Domů     Zajímavosti
Proč byste měli svůj nábytek pravidelně chemicky čistit?

komerční sdělení

Profesionálové v oboru čištění sedaček doporučují, aby se i při běžném úklidu domácnosti čalouněný nábytek hloubkově čistil alespoň jednou za šest měsíců. Není to jen přání, je to nutnost. 

Čištění na vlastní pěst někdy nepomáhá, proto si na čištění nábytku můžete objednat úklidovou firmu, která zajistí tuto službu přímo u vás doma. Úklidové firmy v Praze vám poskytnou celou řadu úklidových služeb, včetně čištění gaučů a pohovek. .

Čištění čalouněného nábytku je třeba provést, pokud:

– jsou na pohovce skvrny od jídla, nápojů apod

– máte doma domácí mazlíčky a ti se rádi válejí na měkké pohovce, koberci nebo křesle

– vy a vaše rodina často trávíte čas sledováním seriálů vleže na pohovce

– máte malé děti, které často špiní nábytek

– jsou již viditelné skvrny od potu

– nábytek je čalouněný látkami s dlouhým vlasem, jako je velur, plyš nebo samet

– chcete provést preventivní čištění proti bakteriím

Podívejme se na výhody a jak často je tedy třeba svůj nábytek čistit, abyste ho udrželi čistý a neutráceli za něj tolik peněz a námahy. 

K čemu bude přínosné?

Gauče, židle a křesla jsou obecně známé kusy čalouněného nábytku, které obvykle máme v domácnosti. Rychle absorbují prach, zvířecí chlupy, částečky naše kůže a snadno se na nich tvoří skvrny. Proto může být proces někdy velmi obtížný, ale za výsledek to stojí.

Hlavní důvody pro čištění nábytku:

1. Zlepšení ovzduší v bytě a předcházení onemocněním

Lidé si často neuvědomují, že to pomáhá zlepšovat kvalitu vzduchu v  místnosti. Škodlivé látky nahromaděné v pohovkách a křeslech lze odstranit a předejít tak různým onemocněním. 

Například léčba alergií začíná pravidelným uklízením. Prach se často usazuje na policích, skříních a čalouněný nábytek není výjimkou. Čalounění je pak živnou půdou pro různé škodlivé bakterie. V důsledku toho způsobují alergické reakce.

Pravidelný úklid domácnosti a samotné čištění je pro alergiky, kteří trvale žijí v domě, nezbytné. .

Zaprášená pohovka je ideálním domovem pro roztoče. Jsou tak malé, že je bez speciálního vybavení nejde vidět. Zplodiny mikroorganismů, které se dostanou do těla, mohou také způsobovat kožní onemocnění. Účinné a důkladné odstranění nečistot zajistí, že se bakterie nebudou mít šanci dále množit. .

Při samotném procesu je důležité zvolit správný čisticí prostředek, aby nedošlo k poškození materiálu.

S tímto úkolem vám nejlépe pomůže profesionální firma

2. Prodloužení životnosti vaší sofa 

Včasné čištění pomáhá prodloužit její životnost. Při kontaktu prachu s vlákny dochází k postupnému opotřebení čalounění. Tkanina postupně ztrácí barvu a objevují se tmavá, nevzhledná místa. Během mytí se vlákna tkaniny vyčistí a pozvednou, takže čalounění je nejen svěžejší, ale také měkčí a pružnější.

V každém případě budete k dokonalému vyčištění jakéhokoli povlaku potřebovat speciální prostředek a extraktor. Je však drahý a ne každý si ho může dovolit. Můžete proto požádat o pomoc příslušnou agenturu. Dokážou vyčistit několik výrobků najednou.

3. K vylepšení celkového vzhledu nábytku

Každý pochopí, že pohovka bez skvrn a prachu vypadá mnohem pěkněji než špinavá. Při pohledu na zaprášený nábytek máte nepříjemný pocit, že se v místnosti již dlouho pravidelně neuklízí, a je nesnesitelné v ní zůstávat.

Područky křesel a pohovek jsou nejčastěji znečištěnými místy, a proto vyžadují zvláštní pozornost. Čistá sedačka působí svěžím a lehkým dojmem. V takové místnosti je mnohem pohodlnější pracovat nebo naopak nerušeně odpočívat. .

Jak často by se měl nábytek čistit?

Pokud berete své zdraví vážně a chcete si užívat svůj oblíbený nábytek po mnoho let, zvažte následující zásady:

1. Čištění sedaček Ihned po jejich zakoupení 

Nový nábytek je vždy dobrá věc, ale mnoho lidí si myslí, že nová pohovka nebo křeslo čištění nevyžaduje. Bohužel to není tak docela pravda. Nábytek byl přece ve skladu, kde byl vystaven různým druhům průmyslového prachu a nečistot, a mimo jiné mohl během přepravy absorbovat nejrůznější nečistoty.

Zvláštní pozornost při čištění si zaslouží vystavený nábytek, na kterém sedělo mnoho návštěvníků. .

2. Jednou za půl roku 

Zabránit něčemu je vždy mnohem snazší než s problémem bojovat. Proto odborníci z mnoha firem doporučují ho provádět alespoň jednou za půl roku.  

3. Podle potřeby

Pochopitelné je, že v případě rozlití tekutiny nebo ušpinění nábytku jídlem je třeba provést čištění. To by se mělo provést nejlépe ihned po znečištění a nečekat dalších šest měsíců na plánované čištění. .

Pokud si objednáte služby úklidové firmy, bude pro vás snazší udržovat svůj domov a zejména nábytek v čistotě.

Zdroj foto: Unsplash

reklama
Související články
Dvě třetiny Čechů věří, že se válka na Ukrajině protáhne na několik let. Ještě před rokem si přitom skoro polovina obyvatel myslela, že ruská invaze potrvá do konce roku 2023. Data z průzkumu veřejného mínění společnosti CEPER ukazují, že se podíl respondentů přesvědčených o dlouhodobé válce na Ukrajině oproti stavu před rokem zvýšil v 9 z 12 […]
Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního života roboti určení na sex – sexboti. Využívat je budou muži i ženy, a to nejen svobodní, ale i manželské páry. Lidé s nimi budou podle […]
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem KAROLINA. Národní superpočítačové centrum IT4Innovations, které je součástí VŠB – Technické univerzity Ostrava, se tak stane domovem prvního českého kvantového počítače. Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q bude založený na supravodivých […]
Stovky kreseb, táhnoucích se desítky kilometrů přes vyprahlou krajinu na jižním pobřeží Peru, představují pro odborníky tu pravou badatelskou výzvu. Znázorňují totiž nejen kočky, opici, kolibříka a lamy, ale údajně také astronauta. Kdo je namaloval, a proč? Neobyčejná galerie geoglyfů, jak jsou obrazce nazývány, leží zhruba 500 kilometrů od hlavní peruánské metropole, Limy. Ačkoli je […]
Neuvěřitelný skutečný příběh Livie Drusilly, manželky císaře Augusta, ožívá tento měsíc na kanále Epic Drama. DOMINA nabízí divákům poutavý pohled na starověký Řím, konkrétně na období kolem roku 27 př. n. l. Seriál v podání režiséra Davida Evanse je však založen na příbězích žen, které stály v pozadí tehdejších mocných mužů. Hlavní postavou je Livia […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz