Domů     Zajímavosti
4 nepravdivé mýty o nebankovních půjčkách

komerční sdělení

Někdo nemá problém si nebankovní půjčku sjednat osobně či online, jiný se jí vyhýbá. Kolem nebankovních půjček totiž koluje celá řada mýtů, které například tvrdí, že jsou nevýhodné nebo že je získá každý. Zjistěte, jak se věci mají.

1. mýtus: nebankovní půjčky jsou drahé a nevýhodné

Je pravda, že půjčku obvykle o něco přeplatíte. Přeci jen jde o službu, kterou nemohou instituce poskytovat zdarma. Existují ale akční nabídky, kdy můžete například krátkodobý úvěr nebo zboží na splátky získat bez přeplacení.

Ani půjčky, které přeplatíte, však nemusí být nevýhodné. Je ale důležité porovnávat nabídky a vybrat si tu, která pro vás bude nejvýhodnější.

2. mýtus: nebankovní půjčku získá každý

Mezi nejčastější mýty patří ten, který tvrdí, že nebankovní půjčku získá každý. Víte ale, že ani toto tvrzení není pravdivé? Podle zákona o spotřebitelském úvěru, musí i nebankovní společnosti prověřovat bonitu žadatele.

Pokud by nebankovní poskytovatel úvěru zjistil, že byste se kvůli splácení mohli dostat do problémů, půjčku vám neposkytne.

Jestliže si poskytovatel dostatečně neprověří, zda jste schopni svým závazkům dostát a vy se kvůli splácení dostanete do problémů, máte povinnost splatit pouze jistinu. Bonita se prověřuje i v případě, že si půjčku sjednáváte online.

Solidního nebankovního poskytovatele poznáte podle licence udělené ČNB.

3. mýtus: sjednání nebankovní půjčky je složité

Poskytovatelé nebankovních úvěrů často ke klientům přistupují flexibilněji než banky. Půjčku můžete vyřídit osobně na pobočce, ale bez problémů si ji sjednáte i online nebo po telefonu z pohodlí svého domova.

Půjčka online nezabere déle než 15 minut.

Stačí si jen zvolit výši úvěru a splátek, které budete měsíčně hradit, a vyplnit požadované osobní údaje.

4. mýtus: připsání peněz na účet trvá dlouho

Mezi žadateli o úvěr koluje mýtus, že na peníze od nebankovního poskytovatele dlouho čekáte.

Ani toto není pravda. Doba připsání peněz závisí na bance, u které máte vedený běžný účet. Peníze můžete mít i do několika minut. Nejpozději peníze obdržíte následující pracovní den po dni, kdy byl zadaný platební příkaz.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz