Domů     Zajímavosti
Módní trendy 21. století
Martin Macourek
od Martin Macourek 30.11.2021

komerční sdělení

Móda by se dala přirovnat k designové architektuře šatníku. Vrstvení kousků, kombinace nejrůznějších vzorů a střihů nebo strohý minimalismus pokládají základy vašeho každodenního oblékání. Móda před dvaceti lety však byla diametrálně odlišná od toho, co nosíte dnes.

Jaké trendy vznikly ve 21. století a které z nich jsou in i v současnosti?.

Móda v roce 2000

Každé období charakterizují specifické prvky. Když se ohlédnete do roku 2000, outfity, které byly tehdy k vidění na obálkách časopisů Bravo Girl! nebo Top dívky, byste si na sebe dnes pravděpodobně neoblékli.

Tehdy se však jednalo o nejžhavější trendy a některé kousky zůstaly v módě dodnes.

Například teplákové soupravy byly hojně k vidění nejen ve městě, ale také na červeném koberci. Jejich velkou milovnicí byla například Paris Hilton, která teplákovky kombinovala s luxusními kabelkami. V loňském roce se teplákové soupravy dostaly ve světě módy opět na výsluní.

Kvůli opakujícím se lockdownům chtěla mít většina pracujících z domova pohodlí, ale zároveň si toužili zachovat alespoň špetku stylu.

V roce 2000 se velké oblibě těšily také bokové kalhoty v kombinaci s krátkým topem a bundičkou. I tyto kousky zůstávají v současném šatníku poměrně populární. Stejně tak celodžínové outfity, které se nosily začátkem nového tisíciletí, jsou aktuálně velmi trendy.

Nicméně co se týče denimu, je třeba s ním zacházet opatrně a vyhnout se zbytečnému překombinování.

Trendy v roce 2010

Pokud by se dal některý z trendů z roku 2010 nazvat jako nesmrtelný, pak by jím nepochybně byly „skinny džíny“. Jedná se o upnuté denimové kalhoty, které nosí převážně ženy. Pro mnoho z nich jsou skvělým prvkem pro zvýraznění postavy, pro jiné dámy představují noční můru.

Nesluší totiž každému, nicméně jsou to kalhoty, který jen tak nezestárnou a jež má v šatníku téměř každá žena.

V roce 2010 byl také oprášen takzvaný baloňák. Tak se říká ikonickému plášti, který byl in na počátku dvacátého století a který se během prvního desetiletí nového milénia stal středem zájmu nejedné módní značky.

Například britská ikona Burberry sklízela se svou variací baloňáku nebývalý úspěch. Přece jen je tento kabát velmi praktickým kouskem, který lze kombinovat s ležérním, ale i společenským outfitem.

Móda současnosti

Letošní rok v oblasti módy rozhodně nezahálí, většinou však probíhá recyklace fashion trendů z předchozích let. Žhavým hitem jsou letos bílé kousky, zejména pak designová dámská obuv v bílé barvě.

Nejedná se o příliš praktickou záležitost, avšak doplněk například v podobě bílých kozaček dokonale rozzáří celý outfit.

Co se týče letošního podzimu, v kurzu budou především dámské obleky a delší blejzry. Do módy se také opět vracejí prošívané bundy, které dokazují, že se nehodí pouze ke sportovním outfitům, ale lze je hravě zkombinovat i s elegantnějším stylem.

V chladnějších dnech vás příjemně zahřejí, a dokonce je můžete nosit i přes šaty.

reklama
Související články
Jak poznat rozdíl mezi spermií potkana, myši i člověka? Chcete si vyzkoušet napsat své jméno husím brkem a v hlaholici? Jak vzniká epilepsie, Alzheimerova choroba, cukrovka nebo infarkt? A jak k nám hovoří stromy? To a mnohé další jsou lákadly letošního Veletrhu vědy. Svět vědy, výzkumu a nejnovějších technologií opět míří do Letňan. Největší populárně […]
Zájem o hamburgery z hrachoviny obarvené červenou řepou už opadává, fritovaní cvrčci a mouka z larev narážejí na těžko překonatelný faktor odporu. Novou nadějí, jak lidstvo uživit, se stávají potraviny přirozené, ale vzniklé z buněk v laboratoři. Říká se tomu celulární zemědělství. V belgickém Gentu si hýčkají Margaret. Je ocelová, výkonnosti špičkových dojnic sice zdaleka […]
Tým vědců z Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR zveřejnil výsledky rozsáhlého výzkumu v oblasti veřejného zdraví – jeho cílem bylo mapování výskytu viru SARS-CoV-2 v prostředcích pražské hromadné dopravy, během pandemie COVID-19. Za tímto účelem zároveň vyvinul speciální biosenzory, jejichž využití přineslo nové poznatky v boji proti infekčním chorobám „Biosenzory se ukazují jako slibný nástroj […]
Masaryk, Beneš, Havel a… Kučera. Pouze tito čtyři Češi byli zvoleni do vysoce prestižní a elitní Americké filozofické společnosti. Společnost má aktuálně méně než 1000 členů, z toho jen 158 ze zahraničí, a oceňuje mimořádné úspěchy v oblasti matematiky a fyzikálních věd, biologických věd, společenských a behaviorálních věd, umění a humanitních věd a věcí veřejných. […]
Začalo to vlastně mimochodem. Před časem jsme psali článek o „Průlomu v léčbě koktavosti: Americká studie dává naději…“, a reagoval na něj biofyzik, profesor RNDr. Josef Pešák, CSc. Několik telefonátů vystřídalo pozvání do Olomouce a to vyústilo v návštěvu a povídáním na téma balbutismus (koktavost)… Dodnes široce používaná efektivní léčba koktavosti neexistuje, funguje především na bázi logopedické […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz