Domů     Zajímavosti
8 tipů, jak na video na sociální sítě
Martin Macourek
od Martin Macourek 24.10.2022

komerční sdělení

První sekundy videa jsou nejdůležitější

Dejte si záležet na scénáři. Prvních pár vteřin rozhoduje o tom, zda vašemu videu sledující dá šanci, nebo ho nemilosrdně přeskočí. Natočte video tak zajímavé, že si ho pustí i dnešní nároční diváci. Dejte mu děj a vymazlete každou vteřinu.

Nepodceňujte význam scénáře

Na začátku je nápad. Řekněte si, o čem má video být. Pak pokračujte k vymyšlení hrubé dějové linie. Video by mělo mít příběh, logicky na sebe navazovat a předat jasné a srozumitelné sdělení. Neklaďte na diváka vysoké nároky, neměl by nad videem příliš přemýšlet.

Přišel si na sociální sítě odpočnout. Nechce, aby ho někdo úkoloval přemýšlením.

Moc to neprodlužujte

Netočíte dokument. Ačkoliv vám mohou některé detaily přijít zajímavé, sledující se může začít nudit, a v tu chvíli dostává vaše video KO. Ideální délka záleží na typu videa a sdělení, obecně ale platí strop pro sociální sítě 2 minuty.

reklama

Křivka sledovanosti navíc s časem strmě klesá. Nedávejte tedy to nejdůležitější na konec, protože video dokouká jen hrstka sledujících.

Posviťte si na to

Ač to zní banálně, světlo je nejdůležitější faktor, který dělá z vašeho videa tzv. koukatelné. Pokud nebudete mít scénu dobře nasvícenou, nejen, že divák neuvidí pořádně to, co mu chcete ukázat, video se mu nebude ani vizuálně líbit a nedá mu šanci.

reklama

Zainvestujte do kvalitních světel, točíte-li venku, počkejte na slunné počasí (pokud je to možné) a nastavte si správně expoziční trojúhelník (clona-čas-ISO).

Nezapomeňte na titulky

Většina sledujících si dnes pouští videa na sociálních sítích bez zvuku. Ať už je to kvůli anonymitě (nechtějí, aby ostatní viděli, na co se koukají) nebo nechtějí hlasitým videem rušit.

Vždy tedy platí, že k videu nesmíte zapomenou připojit titulky. Dejte si s jejich psaním čas a zkontrolujte po sobě gramatiku. Vaše video se má stát virální díky obsahu, ne gramatickým chybám.

Moderní střih a efekty

Udělejte video zajímavé i svým zpracováním. Střídejte pohledy, celky, polocelky a detaily. Nezůstávejte dlouho v jednom záběru. Pomalé, utahané video neodpovídá dnešní uspěchané době a v divákovi vzbuzuje pocit, že je něco špatně.

reklama

A to nechcete. Video má být svižné, děj má odsýpat a divák má mít pocit, že nemůže ani na vteřinu odtrhnout oči, nebo mu něco uteče. Ale nepřežeňte to, ať z vašeho videa sledující nedostane epileptický záchvat.

Sledujte nejnovější trendy

Platí, že chce-li být in, nesmíte zamrznout. Žijeme v extrémně rychlé době. To, co bylo in před pár měsíci, už může být dnes neatraktivní. Bohužel. Sledujte tedy trendy, odebírejte ty nejlepší tvůrce a učte se..

Nevíte si rady, obraťte se na profesionály

Vytvoření kvalitního videa chce čas, trpělivost a dodržení sedmi předchozích zásad. Pokud chcete všechny zásady hodit za hlavu a těšit se jen z finálního videa téměř „bez práce“, obraťte se na profesionály. Ti už budou vědět, jak na to.

Své zkušenosti, čas i nadšení vám nabídneme například my – tým z JA Video Production. Tak se nám ozvěte.

reklama
Související články
Za hranice Česka a ještě dál se vydává letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week. Odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha dvoudenní akcí Space2Business a potrvá až do pátku 2. prosince. Z České republiky se pomalu stává Mekka kosmického průmyslu. Má velký potenciál a talent v oblasti kosmických aktivit. V porovnání s […]
Pokojové rostliny měly dlouhá léta pověst fotosyntetických organismů zlepšujících klima v uzavřeném prostoru. Z piedestalu výkonných čističek vzduchu je však nakonec srazili sami vědci… Jeden květinový list vytvoří za hodinu v průměru 5 ml kyslíku, za celý den jde o množství srovnatelné s 2,4 litry kyslíku. Na vyčištění vzduchu v celé místnosti je to však […]
Originální mapa Chronologie Lidstva vychází z anglického originálu z roku 1890 a je nyní k dostání v omezené sérii 1000 ks v českém jazyce. Každá kniha je 6,5 metru dlouhý ruční originál. Pro čtenáře časopisu mimořádná sleva 10% (během objednávky zadejte kód EPOCHA). VÝJIMEČNÝ TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK – KLIKNĚTE ZDE Tato jedinečná KNIHA & […]
Všichni si v současné době přijdeme trochu ve stresu. Téměř tři roky pandemie, válka na Ukrajině a navíc následky sankcí, které vlády celého světa uvalily na Rusko, způsobily, že zejména v Evropě dramaticky vzrostly náklady na život. Navíc se blíží zima, což obvykle znamená větší výdaje za energie –⁠ což je jedna z věcí, která […]
Do žebříčku 50 nejrychleji rostoucích technologických firem ve střední a jihovýchodní Evropě se probojovalo 13 českých společností. Ve 23. ročníku soutěže Deloitte Technology Fast 50 CE získaly prestižní ocenění CE Tech Rocketship české firmy LutherOne a CYRKL, ale vůbec nejlepší a nejrychleji rostoucí tech firmou je opět FTMO. Nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz