Domů     Zajímavosti
Zlaté české ručičky eŽen…
Jan Martinec
od Jan Martinec 26.3.2022

Řemeslo má zlaté dno a v 21. století se k tomu přidává i e-commerce. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vůbec poprvé představila a vyhlásila anketu o nejlepší eŽeny v ČR – právě v oblasti e-commerce v drobném podnikání.

Cílem soutěže bylo a je ocenit práci malých podnikatelek a zviditelnit jejich schopnosti, samostatnost a kvalitu služeb. Soutěž je určena pouze ty ženy, které v rámci podnikání provozují vlastní e-shop nebo jej plánují založit a posílají z něj balíky svým zákazníkům.

Záštitu poskytl soutěži interní projekt AMSP ČR „Podnikavá žena“ (www.podnikavazena.cz). „Doputovalo k nám množství inspirativních příběhů žen podnikatelek, kteří se zabývají vlastní produkcí,“ okomentoval první ročník soutěže předseda představenstva AMSP ČR Josef Jaroš.

Často nám píšete, že je dobře, že píšeme o českých úspěších, proto v jednom z následujících čísel časopisu 21. STOLETÍ se podíváme na unikátní technologie a výrobní postupy českých produktů, českých firem a českých živnostníků.

Mezitím gratulujeme třem nejlepším eŽenam roku 2022…

1. místo: Kamila Černá

Kamila Černá se zabývá prodejem parukových výrobků a s podnikáním začala už v roce 1994. Rozhodla se vybudovat síť prodejen, které by nabízely kvalitní paruky i v menších městech, a tím pomohly zvýšit sebevědomí a kvalitu života už tak zkoušených žen (později i mužů).

2. místo: Jana Mráčková

Jana Mráčková působí v oboru online vzdělávání, knih a vydavatelství, papírnictví, druhé místo získala za svůj e-shop www.papirovestesti.cz. Aktuálně také chystá sérií praktických zápisníků pro domácnost i kancelář a zápisník finančně úspěšné ženy pro lepší finanční gramotnost a zručnost.

3. místo: Pavla Šťastná

Třetí místo obsadila Pavla Šťastná s projektem www.krasnamamka.cz. Jako vystudovaná textilačka věděla, že existují nádherné materiály a že se dá výrobek opravdu precizně zpracovat, když se chce.

reklama

Jejím hlavním důvodem pro vstup do podnikání ale byla potřeba vnést do módy pro kojící maminky trochu (víc) elegance. V úplných začátcích to byla také její vlastní potřeba mít něco hezkého, v čem by se dalo jednoduše nakojit dcerku.

„Jsem přesvědčena, že bojovat za lokální český výrobek a tím i podporu naší vlastní české ekonomiky je velmi důležité. Je pro mě smysluplné vytvářet prostředí, ve kterém zaměstnáte a zabezpečíte další schopné lidi,“ řekla Pavla Šťastná.

Zajímal by vás článek o pokrokových českých firmách a jejich technologiích? Preferujete české výrobky před čínskými? A víte, co to obnáší, když česká firma šije české oblečení ze špičkové evropské bavlny? Brzy v časopise 21. STOLETÍ.

reklama
Související články
Těsně před hlavním termínem dobrovolnické akce Ukliďme Česko, kterým je sobota 1. dubna, evidují organizátoři přes 4000 nahlášených úklidů.  Letošní 10. ročník bude jubilejní i zlomový. Až nebývalý zájem se strhnul o dobrovolnickou akci Ukliďme Česko, v minulých týdnech proto organizátoři řešili především logistiku celé akce. Rozeslali po České republice místním organizátorům více než 3 […]
V závanech neklidného větru se pyšně třepotají nad svou zemí jako ztělesnění její identity a historie. V jejich majestátnosti se už od dávných dob odráží víra, společenský směr, originální umění a kultura národa. Vlajky patří k nejviditelnějším symbolům každého státu. Udivují rozmanitými barvami a motivy, které mají svůj specifický význam. V závěsu pak stojí znaky, erby a hymny. […]
Prokrastinace představuje fenomén odkládání plnění povinností a úkolů. Místo toho se člověk raději věnuje nedůležité činnosti, nebo přímo nicnedělání. Rozhodně si však při ní neodpočinete, nestojí za ní ale ani lenost. Co ji způsobuje a jak s ní zatočit? Podle odborníků je prokrastinace výrazná a chronická tendence odkládat plnění povinností a úkolů, zejména těch náročných a […]
Večeře v rodinném kruhu jsou příjemným zakončením dne, příležitost se uvolnit a popovídat si se svými blízkými. I když je Češi milují, každý den si je dopřává jen 9 % rodin. Alespoň třikrát týdně pak 60 % rodin. Společné večeře přitom přinášejí spoustu výhod, včetně zdravotních. Třeba… Nejnovější průzkum uskutečněný v září tohoto roku American Heart Association, […]
Na tuto otázku mohou pomoci odpovědět lidé, kteří přežili válku v Jugoslávii! Výzkumníci centra CEITEC Masarykovy univerzity hledají dobrovolníky pro mezinárodně uznávanou studii… Stres je přirozenou reakcí organismu na vnímané hrozby nebo problémy. Vyvolává v našem těle řadu fyziologických změn, včetně uvolňování stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin. Zatímco krátkodobý stres může být pro […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz