Domů     Zajímavosti
5 tipů pro plavkovou sezónu

komerční sdělení

Období dovolených je na spadnutí a mnoho z nás přemýšlí o tom, jaké to bude vyjít poprvé ven v plavkách. Naše tipy vám pomohou být v pohodě, cítit se dobře a užít si celé léto s radostí a lehkostí.

1. S nikým se nesrovnávejte

Jarmila zhubla, Květa přibrala, Táňa je po porodu… My ženy míváme tendence se s ostatními ženami neustále porovnávat. A zpravidla nám všechny ostatní přijdou krásnější a přitažlivější, než jsme my samy.

Ale tak to není. Spokojenost sama se sebou přichází skrze sebepřijetí. Akceptujte fakt, že vaše forma je letos taková, jaká je, a pakliže chcete něco do příštího léta změnit, připravte si plán na hubnutí už teď.

Můžete vyzkoušet redukční výživový program The 1:1 Diet (dříve znám jako Cambridge dieta).

2. Nespoléhejte na bufet na koupališti a vezměte si svačinu s sebou

Menu některých koupališť nemá se zdravým životním stylem nic společného. Doporučujeme proto nespoléhat se na nabídku párků a langošů, ale připravit si zdravé lehké letní jídlo dopředu.

Může to být zeleninový salát s kuskusem, celozrnná bagetka s pestem, mozzarellou a rajčaty, luštěninový nebo těstovinový salát a k tomu krabička s ovocem a zeleninou. Variantou můžou být i proteinové svačiny v podobě tyčinek nebo nápojů, které jsou nutričně vyvážené a díky snadné přípravě mít vaše jídla vždy po ruce!

TIP:

Ještě předtím, než vyrazíte na koupaliště, měli byste myslet i na výživnou a zdravou snídani, která je považována za základem dne. Nabízíme Vám proto tipy na snídani s výživovým programem The 1:1 Diet.

3. Mějte po ruce vždy vodu

A často pijte. Když budete pravidelně doplňovat tekutiny a hydratovat tělo, nebude vás lákat nabídka přeslazených limonád, barevných tříští a alkoholických nápojů. Voda je váš parťák číslo jedna a v létě to platí dvojnásob.

4. Pořiďte si nové plavky

Nový plážový outfit je rozhodně skvělá motivace. Dejte pryč seprané bikiny z předloňska a udělejte si radost novými pěknými plavkami, které můžete doplnit šátkem nebo splývavou plážovou košilí. Budete se pak cítit pohodově i po cestě na pláž.

5. Buďte aktivní a hýbejte se

Vysoké teploty nám někdy dávají zabrat. Jsme vyčerpaní, unavení a nic se nám nechce. Pokud však víte, že vám klima během léta baterky nijak zvlášť nedobíjí, upravte svůj režim tak, abyste se mohli věnovat pohybu v těch chvílích, kdy se cítíte nejlépe.

Typicky to bývá brzy ráno nebo později večer. A nemusíte zrovna běhat maraton za rozbřesku. Stačí rychlá ranní procházka, večerní jízda na kole nebo jakékoliv cvičení na doma (jóga, core, tabata).

Nejlepší je mít plán, vybrat si tři dny v týdnu, kdy se sportu budete věnovat, a klidně si i nastavit upomínku.

TIP: Během letní dovolené se můžete potýkat i se zdravotními problémy, jako jsou nachlazení nebo při přepravě v autě můžete trpět nevolnostmi. Je třeba si samozřejmě  dávat pozor i na přemnožená klíšťata a další hmyz, který vám může způsobit nepříjemnosti.

Proto zde máme pro vás tipy, co všechno si sbalit do lékárničky na dovolenou.

Připravte se na nadcházející dovolenou s klidem, vědomím, že se o sebe pečujete a že jste připraveni užít si každý moment. Jaký z těchto tipů toto léto zařadíte vy?

(zdroj: spolukiladolu.cz; zdroj obrázků: spolukiladolu.cz)

Související články
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.   Lidové pohádky bývaly lechtivých motivů, vulgarit a jadrného humoru plné. Vyprávěli si je totiž hlavně dospělí, třeba pro zpestření dlouhých zimních večerů. K proměně těchto často velice nekompromisních a […]
Experimenty s koloniemi hlodavců, kterým americký etolog John Calhoun dopřál vše potřebné ke spokojenému životu, s výjimkou životního prostoru, patří k nejvlivnějším psychologickým studiím vůbec. Mluvilo se o nich mezi odborníky a laiky a staly se „vědeckým důkazem“ sociálního rozkladu moderní společnosti. Calhoun přitom dobře věděl, jak se „myší ráj“ může zvrhnout.   Svou nejznámější kolonii, tzv. […]
V minulém týdnu se Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) postaral o sociální „senzaci“. Omylem totiž odvysílal simulaci záznamu, podle kterého astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nacvičovali péči o člena posádky trpícího dekompresní nemocí. K vysílání došlo zhruba 28 minut po půlnoci středoevropského času. Ze záznamu bylo patrné, že jeden ze členů posádky […]
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního areálu. Inovativní a pozoruhodné je, že se jedná v první řadě o jejich vlastní sebeprezentaci, to znamená, že se příslušníci místních etnik na přípravě výstavy významnou měrou podíleli. […]
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně existuje a větší částka na jeho vývoj opravdu padla. Konkrétně jeden milion dolarů do něj ale investoval soukromý výrobce – o obyčejnou tužku totiž nestáli Američané, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz