Domů     Zajímavosti
Módní trendy 21. století
Martin Macourek
od Martin Macourek 30.11.2021

komerční sdělení

Móda by se dala přirovnat k designové architektuře šatníku. Vrstvení kousků, kombinace nejrůznějších vzorů a střihů nebo strohý minimalismus pokládají základy vašeho každodenního oblékání. Móda před dvaceti lety však byla diametrálně odlišná od toho, co nosíte dnes.

Jaké trendy vznikly ve 21. století a které z nich jsou in i v současnosti?.

Móda v roce 2000

Každé období charakterizují specifické prvky. Když se ohlédnete do roku 2000, outfity, které byly tehdy k vidění na obálkách časopisů Bravo Girl! nebo Top dívky, byste si na sebe dnes pravděpodobně neoblékli.

Tehdy se však jednalo o nejžhavější trendy a některé kousky zůstaly v módě dodnes.

Například teplákové soupravy byly hojně k vidění nejen ve městě, ale také na červeném koberci. Jejich velkou milovnicí byla například Paris Hilton, která teplákovky kombinovala s luxusními kabelkami. V loňském roce se teplákové soupravy dostaly ve světě módy opět na výsluní.

reklama

Kvůli opakujícím se lockdownům chtěla mít většina pracujících z domova pohodlí, ale zároveň si toužili zachovat alespoň špetku stylu.

V roce 2000 se velké oblibě těšily také bokové kalhoty v kombinaci s krátkým topem a bundičkou. I tyto kousky zůstávají v současném šatníku poměrně populární. Stejně tak celodžínové outfity, které se nosily začátkem nového tisíciletí, jsou aktuálně velmi trendy.

Nicméně co se týče denimu, je třeba s ním zacházet opatrně a vyhnout se zbytečnému překombinování.

Trendy v roce 2010

Pokud by se dal některý z trendů z roku 2010 nazvat jako nesmrtelný, pak by jím nepochybně byly „skinny džíny“. Jedná se o upnuté denimové kalhoty, které nosí převážně ženy. Pro mnoho z nich jsou skvělým prvkem pro zvýraznění postavy, pro jiné dámy představují noční můru.

Nesluší totiž každému, nicméně jsou to kalhoty, který jen tak nezestárnou a jež má v šatníku téměř každá žena.

V roce 2010 byl také oprášen takzvaný baloňák. Tak se říká ikonickému plášti, který byl in na počátku dvacátého století a který se během prvního desetiletí nového milénia stal středem zájmu nejedné módní značky.

reklama

Například britská ikona Burberry sklízela se svou variací baloňáku nebývalý úspěch. Přece jen je tento kabát velmi praktickým kouskem, který lze kombinovat s ležérním, ale i společenským outfitem.

Móda současnosti

Letošní rok v oblasti módy rozhodně nezahálí, většinou však probíhá recyklace fashion trendů z předchozích let. Žhavým hitem jsou letos bílé kousky, zejména pak designová dámská obuv v bílé barvě.

Nejedná se o příliš praktickou záležitost, avšak doplněk například v podobě bílých kozaček dokonale rozzáří celý outfit.

reklama

Co se týče letošního podzimu, v kurzu budou především dámské obleky a delší blejzry. Do módy se také opět vracejí prošívané bundy, které dokazují, že se nehodí pouze ke sportovním outfitům, ale lze je hravě zkombinovat i s elegantnějším stylem.

V chladnějších dnech vás příjemně zahřejí, a dokonce je můžete nosit i přes šaty.

reklama
Související články
Pochutnat si na krabovi či humrovi v luxusní restauraci platí za báječný gastronomický zážitek. Ale také se to nechá zaplatit. Nicméně tím to celé končit nemusí. Zbytečně se totiž vyhazuje obrovské množství nepoživatelných částí krabích těl, které přitom mohou posloužit jako ekologický zdroj energie… Klimatická krize tlačí svět do co nejrychlejšího zavádění ekologických energetických řešení […]
Po omezení cukrů volají zdravotníci i spotřebitelé. Jak ale docílit sladké chuti s minimem kalorií? Není to lehké, protože syntetické i přírodní náhražky cukru zkrátka nechutnají dobře. Výzkum vědců z Floridy však přináší průlomový objev, který by mohl tento problém vyřešit. Cukr je dobrý sluha, ale zlý pán. Přehnaná obliba cukru může vést nejenom k […]
Nesmrtelné příběhy spisovatelky Agathy Christie se objevují na televizních obrazovkách poměrně často. Vždyť kdo by neznal galantního Hercula Poirota se stále dokonale zastřiženým knírkem? Diváky ale jistě potěší i třídílná adaptace povídky “Svědek obžaloby”, kterou autorka původně sepsala pro časopis. Premiéra první části proběhne 7. prosince 2022 od 21 hodin na Epic Drama. Příběh odehrávající […]
Predikce zní jasně… Rok 2045 by mohl být pro obyvatele vyspělých zemích zlomový. Možnost či nemožnost početí by totiž mohla od té chvíle záviset pouze na schopnostech lékařů. Alespoň podle Shanny Swanové, autorky úspěšné publikace Count Down, která se poprvé na pultech knihkupectví objevila v roce 2017. Její obsah vychází ze studie zveřejněné ve stejném […]
Ze všech planet, měsíců a asteroidů, kam až lidské oko kdy dohlédlo, je Země tím nejlepším místem pro život. Má jedinou nevýhodu – není nafukovací. Naštěstí je všude kolem celá volná sluneční soustava. Kdysi jsme o ni věděli žalostně málo, dnes – díky přelomovým objevům – už víme mnohem víc… Zaměstnala hlavu Pythagorovi i starověkým […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz