Domů     Zajímavosti
Jak moderní technologie mění svět herních automatů?

komerční sdělení

Elektromechanické hrací automaty byly zavedeny v 60. letech 20. století. Ačkoli se jejich základní infrastruktura nezměnila, tyto stroje nyní mohou pracovat automaticky pomocí elektřiny. V té době to bylo považováno za „neuvěřitelný úspěch“.

Společnost IGT uvedla na trh první videoautomat v 90. letech minulého století. Říkalo se mu „videoautomat“, protože tyto automaty byly vybaveny televizní jednotkou, která byla stejná jako u arkádových her.

Tyto televizory, které vyráběla společnost Sony, byly připojeny k jedinému počítačovému čipu a sloužily pouze jako monitor. Tato konfigurace byla velmi podobná tehdejším konzolím Commodore 64. Toto nastavení se může zdát jednoduché, ale video automaty způsobily revoluci na trhu iGaming a odstranily potřebu fyzických válců nebo kol. Vše nyní řídily počítačové programy.

Je snadné říci, že automaty zůstávají jednou z nejoblíbenějších casinových her. Rozvoj internetu byl příležitostí změnit svět všech her.

Stále více lidí začalo hrát automaty online namísto návštěv fyzických kasin a dalších míst.

Co to umožňuje? Jaká technologie se používá v moderních hracích automatech? To je jen několik z mnoha otázek, na které najdete odpovědi.

Generátor náhodných čísel

Moderní výherní automaty obsahují tisíce řádků počítačového kódu. Nejdůležitější částí tohoto kódu je software RNG. Tento software má jednoduchý účel: generovat náhodná čísla v zadaném rozsahu.

Software RNG generuje náhodná čísla od 1 do 10 000 a posílá je do ostatních modulů výherního automatu. Tato čísla jsou klíčová, protože rozhodují o tom, zda vyhrajete, nebo prohrajete. Každý symbol ve výherních automatech má svůj číselný protějšek. Pokud RNG vygeneruje stejné číslo jako tyto symboly, vyhráváte.

Co to znamená? Tato logika fungování ukazuje, proč je nemožné, aby moderní výherní automaty měly strategii. Nelze předvídat, kdy automat vyplatí výhru. Výplatu výherního automatu bylo možné předvídat, když se používaly fyzické válce/kolečka.

Hackování bylo možné už v prvních videoautomatech.

Někteří hráči dokázali upravit žetony tak, aby vyhráli každé kolo.

Moderní hrací automaty fungují zcela jinak. V kamenných kasinech najdete prázdnou skříňku, pokud se ji pokusíte otevřít. Každá hra je připojena k centrálnímu serveru prostřednictvím složité sítě. Obrazovky ve skříni se používají jako monitory.

Pokud se nenacházíte v serverovně, nemůžete se nabourat. Software RNG generuje náhodná čísla, takže ani programátor nemůže předvídat výsledky. V moderních hracích automatech není možné vytvořit legální nebo nelegální strategii.

Tyto hry jsou založeny výhradně na náhodě, takže nelze vytvořit „systém“ jako v pokeru nebo blackjacku.

Technologie HTML 5

Až do počátku roku 2000 se pro tvorbu herních automatů používala platforma Adobe Flash.

Nejčastější platformou používanou pro vývoj výherních automatů byl Flash. Flash byl vyvinut pro počítače, nikoli pro mobilní zařízení. Mobilní hry ještě nebyly k dispozici a omezovaly se na několik Java aplikací, které byly kompatibilní pouze s telefony Nokia.

Zdálo se, že to není žádný problém, protože Flash lze provozovat na osobních počítačích a náklady na vývoj jsou velmi nízké. Adobe Flash byl v té době nejlepší dostupnou technologií.

Zároveň se však potýkala s mnoha problémy. Problémem byla bezpečnost: Flash je technologie s mnoha bezpečnostními riziky. Musela být aktualizována téměř každý týden. To platí i dnes. Její grafické možnosti byly omezené a na výkon hry měl vliv i hardwarový výkon počítačů.

Největším problémem byla podpora platformy. Adobe Flash, který podporuje pouze platformu Microsoft Windows, není pro online hry vhodnou volbou.

HTML 5 všechny tyto problémy vyřešilo. Jedná se o pátou generaci kódovacího jazyka HTML. Nejdůležitější vlastností HTML 5 je možnost spouštět v prohlížeči další aplikace. Zjednodušeně řečeno, prohlížeč naváže spojení se vzdáleným serverem, na kterém je umístěn herní kód, a spustí jej v prohlížeči bez nutnosti samostatného stahování/instalace.

Nezáleží na tom, který operační systém si vyberete: iOS, Android nebo Windows. Aplikace HTML 5 lze spouštět, pokud máte připojení k internetu a prohlížeč. Většinu práce vykonávají servery, takže na výkonu hardwaru nezáleží.

I ta nejzákladnější zařízení jsou schopna rozběhnout aplikace HTML 5 bez ztráty výkonu.

Související články
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.   Lidové pohádky bývaly lechtivých motivů, vulgarit a jadrného humoru plné. Vyprávěli si je totiž hlavně dospělí, třeba pro zpestření dlouhých zimních večerů. K proměně těchto často velice nekompromisních a […]
Experimenty s koloniemi hlodavců, kterým americký etolog John Calhoun dopřál vše potřebné ke spokojenému životu, s výjimkou životního prostoru, patří k nejvlivnějším psychologickým studiím vůbec. Mluvilo se o nich mezi odborníky a laiky a staly se „vědeckým důkazem“ sociálního rozkladu moderní společnosti. Calhoun přitom dobře věděl, jak se „myší ráj“ může zvrhnout.   Svou nejznámější kolonii, tzv. […]
V minulém týdnu se Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) postaral o sociální „senzaci“. Omylem totiž odvysílal simulaci záznamu, podle kterého astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nacvičovali péči o člena posádky trpícího dekompresní nemocí. K vysílání došlo zhruba 28 minut po půlnoci středoevropského času. Ze záznamu bylo patrné, že jeden ze členů posádky […]
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního areálu. Inovativní a pozoruhodné je, že se jedná v první řadě o jejich vlastní sebeprezentaci, to znamená, že se příslušníci místních etnik na přípravě výstavy významnou měrou podíleli. […]
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně existuje a větší částka na jeho vývoj opravdu padla. Konkrétně jeden milion dolarů do něj ale investoval soukromý výrobce – o obyčejnou tužku totiž nestáli Američané, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz