Domů     Zajímavosti
Úspěšný seriál o nejslavnějším veterinářovi Jamesovi Herriotovi pokračuje!

komerční sdělení

První sérií seriálu Všechny velké a malé bytosti, která měla premiéru na podzim loňského roku, se její tvůrci trefili do černého. V době pandemického lockdownu se tenhle seriál stal jedním z nejsledovanějších pořadů ve Velké Británii.

A podobný úspěch žal i v dalších evropských zemích včetně České republiky. Prostředí národního parku Yorkshire Dales bylo zkrátka úžasným útočištěm před zdrcující tíhou čtyř stěn našich obývacích pokojů.

Zejména pro lidi ve městech, kteří kromě místních parků několik měsíců žádnou přírodu neviděli.

Přičteme-li k tomu skvělý scénář, který se točí okolo veterinářské a zvířecí tematiky, jak je ostatně u Jamese Herriota, autora předlohy, zvykem, potom se jistě můžeme těšit i na již druhou sérii moderní verze seriálu, jež brzy přijde i na naše televizní obrazovky.

O moderní verzi hovoříme proto, že Všechny velké a malé bytosti (v originále All Creatures Great and Small) byly původně natočeny už dříve.

Konkrétně mezi lety 1978 a 1990 vzniklo celkem sedm sezón seriálu. Zatímco původní verze vznikla v gesci BBC, za tou novou stojí produkce Channel 5.

Co je však potěšující, hodnotí například uživatelé portálu ČSFD.cz novou verzi už podle první série téměř tak vysoko jako tu původní (91 % versus 85 %). Potěšující je to hlavně proto, že staromilci remakům, tedy česky předělávkám, původních filmů a seriálů příliš neholdují a zpravidla je tedy hodnotí kritičtěji než původní dílo, které s nostalgií sledují z archivu.

Mimochodem, původní stejnojmenný film z roku 1975 s Anthony Hopkinsem v hlavní roli se 70 procenty silně zaostává.

A o čem tedy celý seriál je? Zápletka je poměrně jednoduchá, ale slibuje toho hodně. Na počátku je mladý absolvent veteriny James Herriot, který přichází z univerzity v Glasgow do krásné, ale odlehlé venkovské oblasti Yorkshire Dales.

Ačkoliv bylo působení v tomto místě jeho dlouhodobým snem, poměrně rychle vystřízliví, protože zjistí, že musí méně léčit zvířata a více jejich majitele.

První série se nesetkala s úspěchem jen u diváků, ale také u televizních kritiků, kteří o seriálu Všechny velké a malé bytosti hovoří jako o „uklidňujícím šálku Yorkshirského čaje“ či jako o „velmi potřebném televizním toniku s tím, jak směřujeme směrem k post-pandemickému životu.“.

V hlavních rolích se opět představí například dobře známá britská herečka Patricia Hodgeová, která zde hraje paní Pumphreyovou, excentrickou majitelku rozmazleného pekingského palácového psíka jménem Tricki Woo.

Role mladého veterináře Jamese Herriota se opět ujal herec Nicholas Ralph, Samuel West pak hraje jeho chaotického a chybujícího šéfa Siegfrieda Farnona.

Do dalších důležitých úloh byli obsazeni třeba Callum Woodhouse jako Siegfriedův nezvedený bratr Tristan či Matthew Lewis, známý z filmů o Harrym Potterovi, jenž se na začátku druhé série po krátké pauze vrací v roli Hugha Hultona.

Zásadní ženskou roli místní krásky a farmářovy dcery Helen Aldersonové, díky které má Herriot další důvod na venkově zůstávat, získala Rachel Shentonová.

Seriál podle Herriota (v knižní podobě se mimochodem dodnes prodalo asi 60 milionů výtisků) je potřebným protilékem na výzvy moderního a pro některé často příliš chaotického světa. A to i díky svému zaměření na komunitu a její důležitost v našich životech.

I ve své druhé řadě zůstává dramatický seriál Všechny velké a malé bytosti díky své atmosféře, scénáři i obsazení pořadem, který stojí za to sledovat.

Sledovat ho můžete v premiéře vždy v pátek ve 20:15, a to od 12. listopadu exkluzivně na kanálu Epic Drama.

Tato druhá série sestává ze šesti dílů plus vánočního speciálu.

Trailer: 

https://youtu.be/j-jKVEsst0Q

Související články
Americká kosmická agentura NASA využije vodíkové vozidlo Toyota Lunar Cruiser pro svou nadcházejí pilotovanou misi na Měsíc. Šestikolové vozítko pro jízdu po povrchu umožní vědcům ještě detailnější průzkum zemské družice. Zapojení lunárního křižníku je jedním z hlavních bodů dohody o spolupráci, kterou NASA uzavřela s Japonskou agenturou pro výzkum vesmíru JAXA. Projekt stavby lunárního křižníku […]
Někteří sociologové a psychologově tvrdí, že žijeme v éře postfaktické, tedy v době, kdy jsou fakta a racionalita upozaděny a prim hrají emoce. Že na tom něco je, ukazuje letmý pohled na sociální sítě, kde mnohdy vládne agresivita, často zabalená do potrhlých konspiračních teorií. Začátkem května oběhlo internet virální video, ve kterém šedesátiletý Peter Abbott […]
Výrok Billa Gatese zněl jasně. Výroba mléčných produktů má až příliš vysokou uhlíkovou stopu. Aby tuto skutečnost zvrátil, rozhodl se podpořit kalifornský start-up, jež hodlá klasické máslo nahradit umělým. Společnost Savor ze San Jose využívá k výrobě tuku podobného živočišnému termochemický proces, který by měl být levný a zároveň energeticky nenáročný. „Vycházeli z faktu, že […]
Co se stane, když si dva bratři vezmou dvě sestry a mají dvě děti? Normálně by děti byli bratranci, ale co když otcové jsou dvě identická dvojčata a matky také dvě identická dvojčata? Pak podle genetiky jsou vlastně sourozenci a ne bratranci. Vědci jsou dvojčaty fascinováni odjakživa. Už multižánrový vědec Francis Galton v roce 1875 […]
Žijeme v době plastové jako generace „plastic people“, v barevném, naleštěném a nerozbitném. Zatímco z kdysi zázračného produktu se stal veřejný nepřítel číslo jedna, dnes ho bereme na milost. Plasty ale nejsou zlo. „Špatnou reklamu plastům dělají obalové výrobky s krátkou dobou použitelnosti, ale především lidské chování, jak s nimi nakládáme…“ řekl nám ředitel Ústavu makromolekulární chemie […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz