Domů     Zajímavosti
Čeká vás Silvestr na horách? Máme pro vás pár tipů, na co byste neměli zapomenout

komerční sdělení

Chystáte se oslavit konec roku na horách? Pokud patříte k těm šťastnějším, kteří mají chatu, jistě nám dáte za pravdu, že takový způsob silvestrovské slavnosti se přímo nabízí. A co přesně byste kromě alkoholu měli vzít s sebou?.

Celá vaše výbava se samozřejmě odvíjí od činností, které na chatě budete chtít provozovat. Rozhodně doporučujeme přibalit náhradní oblečení a termoprádlo, protože každá oslava probíhající v zimě se může dokonale zvrhnout ve sněhovou válku a divokou koulovačku.

Zásoby jídla

Rozhodli jste se, že si na chatě uvaříte kotel dobrého jídla? Nezapomeňte zrevidovat, co všechno na chatě máte. Pro všechny případy přibalte základní koření, sůl, pepř, olej, cukr a taky kávu. Zbytek už doladíte podle předem naplánovaného jídelníčku či přání strávníků.

Hygienické potřeby

Každého nejspíš napadne si s sebou vzít kartáček na zuby, pastu, hřeben a další hygienické a kosmetické potřeby, které běžně používá. Pokud na své chatě očekáváte velkou partu návštěvníků, vezměte také toaletní papír a kapesníčky. Ty totiž během močopudných alkoholických hrátek mizí rychlostí tajícího sněhu.

Deskové hry, karty a boby

Myslet byste měli také na program. Ne každého baví celý den a večer sedět v kroužku a popíjet svařák. Při hraní karet či deskových her se náramně obveselíte a duševně osvěžíte.

Mezi klasickými hrami najdete i alko verze, které účastníky rozproudí ještě o level divočeji. Pokud vám to odvaha dovolí, můžete si například přibalit boby nebo sáňky a zorganizovat závody nebo si postavit pár skokánků.

Buďte ale opatrní, alkohol a prudká jízda nejdou dohromady nejen za volantem, ale ani za madlem bobů.

Úklidová služba

Čím větší počet slavících, tím větší množství odpadu. Máte obavy, že druhý den z chaty všichni zmizí a zanechají po sobě nepořádek? Sepište rozvrh, kde bude stanoveno, v kolik kdo zkontroluje stav chaty, nebo jednotlivým účastníkům přiřaďte úkoly.

Jeden může sbírat papír, druhý zase plast, třetí se postará o nádobí a pak všichni (a hlavně vy) můžete s čistým štítem opustit ještě čistší chatu.

Zdroj obrázku: Patiwat Sariya / Shutterstock.com

reklama
Související články
Máte dobré srdce? Zcela souhlasím. Máte bohatou slovní zásobu? Zcela souhlasím. Porozumíte rychle věcem? Zcela souhlasím. Jste plný nápadů? Tady jen spíše souhlasím. Věřili jste mi to? A pokud ne, myslíte, že jsem lhal vám, nebo obelhával sám sebe? A jak takovou lež odhalit? Jak fungují ony pověstné „lži skóry“? Některé lidské sklony mohou v dotaznících […]
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz