Domů     Zajímavosti
Módní trendy 21. století

komerční sdělení

Móda by se dala přirovnat k designové architektuře šatníku. Vrstvení kousků, kombinace nejrůznějších vzorů a střihů nebo strohý minimalismus pokládají základy vašeho každodenního oblékání. Móda před dvaceti lety však byla diametrálně odlišná od toho, co nosíte dnes.

Jaké trendy vznikly ve 21. století a které z nich jsou in i v současnosti?.

Móda v roce 2000

Každé období charakterizují specifické prvky. Když se ohlédnete do roku 2000, outfity, které byly tehdy k vidění na obálkách časopisů Bravo Girl! nebo Top dívky, byste si na sebe dnes pravděpodobně neoblékli.

Tehdy se však jednalo o nejžhavější trendy a některé kousky zůstaly v módě dodnes.

Například teplákové soupravy byly hojně k vidění nejen ve městě, ale také na červeném koberci. Jejich velkou milovnicí byla například Paris Hilton, která teplákovky kombinovala s luxusními kabelkami. V loňském roce se teplákové soupravy dostaly ve světě módy opět na výsluní.

Kvůli opakujícím se lockdownům chtěla mít většina pracujících z domova pohodlí, ale zároveň si toužili zachovat alespoň špetku stylu.

V roce 2000 se velké oblibě těšily také bokové kalhoty v kombinaci s krátkým topem a bundičkou. I tyto kousky zůstávají v současném šatníku poměrně populární. Stejně tak celodžínové outfity, které se nosily začátkem nového tisíciletí, jsou aktuálně velmi trendy.

Nicméně co se týče denimu, je třeba s ním zacházet opatrně a vyhnout se zbytečnému překombinování.

Trendy v roce 2010

Pokud by se dal některý z trendů z roku 2010 nazvat jako nesmrtelný, pak by jím nepochybně byly „skinny džíny“. Jedná se o upnuté denimové kalhoty, které nosí převážně ženy. Pro mnoho z nich jsou skvělým prvkem pro zvýraznění postavy, pro jiné dámy představují noční můru.

Nesluší totiž každému, nicméně jsou to kalhoty, který jen tak nezestárnou a jež má v šatníku téměř každá žena.

V roce 2010 byl také oprášen takzvaný baloňák. Tak se říká ikonickému plášti, který byl in na počátku dvacátého století a který se během prvního desetiletí nového milénia stal středem zájmu nejedné módní značky.

Například britská ikona Burberry sklízela se svou variací baloňáku nebývalý úspěch. Přece jen je tento kabát velmi praktickým kouskem, který lze kombinovat s ležérním, ale i společenským outfitem.

Móda současnosti

Letošní rok v oblasti módy rozhodně nezahálí, většinou však probíhá recyklace fashion trendů z předchozích let. Žhavým hitem jsou letos bílé kousky, zejména pak designová dámská obuv v bílé barvě.

Nejedná se o příliš praktickou záležitost, avšak doplněk například v podobě bílých kozaček dokonale rozzáří celý outfit.

Co se týče letošního podzimu, v kurzu budou především dámské obleky a delší blejzry. Do módy se také opět vracejí prošívané bundy, které dokazují, že se nehodí pouze ke sportovním outfitům, ale lze je hravě zkombinovat i s elegantnějším stylem.

V chladnějších dnech vás příjemně zahřejí, a dokonce je můžete nosit i přes šaty.

Související články
Pohádky, které dnes známe a milujeme, jsou oproti svým původním verzím jen slabými odvary. Jádra mrazivých nebo lechtivých příběhů, z nichž kdysi povstaly, v nich nicméně přetrvávají dodnes.   Lidové pohádky bývaly lechtivých motivů, vulgarit a jadrného humoru plné. Vyprávěli si je totiž hlavně dospělí, třeba pro zpestření dlouhých zimních večerů. K proměně těchto často velice nekompromisních a […]
Experimenty s koloniemi hlodavců, kterým americký etolog John Calhoun dopřál vše potřebné ke spokojenému životu, s výjimkou životního prostoru, patří k nejvlivnějším psychologickým studiím vůbec. Mluvilo se o nich mezi odborníky a laiky a staly se „vědeckým důkazem“ sociálního rozkladu moderní společnosti. Calhoun přitom dobře věděl, jak se „myší ráj“ může zvrhnout.   Svou nejznámější kolonii, tzv. […]
V minulém týdnu se Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) postaral o sociální „senzaci“. Omylem totiž odvysílal simulaci záznamu, podle kterého astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) nacvičovali péči o člena posádky trpícího dekompresní nemocí. K vysílání došlo zhruba 28 minut po půlnoci středoevropského času. Ze záznamu bylo patrné, že jeden ze členů posádky […]
V Brně se otevřela unikátní výstava Tisíc tváří Amazonie. Představuje kulturní a přírodní rozmanitost oblasti Velké Amazonie a přináší vhled do života původních domorodých obyvatel tohoto kulturního areálu. Inovativní a pozoruhodné je, že se jedná v první řadě o jejich vlastní sebeprezentaci, to znamená, že se příslušníci místních etnik na přípravě výstavy významnou měrou podíleli. […]
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně existuje a větší částka na jeho vývoj opravdu padla. Konkrétně jeden milion dolarů do něj ale investoval soukromý výrobce – o obyčejnou tužku totiž nestáli Američané, […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz