Paleontologové přehodnocují své dosavadní teorie! V Číně byly nalezeny více než 130 milionů let staré pozůstatky savce, který požíral dinosaury.
Dosud odborníci předpokládali, že v té době byli savci malými plachými nočními živočichy, živili se převážně hmyzem a nikdy nenapadali, nebo dokonce požírali dinosaury. Vykopávka z bohatého naleziště nacházejícího se v severovýchodní Číně ale svědčí spíše o opaku. Objevený exemplář savce druhu repenomamus robustus měl totiž v žaludku mládě psittacosaura o velikosti zhruba 14 centimetrů. Podle nejnovějšího průzkumu se tak zdá, že se tehdejší savci živili nejen rostlinnou, ale i masitou stravou a měli dostatečně vyvinuté zuby na to, aby usmrtili uchvácenou kořist.
Vedle kostry savce, který si pochutnával na dinosauru, byly navíc nalezeny pozůstatky jeho většího příbuzného, který byl zařazen do druhu repenomamus giganticus a jenž na délku měřil více než jeden metr. Jde o dosud největšího objeveného savce z daného období a jeho nález dokazuje, že tito tvorové již tehdy dosahovali podstatně větší velikosti, než se doposud předpokládalo.