Domů     Zajímavosti
8 tipů, jak na video na sociální sítě

komerční sdělení

První sekundy videa jsou nejdůležitější

Dejte si záležet na scénáři. Prvních pár vteřin rozhoduje o tom, zda vašemu videu sledující dá šanci, nebo ho nemilosrdně přeskočí. Natočte video tak zajímavé, že si ho pustí i dnešní nároční diváci. Dejte mu děj a vymazlete každou vteřinu.

Nepodceňujte význam scénáře

Na začátku je nápad. Řekněte si, o čem má video být. Pak pokračujte k vymyšlení hrubé dějové linie. Video by mělo mít příběh, logicky na sebe navazovat a předat jasné a srozumitelné sdělení. Neklaďte na diváka vysoké nároky, neměl by nad videem příliš přemýšlet.

Přišel si na sociální sítě odpočnout. Nechce, aby ho někdo úkoloval přemýšlením.

Moc to neprodlužujte

Netočíte dokument. Ačkoliv vám mohou některé detaily přijít zajímavé, sledující se může začít nudit, a v tu chvíli dostává vaše video KO. Ideální délka záleží na typu videa a sdělení, obecně ale platí strop pro sociální sítě 2 minuty.

Křivka sledovanosti navíc s časem strmě klesá. Nedávejte tedy to nejdůležitější na konec, protože video dokouká jen hrstka sledujících.

Posviťte si na to

Ač to zní banálně, světlo je nejdůležitější faktor, který dělá z vašeho videa tzv. koukatelné. Pokud nebudete mít scénu dobře nasvícenou, nejen, že divák neuvidí pořádně to, co mu chcete ukázat, video se mu nebude ani vizuálně líbit a nedá mu šanci.

Zainvestujte do kvalitních světel, točíte-li venku, počkejte na slunné počasí (pokud je to možné) a nastavte si správně expoziční trojúhelník (clona-čas-ISO).

Nezapomeňte na titulky

Většina sledujících si dnes pouští videa na sociálních sítích bez zvuku. Ať už je to kvůli anonymitě (nechtějí, aby ostatní viděli, na co se koukají) nebo nechtějí hlasitým videem rušit.

Vždy tedy platí, že k videu nesmíte zapomenou připojit titulky. Dejte si s jejich psaním čas a zkontrolujte po sobě gramatiku. Vaše video se má stát virální díky obsahu, ne gramatickým chybám.

Moderní střih a efekty

Udělejte video zajímavé i svým zpracováním. Střídejte pohledy, celky, polocelky a detaily. Nezůstávejte dlouho v jednom záběru. Pomalé, utahané video neodpovídá dnešní uspěchané době a v divákovi vzbuzuje pocit, že je něco špatně.

A to nechcete. Video má být svižné, děj má odsýpat a divák má mít pocit, že nemůže ani na vteřinu odtrhnout oči, nebo mu něco uteče. Ale nepřežeňte to, ať z vašeho videa sledující nedostane epileptický záchvat.

Sledujte nejnovější trendy

Platí, že chce-li být in, nesmíte zamrznout. Žijeme v extrémně rychlé době. To, co bylo in před pár měsíci, už může být dnes neatraktivní. Bohužel. Sledujte tedy trendy, odebírejte ty nejlepší tvůrce a učte se..

Nevíte si rady, obraťte se na profesionály

Vytvoření kvalitního videa chce čas, trpělivost a dodržení sedmi předchozích zásad. Pokud chcete všechny zásady hodit za hlavu a těšit se jen z finálního videa téměř „bez práce“, obraťte se na profesionály. Ti už budou vědět, jak na to.

Své zkušenosti, čas i nadšení vám nabídneme například my – tým z JA Video Production. Tak se nám ozvěte.

reklama
Související články
Máte dobré srdce? Zcela souhlasím. Máte bohatou slovní zásobu? Zcela souhlasím. Porozumíte rychle věcem? Zcela souhlasím. Jste plný nápadů? Tady jen spíše souhlasím. Věřili jste mi to? A pokud ne, myslíte, že jsem lhal vám, nebo obelhával sám sebe? A jak takovou lež odhalit? Jak fungují ony pověstné „lži skóry“? Některé lidské sklony mohou v dotaznících […]
Patří k nejfotogeničtějším pokrmům současnosti. Sushi a poké bowly na fotkách opravdu vypadají skvěle, nicméně ve výsledku to nejvíc ocení tělo. Tedy alespoň za předpokladu, že se vydáte do podniků, které havajskou/japonskou specialitu umí připravit. Základní ingrediencí obou „exotických“ kuchyní je totiž čerstvost, a k tomu pestrost (chutí) a barevnost. Až pak se počítají nutriční hodnoty… […]
Vyplatí se pracovat už na střední škole? Mezi mladými Evropany je to běžná praxe, v Česku rarita. Podle vzdělávací organizace Junior Achievement Czech (JA Czech) je mnohdy přínosnější být aktivní ve studentských programech, účastnit se soutěží nebo se pustit do vlastního projektu. Je k tomu ale potřeba flexibilita, kterou nabízí nová střední škola VICTORIA HIGH […]
Biologicky nerozložitelná, znečišťující přírodu, s obsahem chemikálií potenciálně ohrožujících lidské zdraví. Řeč není o plastových brčkách, jak by se mohlo zdát. Takové závěry si dle poslední studie vysloužily jejich „ekologičtější“ alternativy. Studie oborníků z Antverpské univerzity, publikovaná v létě 2023 na stránkách časopisu Food Additives and Contaminants, se zaměřila na brčka vyrobená z papíru, bambusu, skla, nerezové oceli a plastu […]
V prestižní soutěži The Global Undergraduate Awards 2023, které se přezdívá Nobelova cena pro juniory, byla mezi vítězi v kategorii matematiky a fyziky Dominika Burešová, studentka Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Se svou bakalářskou prací uspěla v konkurenci více než 2800 dalších studentů a studentek z 409 světových univerzit. V oborech, které se vyučují na […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz