Domů     Zajímavosti
4 nepravdivé mýty o nebankovních půjčkách
Martin Macourek
od Martin Macourek 18.2.2023

komerční sdělení

Někdo nemá problém si nebankovní půjčku sjednat osobně či online, jiný se jí vyhýbá. Kolem nebankovních půjček totiž koluje celá řada mýtů, které například tvrdí, že jsou nevýhodné nebo že je získá každý. Zjistěte, jak se věci mají.

1. mýtus: nebankovní půjčky jsou drahé a nevýhodné

Je pravda, že půjčku obvykle o něco přeplatíte. Přeci jen jde o službu, kterou nemohou instituce poskytovat zdarma. Existují ale akční nabídky, kdy můžete například krátkodobý úvěr nebo zboží na splátky získat bez přeplacení.

reklama

Ani půjčky, které přeplatíte, však nemusí být nevýhodné. Je ale důležité porovnávat nabídky a vybrat si tu, která pro vás bude nejvýhodnější.

2. mýtus: nebankovní půjčku získá každý

Mezi nejčastější mýty patří ten, který tvrdí, že nebankovní půjčku získá každý. Víte ale, že ani toto tvrzení není pravdivé? Podle zákona o spotřebitelském úvěru, musí i nebankovní společnosti prověřovat bonitu žadatele.

Pokud by nebankovní poskytovatel úvěru zjistil, že byste se kvůli splácení mohli dostat do problémů, půjčku vám neposkytne.

reklama

Jestliže si poskytovatel dostatečně neprověří, zda jste schopni svým závazkům dostát a vy se kvůli splácení dostanete do problémů, máte povinnost splatit pouze jistinu. Bonita se prověřuje i v případě, že si půjčku sjednáváte online.

Solidního nebankovního poskytovatele poznáte podle licence udělené ČNB.

3. mýtus: sjednání nebankovní půjčky je složité

Poskytovatelé nebankovních úvěrů často ke klientům přistupují flexibilněji než banky. Půjčku můžete vyřídit osobně na pobočce, ale bez problémů si ji sjednáte i online nebo po telefonu z pohodlí svého domova.

Půjčka online nezabere déle než 15 minut.

Stačí si jen zvolit výši úvěru a splátek, které budete měsíčně hradit, a vyplnit požadované osobní údaje.

4. mýtus: připsání peněz na účet trvá dlouho

Mezi žadateli o úvěr koluje mýtus, že na peníze od nebankovního poskytovatele dlouho čekáte.

reklama

Ani toto není pravda. Doba připsání peněz závisí na bance, u které máte vedený běžný účet. Peníze můžete mít i do několika minut. Nejpozději peníze obdržíte následující pracovní den po dni, kdy byl zadaný platební příkaz.

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

reklama
Související články
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
Až se astronauti poprvé po více než 50 letech vrátí na Měsíc v rámci mise NASA Artemis III, budou mít na sobě skafandr nové generace. Lepší, flexibilnější, odolnější, pohodlnější. Pokročilý speciální oblek zajistí, že astronauti budou vybaveni vysoce výkonným a robustním vybavením a že se do něj vejde mnoho typů lidských postav. Nový skafandr Axiom […]
Neodvratitelná je sudba vysychajícího Aralského jezera. Z kdysi obří vodní plochy zůstal jen malý pozůstatek na kazašské straně hranice. Zcela stejný osud však hrozí i dalším jezerům – mezi nimi i Urmijskému jezeru v Íránu, které bývalo největším jezerem na Blízkém východě. Voda v bezodtokém jezeře, které mělo dříve rozlohu 5000 km2 jako Ústecký kraj, ubývá nepřetržitě od […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz