Domů     Zajímavosti
Odstartovala první burza talentů
Jan Nováček 3.1.2022

Kariéry úspěšných sportovců či umělců sledují tisíce lidí. Nyní získávají možnost se na růstu svých oblíbenců podílet a ještě přitom vydělat peníze. Kromě budoucích celebrit však získávají prostor i budoucí chemici, lékaři či vědci..

Právě to nabízí platforma Ikiseq, kde se potkávají talentovaní lidé napříč různými obory, jejich fanoušci, investoři a profesionální management s jedním společným cílem: vytěžit to nejlepší z lidského potenciálu.

Na platformě jsou prezentovány příběhy jednotlivých talentů, definovány jejich cíle, specifikovány investiční plány, zveřejněny kvalifikované odhady možného vývoje a hlavně otevřena veřejná nabídka k nákupu podílů, “akcií”.

Fanoušci talentovaných jedinců se tak nákupem podílů stávají investory a sázejí na celou kariéru svého oblíbence a funguje to i obráceně – investoři, kteří chtějí zúročit své peníze, se investicí do lidského potenciálu stávají fanouškem daného talentu tím, že se finančně spolupodílí na jeho kariéře.

Investované peníze následně talent využije pro kariérní růst. A pokud se mu bude dařit, bude se dařit i investorům.

Projekt Ikiseq vychází z japonské filosofie Ikigai, návodu na dlouhý a smysluplný život. Podle něj je největší výzvou pro lidskou bytost najít svůj originální způsob, jak rozvinout svůj dar. A stejně jako je vše propojené v Ikigai, je propojené i v Ikisequ.

Ať už všemožné obory jednotlivých talentů, tak právě jejich vztahy s fanoušky a investory.

Za projektem stojí úspěšný youtuber a člen populárního dua ViralBrothers Čeněk Stýblo, autor úspěšných startupů a profesionál na poli marketingové komunikace Petr Václavek a spolumajitel organizace OKTAGON MMA Ondřej Novotný.

„Po dlouhých letech natáčení videí pro zasmání jsem hledal nějakou další výzvu. Jelikož mě baví investování, osobní rozvoj a budování značky, líbilo se mi, že tento projekt to vše spojuje dohromady. Když jsem viděl, že se projektu bude účastnit i Ondřej Novotný, viděl jsem to jako skvělou příležitost,” říká Čeněk Stýblo.

„Dlouhodobě mě fascinuje ¨tokenization of everything¨, tedy propojení hmatatelných a abstraktních aktiv do inovativních modelů, o kterých stále mnozí tvrdí, že nejsou možné. Já si naopak myslím, že je jen otázkou času, než se to stane novou konsenzuální realitou a všeobecným standardem,” dodává Petr Václavek.

“Být nablízku tomu, když se tvoří budoucí hvězda a moct do ní investovat je přece fascinující,” dodává.

Launch platformy proběhl v prosinci. Jako první talent se představila Janine Řezáčová se svou značkou Janine – Made by love. Do budoucna se můžeme těšit na talenty z oblasti e-sportu, sportovce, hudebníky, ale také vědce či studenty.

„Nezaměřujeme se jen na talenty ze showbyznysu, vyhledáváme a objevujeme talenty z různých odvětví, v různých fázích jejich kariéry či životní etapy, s různými ambicemi. Stejnou šanci rozvinout a zúročit svůj potenciál u nás dostane jak naprostý začátečník, tak slavný a zkušený matador jakéhokoliv oboru,” vysvětlují autoři projektu.

Talenti se mohou těšit na individuální přístup a také zkušený management, který umí nastartovat kariéru vycházející hvězdy i restartovat kariéru hvězdy stagnující nebo upadající. Ten má v rámci Ikisequ na starost Denis Maizner.

„Talentům dokážeme zajistit podporu skrze partnery, zajistíme právní a účetní servis, pomůžeme s brandingem na sociálních sítích a budeme se snažit získávat jim nové nabídky a tím podporovat jejich růst,” říká Maizner.

„Doufám, že se nám podaří nadchnout širokou veřejnost a že společně pomůžeme rozvinout spoustu talentů a být u zrodu nových hvězd. Věřím zároveň, že se investorům při investování do lidského potenciálu podaří vydělat peníze.

Pokud se nám povede uspět v Česku, budeme cílit i na světový trh,” dodává Stýblo.

Související články
Virtuální realita už není jen hračkou geeků, odnoží herního zábavního průmyslu nebo vědců. Její potenciál je větší, s přesahem do každodenního života. Městská knihovna v Praze prostřednictvím VR nejen zpřístupnila zajímavou, bezmála stoletou historii budovy knihovny na Mariánském náměstí, ale umožňuje i pohlédnout na knihovnu a její služby novýma očima. Městská knihovna v Praze zahájila projekt před […]
Pro dospělé není život černo-bílý, žijeme v mnoha barvách. Pro dítě se však dělí na dvě poloviny – ženskou a mužskou. Od chvíle, kdy dítě začne vnímat, je pro něj otec zástupcem/modelem jedné poloviny lidstva. A pokud muž chce být skutečným mužem/otcem, musí být i „dobrým tátou“… Role otce před 100 lety byla někde úplně […]
Larvy potemníka moučného, kterému se přezdívá moučný červ, patří mezi potravinové a skladištní škůdce. V domácnostech se s nimi naštěstí, na rozdíl od potravinových molů, setká málokdo. Larvy totiž potřebují velké zásoby potravin, protože se vyvíjejí dlouho. Podle českých vědců by se však v budoucnosti mohly právě ony stát základem našeho jídelníčku. Vzhledem k rostoucí […]
Byla to senzace, když v roce 2003 na indonéském ostrově Flores našli vědci kosterní pozůstatky asi metr vysokého humanoida. Právě kvůli výšce se mu začalo přezdívat hobit. Kdo byli tito lidé ale zač? Trpěli záhadnou nemocí, v jejímž důsledku se zmenšili, jak si experti myslí? Oficiálně jde o člověka floreského (Homo floresiensis), mnohem více se však uchytilo […]
Tuto otázku si položili vědci z Friedrich Alexander Universität v Německu a hledali na ni odpověď. Zkoumání podrobili chemikálie obsažené v tělesném pachu, jejichž koncentrace se liší u kojenců a dospívajících. Malé děti voní rodičům příjemně, jako květiny, zato při zachycení tělesného pachu puberťáků, kteří nepoužili deodorant, sebou nejeden rodič trhne a nakrčí nos. V […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz