Domů     Technika
Technologie vzduchového podvozku

komerční sdělení

Tuningové vzduchové podvozky vychází ze sériových vzduchových podvozků, jež původně byly zamýšleny zejména pro luxusní vozidla – stejně jako ony tedy nabízejí značné možnosti regulace komfortu, nastavení výšky a tlumení přímo za jízdy.

Konkrétně tuningový vzduchový podvozek je z technického pohledu podvozek vybavený sportovním tlumičem (častokráte s možností regulace tuhosti) a měchem na stlačený vzduch, který plně nahrazuje pružiny.

Tento měch pak může být osazen přímo na tlumiči, případně může být namontován jakožto náhrada za samostatně stojící pružinu. Nesmí chybět samozřejmě napojení měchu na vzduchový okruh, díky němuž je zaručeno že pomocí vzduchové nádrže a kompresoru je v měchu udržován konstantní tlak.

Ten následně můžete měnit pomocí elektroniky ve voze, a to nezávisle na sobě v jednotlivých větvích vzduchového podvozku. Větve mohou být buď dvě (přední / zadní náprava), nebo čtyři – to umožňuje regulovat každé kolo zvlášť.

Změna výšky podvozku v reálném čase

Díky této technologii vzduchového podvozku tak může docházet ke změně výšky vozidla v reálném čase. Stačí pouze snížit/zvýšit tlak v měchu a výška podvozku na to patřičně zareaguje, a to kdykoliv během jízdy.

Vzduchový podvozek tedy nabízí obrovskou variabilitu možných snížení, avšak v praxi samozřejmě celou škálu nikdo nevyužívá – obvykle si každý řidič najde 2 až 3 módy, v nichž běžně funguje.

Jaký vzduchový podvozek stojí za zakoupení?

Svou pozornost při výběru vzduchového podvozku zaměřte na to, zdali má TÜV certifikaci. Díky ní jsou totiž takovéto podvozky plně legální a pojišťovna v žádné případě nemůže nikdy krátit povinné ručení.

Každá sada s TÜV certifikací je dostatečně kvalitní a stojí za zvážení. Obrovskou výhodou jsou také plug and play sady jež jsou vyráběny a dodávány do posledního šroubku ke snadné a rychlé montáži.

Velmi výhodné je zakoupení vzduchových jejich ovládaní zajištuje mechanické řešení – to je jednoduché, ale zároveň dostatečně kvalitní, aby plnilo svou funkci. V jednoduchosti je prostě krása. Řada výrobců totiž přichází s přetechnizovanými řešeními, která jsou sice líbivá ale děsivě drahá a nepraktická.

Jako příklad může posloužit řešení umožňující ovládat výšku vozidla pomocí mobilního telefonu. Cena takovéhoto řešení se přitom pohybuje v desítkách tisíc. To už si radši pořiďte litá kola, která zvednou vzhled vašeho vozu na nový level.

Související články
Génius Santini po sobě zanechal řadu architektonicky podivuhodných a nádherných staveb. Všechny jeho majestátní budovy, ale i drobné kapličky mají jedno společné – jsou plné mystických odkazů a tajemných symbolů…   Striktně geometrické tvary v geniálních dílech Jana Blažeje Santiniho-Aichela (1677–1723) často odkazují ke konkrétním číslům a mystice, nicméně žádná stavba není tolik plná symbolů jako […]
Tradiční Olomoucké tvarůžky slaví významné jubileum. V roce 1924 se v loštické tvarůžkárně roztočil první formovací stroj a odstartoval revoluci ve výrobě jediného původního českého sýra. Formovací stroj dokázal vyrobit neuvěřitelných 10 000 tvarůžků za hodinu a umožnil tak tvarůžkovou pochoutku dostat k mnohem většímu množství zákazníků. Historie výroby tvarůžků sahá až do 16.  století, […]
Už zítra začíná největší český Veletrh vědy, kde se během tří dní představí více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Vstup je zdarma. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty. Vyzkoušíte si různé laboratorní pomůcky, laserové bludiště, písařskou dílnu, navštívíte tibetský slavnostní stan, můžete zkusit chemickou únikovou hru […]
Vezmete altermagnet, dáte ho pod rentgen, měníte polarizační filtr a pozorujete, jak materiál pohlcuje světlo. Zní to skoro jako pokus z běžné hodiny fyziky, jde však o průlomový experiment, jehož výsledkem je pozoruhodný objev fyziků z Masarykovy univerzity, Akademie věd ČR (AV ČR), Metropolitní univerzity v Ósace a University of Nottingham. Před půl rokem mezinárodní […]
Na počátku dvacátého století představovaly vlaky nejrychlejší dopravní prostředek na delší vzdálenosti. Dnes je v našich očích nahradila letadla. V celé řadě zemí však stále platí, že pokud člověk chce zažít jízdu rychlostí, za kterou by ho na silnici policie okamžitě poslala do vězení, stačí usednout do vysokorychlostního vlaku. Ten se i podle svého jízdního […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz