Domů     Medicína
Kdo se v nich má vyznat? Rozluštíme spolu inkontinenční pomůcky

komerční sdělení

Pokud jste se také právě ocitli „na lodi“ s lidmi, kterým se inkontinence nevyhnula, určitě máte v hlavě pořádný zmatek. Proč právě já? To je nejčastější otázka, kterou si všichni říkají. Jenže inkontinence nemá slitování. Objeví se u kohokoliv bez rozdílu věku a příliš se neptá na dovolení.

Takže pokud jste žili dosud s vědomím, že inkontinence rovná se starý nemocný člověk, právě jste zjistili, že to byl mýtus. Jak je to možné? Bude to nejspíš tím, že o úniku moči nikdo moc nemluví. Natož o tom svém.

Kde začít?

Jenže co teď s tím? Říkáte si. Inkontinence je tady. Vaší hlavě bude asi dlouho trvat, než si dovolí přiznat, že i vy patříte mezi inkontinentní. Měli byste ale vědět, že se rozhodně nemusí jednat o trvalý stav.

Druhů inkontinence, potažmo příčin vzniku inkontinence je hrozně moc. Jedno je celkem jisté. Vyšetření inkontinence u lékaře se nejspíš nevyhnete.

Ale nebojte, diagnóza inkontinence není nikterak drastický zákrok. Vlastně se jedná o souhrn úkonů, které dohromady vedou ke zjištění příčiny inkontinence a nastavení vhodné léčby. I zde platí pravidlo, čím dříve začnete problém řešit, tím lepší je prognóza.

Ať už navštívíte praktického lékaře, urologa nebo ženy gynekologa, všichni tito odborníci mají obrovské množství zkušeností s léčbou inkontinence. Možná bude třeba upravit životosprávu, možná vám lékař doporučí cvičení na posilování pánevního dna. Zvolit může také medikamenty nebo operativní zákrok.

Zachovejte klid – řešení existuje

Věřte nebo ne, jedna z prvních věcí, kterou budete muset udělat, je pořízení vhodných inkontinenčních pomůcek. Jedná se o vložky nebo plenkové kalhotky. Jedině s nimi budete mít pocit jistoty a bezpečí a nestane se vám trapas, když nestihnete doběhnout na toaletu.

Samovolný únik moči je k vzteku. Můžete se stokrát přesvědčovat, že moč zůstane, tam kde má. Při inkontinenci si ale tělo dělá co chce a moč odchází kdykoliv se jí zlíbí, třeba když se zrovna budete s kolegy v práci smát nebo když v obchodě zvednete karton s mlékem. S inkontinenčními pomůckami ale můžete být v klidu.

Správně si vybrat, to je podstata všeho

Jenže jaké inkontinenční pomůcky vybrat? Koukali jste se na nabídku? Je jich tolik, že byste se v nich mohli zorientovávat několik let.

A objevují se stále nové a nové. Takže co? Co byste měli vědět, je to, že při lehkém úniku moči si vystačíte s inkontinenčními vložkami. Zde záleží, zda jste žena nebo muž, protože inkontinenční vložky jsou pro každé pohlaví jinak tvarované.

Ty dámské jsou hodně podobné menstruačním. Ženy jejich vzhled příliš nepřekvapí. Také u inkontinenčních vložek najdete lepítka ze spodní strany a křidélka… Muži mají speciální tvar vložek. Vybrat si mohou z tvaru misky nebo kapsy.

Vložky vždy poslouží jen při úniku malého množství moči. Jestli přemýšlíte, kterým stupněm inkontinence vás život obdařil, spolehlivou odpověď vám dá pouze lékař na základě vyšetření.

I se silnou inkontinencí lze nadále komfortně žít

U středního až těžkého stupně inkontinence bude třeba sáhnout po inkontinenčních plenkových kalhotkách. I zde je samozřejmě na výběr hned několik variant. Aktivní osoby jistě ocení navlékací plenkové kalhotky.

Na trhu jsou dnes už kalhotky v designu spodního prádla, barevné, černé, s potiskem, kalhotky s vyšším pasem,… Opravdu je z čeho vybírat. Ležícím pacientům lépe poslouží kalhotky zalepovací. Ty mají lepítka jako dětská papírová plenka.

Savé jádro mají posunuté o něco více do zadní části, takže jsou vhodné při střední a těžké inkontinenci na noc.

Léčba inkontinence je často zdlouhavá a dost často o nervy. Má ale smysl se jí věnovat. Obava z trapasu úniku moči na veřejnosti je velký psychický nápor. Spolu s inkontinenčními pomůckami je možné i nadále žít komfortní plnohodnotný život. Užívejte si každého dne naplno.

Související články
Medicína Ostatní 20.11.2024
Metabolismus znamená život a život je nemyslitelný bez buňky. Tyhle automatické pravdy začíná výzkum zpochybňovat. Vědci vyvinuli metabolismus, který se sám udržuje, přitom buňku nepotřebuje. Je to zatím jen první krok, spíš nesmělý, ale naděje – i obavy – s ním spojené jsou obrovské.   Před několika měsíci vydala Společnost Maxe Plancka zprávu, která by […]
Jsou pouhým okem neviditelné, bez chuti a bez zápachu. Nemáte šanci je v jídle postřehnout, přitom jde o vysoce nebezpečné karcinogeny. Z přírody se vymýtit nedají. Jistou naději ale dávají výzkumy biologických metod boje proti plísním, které aflatoxiny tvoří. Počátkem 60. let minulého století postihla britské chovatele drůbeže nečekaná rána. Ve velkém jim hynuly především krůty. Vypadalo to […]
Medicína 16.11.2024
Puberta startuje u dívek kolem 10 až 12 let, ale stále častěji se objevují případy, kdy k tomuto procesu dochází mnohem dříve. Nové studie naznačují, že jedním z faktorů, které mohou hrát roli při předčasném nástupu puberty, jsou chemikálie přítomné v prostředí, s nimiž děti přicházejí do styku od útlého věku. Chemikálie, které jsou spojovány […]
Medicína Ostatní 15.11.2024
Postupná ztráta vlasů u mužů je přijímána jako něco běžného a normálního. Oproti tomu o ztrátě vlasů u žen se příliš nemluví, přestože s ní bojuje až 40 % žen po čtyřicítce. Příčin může být hned několik. Vypadávání vlasů ve formě skvrn nebo úplná ztráta vlasů i tělního ochlupení je pak příznakem autoimunitního onemocněními, zvaného […]
Medicína 10.11.2024
Vědecký svět dosáhl dalšího významného milníku. Výzkumníci totiž dokázali vytvořit syntetická lidská embrya pouze z kmenových buněk, což znamená, že pro jejich vznik nebyly potřeba vajíčka ani spermie. Tento objev, který je považován za přelom v oblasti výzkumu embryonálního vývoje, nabízí nové příležitosti pro pochopení genetických poruch a příčin opakovaných potratů. Zároveň však přináší řadu […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz