Domů     Zajímavosti
Jak na srovnání půjček online?

komerční sdělení

Peníze jsou pro nás nepostradatelné, pořizujeme si za ně základní věci, bez kterých se neobejdeme. I když se snažíme šetřit, můžeme se dostat do situace, kdy s nimi nevyjdeme, přesto potřebujeme koupit třeba novou pračku, zaplatit za opravu střechy nebo pořídit něco do domácnosti.

Řešením pak může být půjčka. Jak vybrat tu nejvýhodnější?

Půjčka je dnes poměrně běžná věc

Ještě nedávno jsme se báli říct, že o půjčce vůbec uvažujeme, natož že jsme si vážně půjčili. Doba se ale mění, dneska už půjčka není žádná ostuda. Je ale třeba si uvědomit, že ty půjčené peníze musíme vrátit, a s nějakými úroky navíc. Neměli bychom si tedy půjčovat na kde co, ale jen na životně důležité věci.

Kde si můžeme půjčit?

Půjčky poskytují bankovní i nebankovní instituce, stačí se podívat na televizi, do novin, poslouchat rozhlas.

Ze všech směrů se na nás valí tipy na to, kde si půjčit a jak výhodné to bude. Jenže kterou z nich zvolit, když všechny o sobě tvrdí vlastně totéž?

Když už si potřebujete půjčit, je lepší dát přednost bankovní instituci před tou nebankovní.

Podmínky se u jednotlivých společností liší, banky jsou ale přece jenom důvěryhodnější. Podléhají dozoru ČNB, jejich předností je i nižší úrok. Musíte ale počítat s tím, že vaši bonitu si předem prověří.

Nebankovní instituce podléhají jen obecné legislativě, nepodrobí vás takovému zkoumání, takže se snadno stane, že se dostanete do dluhové pasti. A to je pak problém.

Jak vybrat tu pravou půjčku?

Při výběru půjčky je dobré dát na doporučení a osobní zkušenost někoho, kdo si už půjčoval a má s danou bankou nebo jinou společností zkušenost.

Kromě toho byste se měli zaměřit na několik parametrů:

Výše splátky – Kolik si můžete z měsíčního rozpočtu dovolit uvolnit? Splátka je rozdělena na dvě části, úrok a úmor. Úmorem se rozumí splátka jistiny, úrokem odměna věřiteli za to, že vám půjčil.

Doba splácení – Jak dlouho budete půjčku splácet?

Úroky

Poplatky

Mnozí z nás se orientují hlavně podle výše úroků, jenže řeknou vám úroky všechno? Vyčtete z nich, kolik na půjčce přeplatíte? Můžete díky nim půjčky porovnat? Na všechny otázky je stejná odpověď, a to NE. Tak jak se tedy v půjčkách orientovat? Podle RPSN.

RPSN je zkráceně roční procentní sazba nákladů, která vám jasně ukáže celkové náklady na úvěr, a tím umožní porovnání půjček. Kromě úroku jsou v RPSN totiž zahrnuty i další položky, například poplatek za správu úvěru, poplatek za vedení účtu, administrativní poplatek za poskytnutí úvěru, pojištění schopnosti splácet nebo poplatek za převod peněžních prostředků. Platí přitom, že čím je RPSN nižší, tím je úvěr výhodnější.

Víte, že díky RPSN zvládnete půjčky porovnat i online?

Nemusíte nikam chodit, stačí si otevřít srovnávač půjček, vyplnit pár údajů a za pár minut budete mít jasno. Pěkně z pohodlí domova nebo kanceláře.

Související články
V minulém týdnu se Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) postaral o sociální „senzaci“. Omylem totiž odvysílal simulaci záznamu, podle kterého astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nacvičovali péči o člena posádky trpícího dekompresní nemocí. K vysílání došlo zhruba 28 minut po půlnoci středoevropského času. Ze záznamu bylo patrné, že jeden ze členů posádky […]
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního areálu. Inovativní a pozoruhodné je, že se jedná v první řadě o jejich vlastní sebeprezentaci, to znamená, že se příslušníci místních etnik na přípravě výstavy významnou měrou podíleli. […]
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně existuje a větší částka na jeho vývoj opravdu padla. Konkrétně jeden milion dolarů do něj ale investoval soukromý výrobce – o obyčejnou tužku totiž nestáli Američané, […]
Pět gramů mikroplastických částic, tedy podobně, kolik váží platební karta – tolik má podle opakovaně se objevujícího tvrzení člověk požít, případně vdechnout, každý týden. Jak se ale ukazuje, skutečnost je opět trochu zašmodrchanější.   Zjistit, s čím se musejí vypořádat plíce průměrného Dána, si v roce 2019 dali za cíl výzkumníci z této skandinávské země. V rámci experimentu, publikovaného […]
Psychologie je plná mýtů, které se tváří jako hluboké a nezpochybnitelné pravdy o lidské psychice, ale často v nich bývá sotva to příslovečné zrnko pravdy. Jeden z nejznámějších omylů praví, že poslechem Mozartovy hudby je možné rozvinout inteligenci malých dětí.  Svůj původ má tvrzení v článku v jednom z nejprestižnějších vědeckých časopisů na světě – v časopise […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz