovna v Praze zahájila projekt před […]
Pro své rozměry, vybavení a technologie se stala chloubou amerického námořnictva. Jedná se totiž o největší a nejnovější letadlovou loď, která po více než 10 letech od spuštění na vodu konečně začala sloužit Spojeným státům i alianci NATO. Stavba nejmodernějšího plavidla, se kterým si USA pojistily pozici největší námořní velmoci planety, započala roku 2009. Slanost […]
Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostává nový kabátek. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která překonává dojezd 400 km. Celá modelová řada 208 pak profituje z nového designu, špičkových technologií a emocí z nových motorů. Peugeot 208, nástupce dlouhé řady devíti generací městských […]
Americká agentura NASA hodlá v letošním roce odstartovat pátrání po stopách života v rámci Sluneční soustavy. K měsíci Europa proto bude vyslána sonda, která kromě vědeckých přístrojů ponese také speciální poselství o člověku a planetě Zemi. Budoucím poslíčkem byla „jmenována“ Europa Clipper, jež bude vybavena spoustou špičkových přístrojů sloužících k měření ledu zakrývajícího oceán či […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz