Domů     Zajímavosti
5 tipů pro plavkovou sezónu

komerční sdělení

Období dovolených je na spadnutí a mnoho z nás přemýšlí o tom, jaké to bude vyjít poprvé ven v plavkách. Naše tipy vám pomohou být v pohodě, cítit se dobře a užít si celé léto s radostí a lehkostí.

1. S nikým se nesrovnávejte

Jarmila zhubla, Květa přibrala, Táňa je po porodu… My ženy míváme tendence se s ostatními ženami neustále porovnávat. A zpravidla nám všechny ostatní přijdou krásnější a přitažlivější, než jsme my samy.

Ale tak to není. Spokojenost sama se sebou přichází skrze sebepřijetí. Akceptujte fakt, že vaše forma je letos taková, jaká je, a pakliže chcete něco do příštího léta změnit, připravte si plán na hubnutí už teď.

Můžete vyzkoušet redukční výživový program The 1:1 Diet (dříve znám jako Cambridge dieta).

2. Nespoléhejte na bufet na koupališti a vezměte si svačinu s sebou

Menu některých koupališť nemá se zdravým životním stylem nic společného. Doporučujeme proto nespoléhat se na nabídku párků a langošů, ale připravit si zdravé lehké letní jídlo dopředu.

Může to být zeleninový salát s kuskusem, celozrnná bagetka s pestem, mozzarellou a rajčaty, luštěninový nebo těstovinový salát a k tomu krabička s ovocem a zeleninou. Variantou můžou být i proteinové svačiny v podobě tyčinek nebo nápojů, které jsou nutričně vyvážené a díky snadné přípravě mít vaše jídla vždy po ruce!

TIP:

Ještě předtím, než vyrazíte na koupaliště, měli byste myslet i na výživnou a zdravou snídani, která je považována za základem dne. Nabízíme Vám proto tipy na snídani s výživovým programem The 1:1 Diet.

3. Mějte po ruce vždy vodu

A často pijte. Když budete pravidelně doplňovat tekutiny a hydratovat tělo, nebude vás lákat nabídka přeslazených limonád, barevných tříští a alkoholických nápojů. Voda je váš parťák číslo jedna a v létě to platí dvojnásob.

4. Pořiďte si nové plavky

Nový plážový outfit je rozhodně skvělá motivace. Dejte pryč seprané bikiny z předloňska a udělejte si radost novými pěknými plavkami, které můžete doplnit šátkem nebo splývavou plážovou košilí. Budete se pak cítit pohodově i po cestě na pláž.

5. Buďte aktivní a hýbejte se

Vysoké teploty nám někdy dávají zabrat. Jsme vyčerpaní, unavení a nic se nám nechce. Pokud však víte, že vám klima během léta baterky nijak zvlášť nedobíjí, upravte svůj režim tak, abyste se mohli věnovat pohybu v těch chvílích, kdy se cítíte nejlépe.

Typicky to bývá brzy ráno nebo později večer. A nemusíte zrovna běhat maraton za rozbřesku. Stačí rychlá ranní procházka, večerní jízda na kole nebo jakékoliv cvičení na doma (jóga, core, tabata).

Nejlepší je mít plán, vybrat si tři dny v týdnu, kdy se sportu budete věnovat, a klidně si i nastavit upomínku.

TIP: Během letní dovolené se můžete potýkat i se zdravotními problémy, jako jsou nachlazení nebo při přepravě v autě můžete trpět nevolnostmi. Je třeba si samozřejmě  dávat pozor i na přemnožená klíšťata a další hmyz, který vám může způsobit nepříjemnosti.

Proto zde máme pro vás tipy, co všechno si sbalit do lékárničky na dovolenou.

Připravte se na nadcházející dovolenou s klidem, vědomím, že se o sebe pečujete a že jste připraveni užít si každý moment. Jaký z těchto tipů toto léto zařadíte vy?

(zdroj: spolukiladolu.cz; zdroj obrázků: spolukiladolu.cz)

reklama
Související články
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.  Seriál Had se odehrává na pozadí 70. let minulého století a zavede diváky na mrazivou cestu nejtemnějšími zákoutími lidské psychiky, když se ponoří […]
Přežeňme tu metaforu… V seriálu The last of us napadne lidstvo cizopasná houba, která mění myšlení i chování a přinutí člověka, aby jednal v souladu s cíli vetřelce, které nutno říci nejsou zrovna mírumilovné. Při studiu psychologie se velmi snadno přikrádá myšlenka: Nejsme snad napadeni takovou psychologickou houbou my všichni? Ovládnuti silami za horizontem našeho vědomí? Smýkáni ze […]
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz