Domů     Příroda
Dovolená v Nízkých Tatrách pro milovníky turistiky a přírody

komerční sdělení

Nízké Tatry jsou oblíbenou destinací Čechů. Obrovskou výhodou je, že se u našich sousedů snadno domluvíte a není to u nich o tolik dražší než u nás. Tato oblast je dokonalá pro skupiny přátel, zamilované páry i rodiny s dětmi.

Každý si tam najde to své. Poradíme vám, kdy tam vyrazit a co byste rozhodně neměli minout při své dovolené.

Ubytování s dotykem přírody

Vybrat si správné ubytování je základem k tomu, abyste si dovolenou užili.

Rezervujte hotel Liptov, kde budete mít vše jako na dlani.

Navíc si užijete přírody, která se nachází všude kolem hotelu a blízké destinace, které jsou ideální v létě i v zimě.

Milujete-li ekologické cestování a chcete šetřit přírodu, toto ubytování je pro vás ideální.

Aplikují ISO 14001 o zásadách životního prostředí.

Máte tedy jistotu, že hotel bude uznávat vaši touho po čistější přírodě. Ubytování je navíc nádherné a nabízí vynikající jídlo.

Kdy vyrazit do Nízkých Tater?

Do Nízkých Tater můžete s klidným srdcem vyrazit v létě i v zimě. Před odjezdem musíte udělat jednu zásadní věc.

Koupíte párová trička, abyste si užili dovolenou s partnerem naplno.

A potom se rozhodnete, jestli se chcete na Slovensku koupat nebo lyžovat. Podle toho si rezervujte hotel a vyjeďte na dovolenou. S tím souvisí také náročnost balení na zahraniční dovolenou.

Chopok nesmíte minout

Nejznámějším vrcholem široko daleko je rozhodně Chopok. Jestli hledáte turistické místo, které zná každý, musíte sem přijet. Máte více možnosti. Na 2023 metrů vysoký vrchol se dostanete dvěma způsoby. Pro milovníky pěší turistiky bude samozřejmostí výstup pěšky.

S malými dětmi nebo pro rychlejší návštěvu zvolte lanovku. Jaké turisté si můžete zvolit:.

– jižní strana od chaty Trangoška,

– z Demänovské Doliny po modré nebo žluté značce.

Demänovská dolina je rájem turistů

Tohle je oblíbené místo všech turistů. Demänovská jeskyně slobody, další jeskyně, naučná stezka a mnoho dalšího. Autem si můžete zajet až k jeskyni a užít si prohlídku krápníkové jeskyně. Pěšky se k ní dostanete z Jasné ze sedla Biela Púť.

Poznáte tu trochu jinou přírodu, než jste zvyklí a uvidíte krásy podzemí. Samotnou dolinu můžete projít asi za 4 hodiny okruhem dlouhým 13 kilometrů.

Vrbické pleso zvládnou i menší děti

V Demänovské dolině najdete mimo jiné také Vrbické pleso. Jestli chcete vidět nádhernou vodní plochu obklopenou stromy, tohle se vám bude líbit. Trasa není příliš dlouhá ani náročná. Díky tomu ji můžete absolvovat i s malými dětmi, které si jistě výhled na vodu užijí stejně jako vy. Není tam žádné převýšení a trasa je dlouhá jen 1 kilometr.

Zábavná místa pro děti

Každému klukovi se bude líbit Čiernohronská železnica, kde se může svézt parním vlakem. Pro každé dítě je skvělá Kontaktní ZOO blízko parku Tatralandia, který představuje velkou atrakci v této oblasti Slovenska.

Tam najdete všechno, co mohou děti chtít (v létě). Až se budete chtít v horkém dni vykoupat, zajeďte si k nádrži Liptovský Mara.

Zdroj obrázku: Jaroslav Moravcik / stock.adobe.com

reklama
Související články
Neživí se sice mozky, ale přece jen dosud neznámé kapradiny zombie připomínají. Je to první známý druh rostlin, který přeměňuje svou rozkládající se tkáň na nový zdroj živin. Vědci v deštném pralese v západní Panamě narazili na vskutku neobvyklou scenérii. Nalezli zde kapradiny s téměř dva metry dlouhými listy, které se při odumírání ohýbaly k […]
Když se hovoří o modré krvi, mluví se zpravidla o krvi šlechtické. Tento historický mýtus je už dnes naštěstí překonaný. Přesto se v přírodě najdou živočichové, kteří modrou krev skutečně mají, a dále zvířata, jejichž krev by se za šlechtickou skutečně dala považovat, je totiž velmi cenná, protože umí zachraňovat lidské životy. Lidská krev je […]
Evoluce sexu a význam pohlavního rozmnožování se staly možná nejdiskutovanějšími tématy evoluční biologie. Vedou nejen k mnohým rozporům mezi odborníky, ale i k mnoha matematickým modelům. Přesto, že toho o významu pohlavního rozmnožování byla napsána kvanta, nemáme pořád úplně jasno v tom, proč v živé přírodě převažuje. Byly vysloveny desítky teorií, které si sice často neodporují a žádná […]
Rohy máme spojené spíše s nosorožci či dobytkem, přesto existuje celá řada rohatých ještěrek a hadů. Co je rozhodujícím kritériem pro to, že se u některých druhů těchto plazů vyvinou, zatímco jiní si vystačí bez nich? A skýtají svých nositelům samé výhody, nebo jsou jim spíše na škodu? Hadi a ještěrky patří do řádu šupinatých […]
Stovky kreseb, táhnoucích se desítky kilometrů přes vyprahlou krajinu na jižním pobřeží Peru, představují pro odborníky tu pravou badatelskou výzvu. Znázorňují totiž nejen kočky, opici, kolibříka a lamy, ale údajně také astronauta. Kdo je namaloval, a proč? Neobyčejná galerie geoglyfů, jak jsou obrazce nazývány, leží zhruba 500 kilometrů od hlavní peruánské metropole, Limy. Ačkoli je […]
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz