Domů     Zajímavosti
Jak moderní technologie mění svět herních automatů?

komerční sdělení

Elektromechanické hrací automaty byly zavedeny v 60. letech 20. století. Ačkoli se jejich základní infrastruktura nezměnila, tyto stroje nyní mohou pracovat automaticky pomocí elektřiny. V té době to bylo považováno za „neuvěřitelný úspěch“.

Společnost IGT uvedla na trh první videoautomat v 90. letech minulého století. Říkalo se mu „videoautomat“, protože tyto automaty byly vybaveny televizní jednotkou, která byla stejná jako u arkádových her.

Tyto televizory, které vyráběla společnost Sony, byly připojeny k jedinému počítačovému čipu a sloužily pouze jako monitor. Tato konfigurace byla velmi podobná tehdejším konzolím Commodore 64. Toto nastavení se může zdát jednoduché, ale video automaty způsobily revoluci na trhu iGaming a odstranily potřebu fyzických válců nebo kol. Vše nyní řídily počítačové programy.

Je snadné říci, že automaty zůstávají jednou z nejoblíbenějších casinových her. Rozvoj internetu byl příležitostí změnit svět všech her.

Stále více lidí začalo hrát automaty online namísto návštěv fyzických kasin a dalších míst.

Co to umožňuje? Jaká technologie se používá v moderních hracích automatech? To je jen několik z mnoha otázek, na které najdete odpovědi.

Generátor náhodných čísel

Moderní výherní automaty obsahují tisíce řádků počítačového kódu. Nejdůležitější částí tohoto kódu je software RNG. Tento software má jednoduchý účel: generovat náhodná čísla v zadaném rozsahu.

Software RNG generuje náhodná čísla od 1 do 10 000 a posílá je do ostatních modulů výherního automatu. Tato čísla jsou klíčová, protože rozhodují o tom, zda vyhrajete, nebo prohrajete. Každý symbol ve výherních automatech má svůj číselný protějšek. Pokud RNG vygeneruje stejné číslo jako tyto symboly, vyhráváte.

Co to znamená? Tato logika fungování ukazuje, proč je nemožné, aby moderní výherní automaty měly strategii. Nelze předvídat, kdy automat vyplatí výhru. Výplatu výherního automatu bylo možné předvídat, když se používaly fyzické válce/kolečka.

Hackování bylo možné už v prvních videoautomatech.

Někteří hráči dokázali upravit žetony tak, aby vyhráli každé kolo.

Moderní hrací automaty fungují zcela jinak. V kamenných kasinech najdete prázdnou skříňku, pokud se ji pokusíte otevřít. Každá hra je připojena k centrálnímu serveru prostřednictvím složité sítě. Obrazovky ve skříni se používají jako monitory.

Pokud se nenacházíte v serverovně, nemůžete se nabourat. Software RNG generuje náhodná čísla, takže ani programátor nemůže předvídat výsledky. V moderních hracích automatech není možné vytvořit legální nebo nelegální strategii.

Tyto hry jsou založeny výhradně na náhodě, takže nelze vytvořit „systém“ jako v pokeru nebo blackjacku.

Technologie HTML 5

Až do počátku roku 2000 se pro tvorbu herních automatů používala platforma Adobe Flash.

Nejčastější platformou používanou pro vývoj výherních automatů byl Flash. Flash byl vyvinut pro počítače, nikoli pro mobilní zařízení. Mobilní hry ještě nebyly k dispozici a omezovaly se na několik Java aplikací, které byly kompatibilní pouze s telefony Nokia.

Zdálo se, že to není žádný problém, protože Flash lze provozovat na osobních počítačích a náklady na vývoj jsou velmi nízké. Adobe Flash byl v té době nejlepší dostupnou technologií.

Zároveň se však potýkala s mnoha problémy. Problémem byla bezpečnost: Flash je technologie s mnoha bezpečnostními riziky. Musela být aktualizována téměř každý týden. To platí i dnes. Její grafické možnosti byly omezené a na výkon hry měl vliv i hardwarový výkon počítačů.

Největším problémem byla podpora platformy. Adobe Flash, který podporuje pouze platformu Microsoft Windows, není pro online hry vhodnou volbou.

HTML 5 všechny tyto problémy vyřešilo. Jedná se o pátou generaci kódovacího jazyka HTML. Nejdůležitější vlastností HTML 5 je možnost spouštět v prohlížeči další aplikace. Zjednodušeně řečeno, prohlížeč naváže spojení se vzdáleným serverem, na kterém je umístěn herní kód, a spustí jej v prohlížeči bez nutnosti samostatného stahování/instalace.

Nezáleží na tom, který operační systém si vyberete: iOS, Android nebo Windows. Aplikace HTML 5 lze spouštět, pokud máte připojení k internetu a prohlížeč. Většinu práce vykonávají servery, takže na výkonu hardwaru nezáleží.

I ta nejzákladnější zařízení jsou schopna rozběhnout aplikace HTML 5 bez ztráty výkonu.

reklama
Související články
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
Po stopách románových hrdinů Julese Vernea budete putovat na výstavě Cesta kolem světa za 80 dní v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur. Národní muzeum se vrací k dílu francouzského spisovatele, jehož hlavním motivem je bláznivá sázka anglického gentlemana vymyšlená v londýnském klubu při debatě nad novinami. Vrátíte se v čase o 150 let, navštívíte Egypt, Indii, Singapur, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz