Domů     Zajímavosti
Ekvádor je studnicí nevšedních zážitků a poznávání
Martin Macourek
od Martin Macourek 10.3.2023

komerční sdělení

Zapomeňte pro jednou na dovolenou v Chorvatsku a vydejte se za dobrodružstvím do vzdálenější destinace světa. Zaměřte se na Ekvádor, který má co nabídnout všem cestovatelům s odlišnými potřebami.

Ekvádor je mezi evropskými turisty celkem opomíjenou destinací Jižní Ameriky. Přitom tato země je plná tradic, nevšedních kulturních zážitků a přírodních dominant. Když si k tomu připočtete ještě kouzlo historie a architekturu vybraných měst, stane se pro vás Ekvádor srdcovou záležitostí.

Přírodní rozmanitosti Ekvádoru

Pokud má dovolená v Ekvádoru naplnit statut dokonalé dovolené, začněte poznávání přírodních krás.

reklama

Ty se vám doslova zakoření v mozku. Jeden den můžete absolvovat procházky po pobřeží, ten druhý zase po zalesněných stezkách v džungli. K objevování toho bude více než dost.

– Národní park Yasumí

– Oblast Banos

– Národní park Machalilla

– Laguna Quilotoa

– Národní park Sangay

Ekvádor je ideální destinací pro ty, kdo s nadšením absolvují nejrůznější treky. K tomu jsou jako stvořené tamní vrcholy sopek. Tou činnou je například Cotopaxi s výškou 5 897 metrů nad mořem.

reklama

Za návštěvu stojí i vyhaslá sopka Chimborazo, která má dokonce pět vrcholů. V národních parcích budete poznávat divoká zvířata a nemine vás ani amazonský prales.

Poznejte ekvádorská města

Abyste okusili Ekvádor do nejmenšího detailu, musíte samozřejmě zavítat i do některých měst.

Tamní tradice, gastronomie a prostředí vytváří nezapomenutelný kulturní zážitek se vším všudy. Pomyslným odrazovým můstkem se stane hlavní metropole Quito, která je situována v nadmořské výšce 2 850 metrů, což je samo o sobě unikátní. K vidění je toho tady více než dost.

– Arcibiskupský palác

– Klášter sv. Augustína

– Prezidentský palác

– Socha Panny z Quita

Když se budete pohybovat v okolí města Quito, navštivte také střed světa. Přesně takhle je označováno místo zvané Ciudad Mitad del Mundo. Příjemnou ekvádorskou atmosféru můžete načerpat i v dalších městech, jakými jsou Vilcabamba, Papallacta nebo Oatavalo.

V něm se pravidelně konají řemeslné trhy, kdy můžete do tradic Ekvádoru proniknout zase o kousek více.

Ekvádorské souostroví s ryzí přírodou

V rámci Ekvádoru pochopitelně nemusíte setrvat pouze na pevnině. Součástí této země je také souostroví známé jako Galapágy.

reklama

Tady si na své přijdou hlavně milovníci přírodních krás a zvířat. Galapágy se skládají hned z několika ostrovů, které jsou v podstatě sopkami. Mnohé z nich mají i takové prostředí. Největším městem je tu Puerto Ayora, kde se nachází Charles Darwin Research Station.

Při návštěvě Galapág však budete cílit spíše na již zmiňované přírodní dominanty.

– Kráter Los Gemelos

– Vegetace South Plaza

– Pás Miconia

– Tunel nekonečné lásky

Čas strávený na Galapágách si užijete do nejmenšího detailu. Poznat můžete ostrovy Pinta, Punta Espinosa, Espanola, Ferdinanda a mnohé jiné. To, co jste mnohokrát vídali v dokumentárních filmech můžete nyní vidět na vlastní oči.

Levná dovolená v Ekvádoru

Chcete si vybrat cenově dostupný zájezd do Ekvádoru? Rádi byste se na takovou dovolenou s předstihem připravili? Pak vám bude v obou směrech nápomocen cestovatelský portál cKlub.cz.

Ekvádor budete moci díky tomuto projektu poznat do nejmenšího detailu.

Dozvíte se nejrůznější doporučení před cestou, načerpáte inspiraci na krásná místa a nebudou vám chybět ani recenze hotelů, včetně možnosti diskutovat s dalšími cestovateli.

Udělejte si radost a vyrazte na dovolenou do Ekvádoru. Do země, která si vás podmaní každým svým kouskem a nabídne vám dech beroucí prostředí v mnoha směrem. A to i včetně lahodné a tradiční gastronomie. Přesvědčte se sami.

reklama
Související články
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Neodvratitelná je sudba vysychajícího Aralského jezera. Z kdysi obří vodní plochy zůstal jen malý pozůstatek na kazašské straně hranice. Zcela stejný osud však hrozí i dalším jezerům – mezi nimi i Urmijskému jezeru v Íránu, které bývalo největším jezerem na Blízkém východě. Voda v bezodtokém jezeře, které mělo dříve rozlohu 5000 km2 jako Ústecký kraj, ubývá nepřetržitě od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz