Pomocí virtuálního atlasu Google Earth lze sledovat klimatické změny na naší planetě.Uživatelé internetu nyní mají příležitost se na vlastní oči přesvědčit o tom, jak mohou klimatické změny ovlivnit naši planetu a její obyvatele v horizontu příštího století. Nový projekt nazvaný Climate Change In Our World (Klimatické změny naší planety) také ukazuje, kolik ledu ubylo za posledních padesát let z antarktických ledovců.
Projekt je výsledkem spolupráce mezi společností Google, britskými vládními úřady, institutem Met Office Hadley Centre a organizací British Antarctic Survey. Projekt nabídne dvě zcela nové vrstvy a animace. První z animací využívá poznatků vědců z institutu Met Office Hadley Centre a ukazuje, jak v příštích sto letech vzroste teplota Země v důsledku emisí skleníkových plynů, a také nabídne příklady toho, jak jsou již dnes měnícím se klimatem zasaženi obyvatelé Velké Británie a nejchudších částí světa. Uživatelé se dozvědí i to, co mohou v boji proti klimatickým změnám udělat sami, jak mohou pomoci obce a vlády, a co pozitivního se již událo.
Další animaci poskytla organizace British Antarctic Survey; ukazuje ústup antarktických ledovců od 50. let 20. století. Součástí aplikace jsou i fakta o dopadu klimatických změn na život v Antarktidě.
„Klimatické změny mění mapu světa. Pokud rychle nezareagujeme, jejich dopad pocítíme všude: zvednou se hladiny světových moří, extrémy v počasí budou stále častější a výrazně se zvýší riziko střídajících se období sucha a záplav,“ komentuje britský ministr životního prostředí Hilary Benn. „Tento projekt ukáže uživatelům, jaké dopady budou mít klimatické změny na náš každodenní život, v našem okolí. Chceme pomoci lidem pochopit, co klimatické změny obnášejí. Doufáme totiž, že v nich tak probudíme odhodlání něco s touto situací dělat a vyvarovat se těch nejhorších důsledků.“