V mořském akváriu japonského města Hamada, ležícího nedaleko Hirošimy, mají zvláštní atrakci. Velryby běluha zde skotačí spolu s potápěči a pro potěšení malých i velkých diváků vypouštějí pod vodou zářivé bubliny.
Na velrybách je vidět, že tyto legrácky provádějí s neskrývaným potěšením. A jak to dělají? Potápěči pod vodou jim nabídnou svůj dýchací přístroj, velryby nasají mohutnou dávku vzduchu a pak už jen vypouštějí směrem k divákům za sklem třiceticentimetrové bubliny v podobě kroužků.
Běluha severní (Delphinapterus leucas)
Tento ozubený kytovec z čeledi narvalovitých nese jméno podle svého bílého zabarvení. Běluhy žijí ve studených arktických vodách a patří mezi nejvíce ohrožené živočichy. Člověk je totiž téměř vyhubil pro jejich velmi ceněný kaviár. Jejich přirozenými nepřáteli jsou kosatky dravé a lední medvědi. Omezený počet běluh však mohou lovit i severoamerické domorodé kmeny. Běluhy se dožívají až 30 let a dorůstají délky pěti metrů při hmotnosti 1200 kg. Za dlouhých a tmavých arktických nocí se běluhy orientují pomocí ultrazvuku, podobně jako netopýři. Na rozdíl od člověka, který slyší ultrazvuk pouze do 20 kHz, běluhy slyší až 200 kHz.