Domů     Zajímavosti
Zlaté české ručičky eŽen…
Jan Martinec 26.3.2022

Řemeslo má zlaté dno a v 21. století se k tomu přidává i e-commerce. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) vůbec poprvé představila a vyhlásila anketu o nejlepší eŽeny v ČR – právě v oblasti e-commerce v drobném podnikání.

Cílem soutěže bylo a je ocenit práci malých podnikatelek a zviditelnit jejich schopnosti, samostatnost a kvalitu služeb. Soutěž je určena pouze ty ženy, které v rámci podnikání provozují vlastní e-shop nebo jej plánují založit a posílají z něj balíky svým zákazníkům.

Záštitu poskytl soutěži interní projekt AMSP ČR „Podnikavá žena“ (www.podnikavazena.cz). „Doputovalo k nám množství inspirativních příběhů žen podnikatelek, kteří se zabývají vlastní produkcí,“ okomentoval první ročník soutěže předseda představenstva AMSP ČR Josef Jaroš.

Často nám píšete, že je dobře, že píšeme o českých úspěších, proto v jednom z následujících čísel časopisu 21. STOLETÍ se podíváme na unikátní technologie a výrobní postupy českých produktů, českých firem a českých živnostníků.

Mezitím gratulujeme třem nejlepším eŽenam roku 2022…

1. místo: Kamila Černá

Kamila Černá se zabývá prodejem parukových výrobků a s podnikáním začala už v roce 1994. Rozhodla se vybudovat síť prodejen, které by nabízely kvalitní paruky i v menších městech, a tím pomohly zvýšit sebevědomí a kvalitu života už tak zkoušených žen (později i mužů).

2. místo: Jana Mráčková

Jana Mráčková působí v oboru online vzdělávání, knih a vydavatelství, papírnictví, druhé místo získala za svůj e-shop www.papirovestesti.cz. Aktuálně také chystá sérií praktických zápisníků pro domácnost i kancelář a zápisník finančně úspěšné ženy pro lepší finanční gramotnost a zručnost.

3. místo: Pavla Šťastná

Třetí místo obsadila Pavla Šťastná s projektem www.krasnamamka.cz. Jako vystudovaná textilačka věděla, že existují nádherné materiály a že se dá výrobek opravdu precizně zpracovat, když se chce.

Jejím hlavním důvodem pro vstup do podnikání ale byla potřeba vnést do módy pro kojící maminky trochu (víc) elegance. V úplných začátcích to byla také její vlastní potřeba mít něco hezkého, v čem by se dalo jednoduše nakojit dcerku.

„Jsem přesvědčena, že bojovat za lokální český výrobek a tím i podporu naší vlastní české ekonomiky je velmi důležité. Je pro mě smysluplné vytvářet prostředí, ve kterém zaměstnáte a zabezpečíte další schopné lidi,“ řekla Pavla Šťastná.

Zajímal by vás článek o pokrokových českých firmách a jejich technologiích? Preferujete české výrobky před čínskými? A víte, co to obnáší, když česká firma šije české oblečení ze špičkové evropské bavlny? Brzy v časopise 21. STOLETÍ.

reklama
Související články
Dvě třetiny Čechů věří, že se válka na Ukrajině protáhne na několik let. Ještě před rokem si přitom skoro polovina obyvatel myslela, že ruská invaze potrvá do konce roku 2023. Data z průzkumu veřejného mínění společnosti CEPER ukazují, že se podíl respondentů přesvědčených o dlouhodobé válce na Ukrajině oproti stavu před rokem zvýšil v 9 z 12 […]
Už jsme zažili několik sexuálních revolucí, ta nadcházející a přicházející ale poprvé bude mít nádech tak trochu „umělého sexu“. Podle expertů se během 15–20 let stanou běžnou součástí sexuálního života roboti určení na sex – sexboti. Využívat je budou muži i ženy, a to nejen svobodní, ale i manželské páry. Lidé s nimi budou podle […]
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem KAROLINA. Národní superpočítačové centrum IT4Innovations, které je součástí VŠB – Technické univerzity Ostrava, se tak stane domovem prvního českého kvantového počítače. Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q bude založený na supravodivých […]
Stovky kreseb, táhnoucích se desítky kilometrů přes vyprahlou krajinu na jižním pobřeží Peru, představují pro odborníky tu pravou badatelskou výzvu. Znázorňují totiž nejen kočky, opici, kolibříka a lamy, ale údajně také astronauta. Kdo je namaloval, a proč? Neobyčejná galerie geoglyfů, jak jsou obrazce nazývány, leží zhruba 500 kilometrů od hlavní peruánské metropole, Limy. Ačkoli je […]
Neuvěřitelný skutečný příběh Livie Drusilly, manželky císaře Augusta, ožívá tento měsíc na kanále Epic Drama. DOMINA nabízí divákům poutavý pohled na starověký Řím, konkrétně na období kolem roku 27 př. n. l. Seriál v podání režiséra Davida Evanse je však založen na příbězích žen, které stály v pozadí tehdejších mocných mužů. Hlavní postavou je Livia […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz