Domů     Zajímavosti
S Wi-Fi 6 připojíte více zařízení…
Martin Macourek 6.4.2021

… a připravíte se na budoucnost

Domácí vzdělávání, home office, konference, video hovory, digitální zábava, a vše s rychlou odezvou. To jsou dnešní požadavky, které klademe na domácí Wi-Fi síť. Naštěstí nás přichází zachránit nový standard Wi-Fi 6, který nabízí jak vysokou rychlost, tak i propustnost pro až stovky připojených zařízení najednou.

Dnešní situace nás nutí ke změnám, které nás ale připraví na dlouhou budoucnost. .

Svět se změnil a řada z nás, co jsme znali home office pouze jako benefit, jej nastoupili na plný úvazek. Kromě zvýšené spotřeby kávy nás zasáhla i potřeba spolehlivého připojení k internetu, stejně tak i Wi-Fi.

Navíc pokud sdílíte domácnost i s dalšími členy lačnících po datové konektivitě, je na problém zaděláno a stařičký router, který doposud vždy „nějak“ fungoval, se stává středobodem problémů. Vše špatné je k něčemu dobré, a i když příchod nového standardu Wi-Fi 6 nijak nesouvisí s nepříznivou dobou, zavdává alespoň důvod ke generační obměně starých síťových zařízení.

Routery pro budoucnost

Stávající Wi-Fi sítě přestávají být schopné plnohodnotně pojmout všechny požadavky a otravné a frustrující zpomalování či dokonce zasekávání přenosu signálu je na denním pořádku. Nejnovější standard Wi-Fi je navržen tak, aby zlepšil rychlost, zvýšil efektivitu a snížil zatížení šířky pásma.

Díky tomu můžete snadno připojit více zařízení a zároveň dosáhnout rychlejší odezvy pro každé z nich.

Nové Wi-Fi 6 routery TP-Link s gigabitovou Wi-Fi sítí si s nároky na internetové připojení s přehledem poradí. Jejich antény vybavené technologií Beamforming efektivně formují vysílací paprsky do prostoru a zajišťují jeho široké pokrytí.

Dokáží plnohodnotně obsloužit až 200 Wi-Fi zařízení bez zpomalování a bez rušení od ostatních sítí v okolí.

Na budoucnost vás routery připraví i díky technologii One Mesh, která umožňuje pokrytí Wi-Fi sítě jednoduše rozšiřovat, a to doplněním dalšího Wi-Fi zařízení podporující One Mesh. Výhodou je, že nastavení je otázkou minut, síť má stejné jméno a lze mezi nimi přecházet s připojeným zařízením, aniž by došlo ke ztrátě spojení.

Bezpečnost sítě především

Rychlost routeru může být kontraproduktivní, pokud není doplněna odpovídajícím zabezpečením. TP-Link v tomto směru jako první nabízí nové prémiové řešení HomeShield, které poskytuje routeru pokročilé zabezpečení pro neomezený počet připojených klientů, chrání před DDoS útoky, škodlivými weby a narušením portů.

Díky tomu je zvýšena úroveň vašeho soukromí i ochrany dat. K dispozici je také vylepšené zabezpečení pro připojená IoT zařízení, robustní rodičovská kontrola nebo antivirové zabezpečení od společnosti Avira.

Verze Basic je zdarma a v případě potřeby může zákazník využít placenou verzi Pro.

TP-Link Archer AX73

 

Co tedy vybrat?

Naše potřeby rychlejší komunikace a příchod nové generace Wi-Fi 6 tvoří dnes optimální konjunkci pro výměnu starých routerů. Nabídka routerů je poměrně široká, avšak optimálním routerem, který splňuje všechny výše uvedené potřeby a dramaticky nezatíží váš rozpočet, je router TP-Link Archer AX73. Ten navíc disponuje novým bezpečnostním řešením, které pomáhá krotit a řídit jeho výkon správným směrem, zvláště v oblasti rodičovské kontroly, vylepšeními ventilačními otvory pro odvětrávání bez kumulace tepla, a USB portem pro sdílení  médií a vytvoření privátního cloudu. Snadná instalace je samozřejmostí u všech routerů TP-Link.

Nejnovější bezpečná sít

Předchozí článek
Další článek
Související články
Češi za rok najedou téměř 76 miliard kilometrů. Ukázala to analýza, kterou pomocí dat z STK zpracoval odborný datový tým společnosti Cebia, která je známá především tím, že pomáhá motoristům bojovat proti podvodům při prodeji ojetin prostřednictvím kontroly jejich historie. Hypoteticky se tak Češi ročně dostanou 515krát ke Slunci, 197 tisíc krát k Měsíci či […]
Medicína Zajímavosti 11.12.2024
Snaha bojovat s časem má mnoho podob, a jednou z těch nejmodernějších je vakcína namířená proti stárnutí. Jejím cílem jsou senescentní buňky. Jedná se o vysloužilé nebo poškozené buňky, u kterých selhal automatický mechanismus sebezničení. Obvykle si s nimi poradí imunitní systém, ten ale s věkem ochabuje. S tím, jak člověk stárne, se tyto „zombie“ […]
Objevy Zajímavosti 11.12.2024
Původně šlo o čistokrevnou parodii, v průběhu let se Ig Nobelova cena vyvinula v respektované uznání inovativního výzkumu. A letos nechybělo ani české zastoupení. Falešnou skromnost odložme stranou, úspěch to je významný – konkurence na poli bláznivého výzkumu je totiž veliká. „Každý nositel Ig Nobelovy ceny udělal něco, co lidi nejprve rozesměje, a pak přiměje k zamyšlení,“ připomněl […]
Historie Zajímavosti 10.12.2024
Mezi časté nálezy, které archeologové objevovali v oblasti neolitické Horní Mezopotámie, patřily tak zvané „husking trays“ neboli „podnosy na loupání“. Nejnovější zkoumání těchto podnosů, pocházejících z archeologických nalezišť v Sýrii, ukazují, že nesloužily k loupání plodin, ale spíše k pečení chleba podobného dnešní focaccie. Neolitická revoluce, při které lidé začali cíleně pěstovat plodiny, včetně obilí, […]
Vesmír Zajímavosti 10.12.2024
Poslední lidská posádka přistála na Měsíci v roce 1972 v rámci mise Apollo 17. Mise Artemis, s cílem vrátit astronauty na Měsíc, byla formálně založena v roce 2017, během prvního funkčního období staronového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Po mnoha odkladech se měla uskutečnit v roce 2026, nyní však NASA oznámila, že ke startu mise Artemis […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz