Domů     Zajímavosti
8 tipů, jak na video na sociální sítě
Martin Macourek
od Martin Macourek 24.10.2022

komerční sdělení

První sekundy videa jsou nejdůležitější

Dejte si záležet na scénáři. Prvních pár vteřin rozhoduje o tom, zda vašemu videu sledující dá šanci, nebo ho nemilosrdně přeskočí. Natočte video tak zajímavé, že si ho pustí i dnešní nároční diváci. Dejte mu děj a vymazlete každou vteřinu.

Nepodceňujte význam scénáře

Na začátku je nápad. Řekněte si, o čem má video být. Pak pokračujte k vymyšlení hrubé dějové linie. Video by mělo mít příběh, logicky na sebe navazovat a předat jasné a srozumitelné sdělení. Neklaďte na diváka vysoké nároky, neměl by nad videem příliš přemýšlet.

Přišel si na sociální sítě odpočnout. Nechce, aby ho někdo úkoloval přemýšlením.

Moc to neprodlužujte

Netočíte dokument. Ačkoliv vám mohou některé detaily přijít zajímavé, sledující se může začít nudit, a v tu chvíli dostává vaše video KO. Ideální délka záleží na typu videa a sdělení, obecně ale platí strop pro sociální sítě 2 minuty.

Křivka sledovanosti navíc s časem strmě klesá. Nedávejte tedy to nejdůležitější na konec, protože video dokouká jen hrstka sledujících.

Posviťte si na to

Ač to zní banálně, světlo je nejdůležitější faktor, který dělá z vašeho videa tzv. koukatelné. Pokud nebudete mít scénu dobře nasvícenou, nejen, že divák neuvidí pořádně to, co mu chcete ukázat, video se mu nebude ani vizuálně líbit a nedá mu šanci.

Zainvestujte do kvalitních světel, točíte-li venku, počkejte na slunné počasí (pokud je to možné) a nastavte si správně expoziční trojúhelník (clona-čas-ISO).

Nezapomeňte na titulky

Většina sledujících si dnes pouští videa na sociálních sítích bez zvuku. Ať už je to kvůli anonymitě (nechtějí, aby ostatní viděli, na co se koukají) nebo nechtějí hlasitým videem rušit.

Vždy tedy platí, že k videu nesmíte zapomenou připojit titulky. Dejte si s jejich psaním čas a zkontrolujte po sobě gramatiku. Vaše video se má stát virální díky obsahu, ne gramatickým chybám.

Moderní střih a efekty

Udělejte video zajímavé i svým zpracováním. Střídejte pohledy, celky, polocelky a detaily. Nezůstávejte dlouho v jednom záběru. Pomalé, utahané video neodpovídá dnešní uspěchané době a v divákovi vzbuzuje pocit, že je něco špatně.

A to nechcete. Video má být svižné, děj má odsýpat a divák má mít pocit, že nemůže ani na vteřinu odtrhnout oči, nebo mu něco uteče. Ale nepřežeňte to, ať z vašeho videa sledující nedostane epileptický záchvat.

Sledujte nejnovější trendy

Platí, že chce-li být in, nesmíte zamrznout. Žijeme v extrémně rychlé době. To, co bylo in před pár měsíci, už může být dnes neatraktivní. Bohužel. Sledujte tedy trendy, odebírejte ty nejlepší tvůrce a učte se..

Nevíte si rady, obraťte se na profesionály

Vytvoření kvalitního videa chce čas, trpělivost a dodržení sedmi předchozích zásad. Pokud chcete všechny zásady hodit za hlavu a těšit se jen z finálního videa téměř „bez práce“, obraťte se na profesionály. Ti už budou vědět, jak na to.

Své zkušenosti, čas i nadšení vám nabídneme například my – tým z JA Video Production. Tak se nám ozvěte.

reklama
Související články
Jak poznat rozdíl mezi spermií potkana, myši i člověka? Chcete si vyzkoušet napsat své jméno husím brkem a v hlaholici? Jak vzniká epilepsie, Alzheimerova choroba, cukrovka nebo infarkt? A jak k nám hovoří stromy? To a mnohé další jsou lákadly letošního Veletrhu vědy. Svět vědy, výzkumu a nejnovějších technologií opět míří do Letňan. Největší populárně […]
Zájem o hamburgery z hrachoviny obarvené červenou řepou už opadává, fritovaní cvrčci a mouka z larev narážejí na těžko překonatelný faktor odporu. Novou nadějí, jak lidstvo uživit, se stávají potraviny přirozené, ale vzniklé z buněk v laboratoři. Říká se tomu celulární zemědělství. V belgickém Gentu si hýčkají Margaret. Je ocelová, výkonnosti špičkových dojnic sice zdaleka […]
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
Začalo to vlastně mimochodem. Před časem jsme psali článek o „Průlomu v léčbě koktavosti: Americká studie dává naději…“, a reagoval na něj biofyzik, profesor RNDr. Josef Pešák, CSc. Několik telefonátů vystřídalo pozvání do Olomouce a to vyústilo v návštěvu a povídáním na téma balbutismus (koktavost)… Dodnes široce používaná efektivní léčba koktavosti neexistuje, funguje především na bázi logopedické […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz