Domů     Medicína
Moderní antikoncepce

komerční sdělení

K mládí neodmyslitelně patří nejen poznávání svého těla, ale také těla potenciálních partnerů opačného či stejného pohlaví. Současně jsme však v mládí náchylnější k rizikovému chování. Proč používat antikoncepci a jaká je ta nejlepší?

Je to s kondomem skutečně jako „lízat zmrzlinu přes sklo“ nebo je to jen zastaralá pověst lidí, kteří kondom neumí správně používat? Pojďte si přečíst vše nejen o ochraně, ale také o tom, k čemu všemu vám mohou posloužit erotické pomůcky.

Dělení antikoncepce

Antikoncepci můžeme rozdělit podle několika parametrů. Základní dělení je však na antikoncepci hormonální (HA) a nehormonální.

Hormonální antikoncepce působí uvnitř těla a ovlivňuje hormonální rovnováhu tak, aby žena nemohla otěhotnět.

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce je především ve formě tabletek či náplasti. V minulosti se HA dělala pouze pro ženy. Dnes se experimentuje i s mužskou variantou, která je však zatím teprve v plenkách.

Dnešní ženská hormonální antikoncepce má na zdraví především pozitivní vliv. Podle některých studií může snížit riziko mimoděložního otěhotnění i rakoviny prsu či vaječníků. HA ženám také pomáhá při potížích s menstruačním cyklem a některé studie poukazují i na pozitivní účinky u pacientek trpících chudokrevností.

Mužská oproti tomu ještě není dostatečně prozkoumaná a pokud má vliv na zdraví, tak zatím spíše ten negativní.

Nehormonální antikoncepce

Nehormonální antikoncepce početí zabraňuje fyzickou bariérou, která spermiím neumožňuje proniknout k vajíčku.

Nejznámější a nejspolehlivější metodou bariérové antikoncepce je kondom, o kterém si více povíme za chvilku.

Další možnosti nehormonální antikoncepce jsou:

ženský kondom,

pesar,

nehormonální nitroděložní tělísko.

Jedinou spolehlivou ochranou před početím a současně před přenosem pohlavních chorob je však stále kondom.

Přečtěte si o všech druzích antikoncepce a možnostech použití více v článku Antikoncepce a její druhy na Sexshopik.cz.

Kondomy – ochrana před početím i přenosem chorob

Kondom je na jednu stranu možná nejspolehlivější ochranou, současně má však u lidí trochu pošramocenou pověst.

Ta pochází možná z těch dávných dob, kdy se místo latexu používala zvířecí střeva. Věříme, že v takovém případě šlo o zážitek, který si všechny zúčastněné strany odpustily.

Máte alergii na latex? Sexhospik.cz má v nabídce také bezlatexové kondomy, které nabízí stejný zážitek jako kondomy klasické.

V dnešní době je však kondom skutečně spolehlivou i pohodlnou ochranou.

Při zvolení správné velikosti prožitek nijak neumenší. Jeho nasazení přitom může být zajímavou a vysoce erotickou součástí předehry.

Může kondom selhat?

Stejně jako ostatní antikoncepce, ani kondom není stoprocentně spolehlivý.

Za jeho selháním však většinou stojí chyba při používání – od špatného nasazení či naopak sejmutí až po používání kondomu s prošlým datem spotřeby nebo dokonce padělku.

Chcete se podobným nehodám vyhnout? Přečtěte si o kondomech více.

Erotické hračky jako pomůcka pro bezpečné prozkoumání vlastní sexuality

Součástí poznávání vlastní sexuality mohou být i erotické pomůcky.

Jedná se o naprosto bezpečný způsob, jak se dokonale seznámit se svým tělem a tím se stát i lepším milencem či milenkou potenciálním partnerům a partnerkám.

Erotické hračky jsou úžasnou cestou poznání jak pro mladé lidi, kteří teprve opatrně poznávají svou sexualitu a možná i orientaci.

Erotické pomůcky pro muže i ženy nabízejí skutečně barvité možnosti studia, ať už sáhnete po vibrátoru (nebo vibrátoru na prostatu) či například chytrém masturbátoru…

Související články
Medicína 18.4.2025
Vědcům z Institutu Maxe Plancka pro kvantovou optiku se podařilo vytvořit nový test, který je schopen odhalit vzorky krve pacientů, kteří trpí rakovinou plic, a to s 81% přesností. Do budoucna by tento přístup pomohl pomoci významně posunout screening a diagnostiku rakoviny. Test je poháněn umělou inteligencí, která zkoumá rozdíly v molekulách, nacházejících se v […]
Medicína 17.4.2025
Akutní i chronické leukemie patří mezi nádorová onemocnění krve a krvetvorby, pro která v současnosti neexistuje screeningový program zachycující nemoc v široké populaci. Na leukemii však může poukázat běžné vyšetření krevního obrazu – ať již v rámci pravidelných preventivních kontrol u praktického lékaře, nebo v případě příznaků. Důležitým předpokladem je, aby pacient určité symptomy rozpoznal […]
Medicína 15.4.2025
Ročně zemře na vykrvácení až 1,5 milionu lidí po celém světě. Mnoho nemocnic se přitom potýká s nedostatkem krve pro transfuze, a to z důvodu neustálého poklesu dárcovství krve v kombinaci se zvýšenou poptávkou po krevních transfuzích z důvodu zvýšeného stárnutí populace, provádění rozsáhlých chirurgických zákroků či léčby chemoterapií, teroristických útoků i mezinárodních vojenských konfliktů. […]
Medicína 15.4.2025
Většina lidí si nevybaví nic, případně jen velmi málo z doby, kdy jim byly méně než tři roky. Už slavný rakouský psycholog a zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud nazval tento jev infantilní amnézií. Pokud jsou tyto vzpomínky klíčem k rozvoji naší identity v dospělosti, jak je možné, že si je nepamatujeme? Paměť je složitý a komplexní […]
Svět si nedávno prošel pandemií covidu, každoročně se objevují chřipkové epidemie a obavy vzbuzuje i ptačí chřipka. Kontrola šíření virů tak zůstává i nadále globální výzvou. Vědci z University of Pennsylvania se pokusili vyvinout antivirovou žvýkačku bránící přenosu viru chřipky či herpes simplex mezi lidmi. Vyrobená je z luštěniny! Předtím, než vypukla pandemie covidu, používal […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz