Domů     Zajímavosti
Čeká vás Silvestr na horách? Máme pro vás pár tipů, na co byste neměli zapomenout
Martin Macourek
od Martin Macourek 26.11.2022

komerční sdělení

Chystáte se oslavit konec roku na horách? Pokud patříte k těm šťastnějším, kteří mají chatu, jistě nám dáte za pravdu, že takový způsob silvestrovské slavnosti se přímo nabízí. A co přesně byste kromě alkoholu měli vzít s sebou?.

Celá vaše výbava se samozřejmě odvíjí od činností, které na chatě budete chtít provozovat. Rozhodně doporučujeme přibalit náhradní oblečení a termoprádlo, protože každá oslava probíhající v zimě se může dokonale zvrhnout ve sněhovou válku a divokou koulovačku.

Zásoby jídla

Rozhodli jste se, že si na chatě uvaříte kotel dobrého jídla? Nezapomeňte zrevidovat, co všechno na chatě máte. Pro všechny případy přibalte základní koření, sůl, pepř, olej, cukr a taky kávu. Zbytek už doladíte podle předem naplánovaného jídelníčku či přání strávníků.

Hygienické potřeby

Každého nejspíš napadne si s sebou vzít kartáček na zuby, pastu, hřeben a další hygienické a kosmetické potřeby, které běžně používá. Pokud na své chatě očekáváte velkou partu návštěvníků, vezměte také toaletní papír a kapesníčky. Ty totiž během močopudných alkoholických hrátek mizí rychlostí tajícího sněhu.

Deskové hry, karty a boby

Myslet byste měli také na program. Ne každého baví celý den a večer sedět v kroužku a popíjet svařák. Při hraní karet či deskových her se náramně obveselíte a duševně osvěžíte.

reklama

Mezi klasickými hrami najdete i alko verze, které účastníky rozproudí ještě o level divočeji. Pokud vám to odvaha dovolí, můžete si například přibalit boby nebo sáňky a zorganizovat závody nebo si postavit pár skokánků.

Buďte ale opatrní, alkohol a prudká jízda nejdou dohromady nejen za volantem, ale ani za madlem bobů.

Úklidová služba

Čím větší počet slavících, tím větší množství odpadu. Máte obavy, že druhý den z chaty všichni zmizí a zanechají po sobě nepořádek? Sepište rozvrh, kde bude stanoveno, v kolik kdo zkontroluje stav chaty, nebo jednotlivým účastníkům přiřaďte úkoly.

reklama

Jeden může sbírat papír, druhý zase plast, třetí se postará o nádobí a pak všichni (a hlavně vy) můžete s čistým štítem opustit ještě čistší chatu.

Zdroj obrázku: Patiwat Sariya / Shutterstock.com

reklama
Související články
V úterý 7. února 2023 publikoval americký úřad NASA jako prestižní Astronomický snímek dne fotografii s názvem „A Comet and Two Dippers“ (Kometa a dva vozy), jehož autorem je Petr Horálek z Fyzikálního ústavu v Opavě. Snímek vznikl 26. ledna 2023 ve Vysokých Tatrách, kam se autor snímku vydal za jasným počasím nad hladinu inverze […]
Koktavost, nazývaná odborně balbuties či balbutismus, je řečová vada, která jen v Česku trápí desítky tisíc lidí, odhady hovoří až o dvou stech tisících. Ačkoliv člověka v zásadě nikterak neomezuje v běžných životních úkonech, co se týče domácnosti a povětšinou i práce, v sociálních kruzích může znamenat značný handicap. Efektivní léčba nebyla dosud odhalena a v současnosti funguje především […]
Ze všech lidských poruch patří k těm nejprobádanějším. Její podstatou je neustálý souboj mezi mozkem a emocionálně silnými podněty, který lidský hardware nemá šanci vyhrát. Neurovývojový syndrom, známý spíše pod zkratkou ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), o sobě totiž dává vědět již v raném věku dítěte, kdy se pomalu stává nepřítelem číslo jedna. Za jeho […]
Rod obojživelníků Atelopus, jehož zástupcům se v našich zemích někdy říká pralesničky, zastřešuje více než 100 druhů, které se vyskytují zejména ve Střední a Jižní Americe. Tyto malé, pestře zbarvené žabky jsou většinou prudce jedovaté a jejich jed používali místní domorodci do otrávených šipek. V 80. letech minulého století však tyto žabky zdecimovala parazitická houba Batrachochytrium […]
Biologická rozmanitost na celém světě dramatický klesá a mnoha druhům hrozí vyhynutí. Která společenstva přežijí? Ta, kde je velké množství rozmanitých druhů, nebo ta, kde jeden druh převládne? A vydrží déle druh, v němž jsou všichni jedinci stejní, nebo v němž se naopak odlišují? „Abychom vymírání druhů mohli zabránit, musíme tyto souvislosti znát,“ říká Jan […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz