Domů     Zajímavosti
Jak na srovnání půjček online?

komerční sdělení

Peníze jsou pro nás nepostradatelné, pořizujeme si za ně základní věci, bez kterých se neobejdeme. I když se snažíme šetřit, můžeme se dostat do situace, kdy s nimi nevyjdeme, přesto potřebujeme koupit třeba novou pračku, zaplatit za opravu střechy nebo pořídit něco do domácnosti.

Řešením pak může být půjčka. Jak vybrat tu nejvýhodnější?

Půjčka je dnes poměrně běžná věc

Ještě nedávno jsme se báli říct, že o půjčce vůbec uvažujeme, natož že jsme si vážně půjčili. Doba se ale mění, dneska už půjčka není žádná ostuda. Je ale třeba si uvědomit, že ty půjčené peníze musíme vrátit, a s nějakými úroky navíc. Neměli bychom si tedy půjčovat na kde co, ale jen na životně důležité věci.

Kde si můžeme půjčit?

Půjčky poskytují bankovní i nebankovní instituce, stačí se podívat na televizi, do novin, poslouchat rozhlas.

Ze všech směrů se na nás valí tipy na to, kde si půjčit a jak výhodné to bude. Jenže kterou z nich zvolit, když všechny o sobě tvrdí vlastně totéž?

Když už si potřebujete půjčit, je lepší dát přednost bankovní instituci před tou nebankovní.

Podmínky se u jednotlivých společností liší, banky jsou ale přece jenom důvěryhodnější. Podléhají dozoru ČNB, jejich předností je i nižší úrok. Musíte ale počítat s tím, že vaši bonitu si předem prověří.

Nebankovní instituce podléhají jen obecné legislativě, nepodrobí vás takovému zkoumání, takže se snadno stane, že se dostanete do dluhové pasti. A to je pak problém.

Jak vybrat tu pravou půjčku?

Při výběru půjčky je dobré dát na doporučení a osobní zkušenost někoho, kdo si už půjčoval a má s danou bankou nebo jinou společností zkušenost.

Kromě toho byste se měli zaměřit na několik parametrů:

Výše splátky – Kolik si můžete z měsíčního rozpočtu dovolit uvolnit? Splátka je rozdělena na dvě části, úrok a úmor. Úmorem se rozumí splátka jistiny, úrokem odměna věřiteli za to, že vám půjčil.

Doba splácení – Jak dlouho budete půjčku splácet?

Úroky

Poplatky

Mnozí z nás se orientují hlavně podle výše úroků, jenže řeknou vám úroky všechno? Vyčtete z nich, kolik na půjčce přeplatíte? Můžete díky nim půjčky porovnat? Na všechny otázky je stejná odpověď, a to NE. Tak jak se tedy v půjčkách orientovat? Podle RPSN.

RPSN je zkráceně roční procentní sazba nákladů, která vám jasně ukáže celkové náklady na úvěr, a tím umožní porovnání půjček. Kromě úroku jsou v RPSN totiž zahrnuty i další položky, například poplatek za správu úvěru, poplatek za vedení účtu, administrativní poplatek za poskytnutí úvěru, pojištění schopnosti splácet nebo poplatek za převod peněžních prostředků. Platí přitom, že čím je RPSN nižší, tím je úvěr výhodnější.

Víte, že díky RPSN zvládnete půjčky porovnat i online?

Nemusíte nikam chodit, stačí si otevřít srovnávač půjček, vyplnit pár údajů a za pár minut budete mít jasno. Pěkně z pohodlí domova nebo kanceláře.

reklama
Související články
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních závěrů vdechnou lidé ročně zhruba 22 000 000 mikro i nanoplastů. A to jednoduše proto, že jsou prakticky všude, v […]
Procházka v lese, spojená se sběrem hub nebo lesního ovoce, je příjemná záležitost. Ale na různých místech světa můžete narazit také na takzvané potravinové lesy, které sice les připomínají, ale plní jiný účel Jde hlavně o pomoc lidem, kteří mají problémy se zásobováním potravinami. Například v USA existuje více než 6500 venkovských a městských oblastí, […]
Bylo to právě (tepelně zpracované) maso, které nasměrovalo člověka na jinou vývojovou linii oproti jiných hominidům (lidoopům). Tisíce staletí zažitá tradice, že maso pochází výhradně ze zvířat, už ale neplatí. Je tu nový druh – maso laboratorní. Letošní rok mohou Američané označit za zlomový. Po Singapuru se totiž západní velmoc stala druhou na světě, která […]
Hlavním tématem letošního ročníku Noci vědců je „tajemství“. Avšak několik lákadel, které na 6. října připravuje Slezská univerzita v Opavě, můžeme prozradit už nyní. V nabídce je například vesmír, umělá inteligence, hry pro děti, ochutnávka středověké kuchyně nebo jedlého hmyzu. Vstup je zdarma. Dlouho do noci budou mít otevřena všechna tradiční univerzitní místa a budovy […]
V současné době patří Česká republika mezi pět největších pěstitelů chmele na světě. Nejvyužívanější odrůdou při výrobě českého piva je chmel, pocházející ze Žatecké chmelařské oblasti. Dalšími oblastmi pěstování chmele jsou Úštěcko a pak Tršická pánev s lokalitami na Přerovsku, Olomoucku a Hranicku. Právě odtud pochází chmel pro nové pivo Litovel Josef…   České odrůdy chmele […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz