TECHNICKÉ HITY – Digitální lahůdky

Digitální fotoaparáty se stále více stávají i předmětem zájmu předních designérů a mnohé z nich už jsou vyhledávány nejen pro své užitné vlastnosti, počty pixelů či světelnost objektivů, ale právě pro svůj neobyčejný či unikátní vzhled.

Výrobci digitálů už počítají i s tím a vycházejí náročným zákazníkům vstříc nejrůznějšími limitovanými sériemi, které mají oslovit specifické zájemce.Digitální fotoaparáty se stále více stávají i předmětem zájmu předních designérů a mnohé z nich už jsou vyhledávány nejen pro své užitné vlastnosti, počty pixelů či světelnost objektivů, ale právě pro svůj neobyčejný či unikátní vzhled. Výrobci digitálů už počítají i s tím a vycházejí náročným zákazníkům vstříc nejrůznějšími limitovanými sériemi, které mají oslovit specifické zájemce.

Šestimilionový kompaktFine Pix F610Další lahůdkou, která přichází na náš trh právě v těchto dnech ze společnosti Fujifilm, je první kompaktní digitální fotoaparát na světě s rozlišením 6 milionů efektivních bodů.

Nový model je vybaven snímačem Super CCD HR čtvrté generace, který umožňuje vynikající rozlišení snímků až 12 milionů bodů. Kromě manuálního nastavení priority času a clony nabízí fotoaparát i čtyři režimy snímání: portrét, sport, krajina a noční scéna.

Přístroj je vybaven dvěma LCD displeji pro zobrazení snímků a pro zobrazení informací o nastavení fotoaparátu. Vyznačuje se rychlým startem za 1,3 sekundy. Má trojnásobný optický zoom, sériové snímání a ukládá 5 snímků rychlostí 3,3 snímku za sekundu.

Nechybí ani možnost videozáznamu se zvukem v rozlišení 640 x 480 bodů. Snímky se ukládají na paměťovou kartu xD Picture Card. V době naší uzávěrky ještě nebyla známa cena přístroje

Konica v převlekuMinolta Dimage G400Po sloučení firem Konica a Minolta si nový holding vybral model Konica Revio KD 400 a oblékl mu nový kabátek. Dá se říci, že docela slušivý. Hned mu také nadělil nový název Minolta Dimage G 400 a několik vylepšení.

Veleúspěšné Koniky KD 400, prodávané za solidní ceny, tak dostaly novou sestřičku. Většina parametrů je shodná s Konikou KD, zachována je i výhoda duálního kartového slotu. Objektiv GT Hexagon má 3x zoom a v supermakro režimu zaostří už od 5 centimetrů.

Výhodou pro pořizování sportovních a reportážních snímků je super sekvenční snímání rychlostí 3,3 snímků za sekundu. Cena nebyla v době uzávěrky známa

Jednoduchost pro každéhoSamsung Digimax 300 a Digimax U-CA3Fotoaparáty Digimax si díky příznivé ceně a jednoduchému ovládání získávají stále více příznivců. Poslední dvě novinky jsou určeny všem, kdo hledají příjemný fotoaparát, splňující základní parametry.

První z nich má rozlišení 3,3 milionů pixelů, 3x digitální zoom, makro zvládne ostření od 19 cm. Je vybaven 16 MB interní pamětí, ale snímky lze ukládat i na paměťové karty. Digimax U-CA3 může natáčet neomezené MPEG-4 videosekvence se zvukem, jeho obrazovka podporuje 3D zobrazení a makro zvládá od 5 centimetrů.

Ke snímkům lze pořizovat i hlasové poznámky, fotoaparát může sloužit jako diktafon. Cena Digimaxu 300 je 6 490 Kč a Digimaxu U-CA3 11 999 Kč

Kouzelná krabičkaFototiskárna Camedia P-10Není nad to překvapit své přátele a známé třeba v průběhu domácího večírku bleskově zhotovenými fotografiemi. Ideálním služebníkem je v tomto směru nová fototiskárna P-10 od Olympusu, která svým lákavým designem rozhodně neudělá ostudu ani jako krásný bytový doplněk.

Tiskárna díky své kompatibilitě umožňuje tisk z každého digitálního fotoaparátu, a to přímo bez použití počítače. Stačí připojit a snímek je ve formátu A6 hotov za 40 sekund. Prvotřídní tisk umožňuje i tisk pasových fotografií či rychlou prezentaci.

Cena tiskárny je 200 euro

Rudé digitální FerrariOlympus (|i:) 400Jednou z přepychových lahůdek je i Olympus Ferrari Digital, vycházející z osvědčeného modelu (|i:)400, který se objevil nedávno na trhu. Je to také první digitální fotoaparát na světě oficiálně schválený firmou Ferrari.

Rudý design fotoaparátu také hrdě zdobí Cavallino Rampante – »tančící kůň«, známé logo stáje Ferrari. V sérii bylo vyrobeno pouze 10 000 kousků a každý nese své zvláštní pořadové číslo. Fotoaparát pracuje s rozlišením 4 megapixely, I má plnoautomatický provoz a pět operačních programů.

Fotoaparát má celokovové tělo a je speciálně vybaven proti nepřízni počasí, takže s ním lze bez obav fotografovat i ve sněhu a dešti. Vedle plné automatiky nabízí model i možnost ručního nastavení čtyř režimů vyvážení bílé barvy, snadné ovládání, možnost editace obrazu.

LI-ion baterie se vyznačují dlouhou životností a vydrží v normálním provozu na 150 snímků.

Elegantní a levný záznamníkHP Photosmart 435Malý a snadno ovladatelný digitální fotoaparát přestavila společnost HP. Její výrobky je vyznačují zejména dobrou kompatibilitou s tiskárnami či počítači. Při rozlišení 3 megapixely se vyznačuje velmi dobrou kvalitou snímků a má všechny předpoklady dobrého rodinného fotoaparátu.

Předností přístroje je velká kapacita paměti (16 MB), která pojme až 180 snímků. Součástí je technologie HP Instant Share, umožňující rychle sdílet fotografie, posílat na tiskárnu nebo publikovat na internetu.

Do paměti fotoaparátu lze ukládat i emailové adresy a posílat jen náhledy fotografií. Díky technologii HP Direct Print lze fotoaparát pomocí USB kabelu propojit přímo s tiskárnou.

Autor: Redakce
Rubriky:  Technika
Publikováno:
Další články autora
Právě v prodeji
Tip redakce
reklama

Související články

Cestování do vesmíru má stopku:...

Národní úřad pro letectví a vesmír byl s ohledem nevyhovující stav skafandrů...

Jdou dohromady videohry a vyšší...

„Neseď u té hry pořád, zblbneš…“ Připadá vám tato věta povědomá? Mnozí...

Pod pokličkou výroby kovových...

Jedinečná možnost se naskytne v sobotu 18. června všem sběratelům a fanouškům...

Trable na Marsu: Tamnímu...

NASA hlásí jisté potíže s marsovským vrtulníkem Ingenuity. Kvůli...

Jak bezpečně ukládat v podzemí...

Oxid uhličitý je přirozenou součástí atmosféry, ale jak to tak bývá, i...

Šest technologických průšvihů...

Letopočet 2021 vejde do dějin především jako druhý rok pandemie...

Zahrajte si hry zdarma: Vytvořili...

Pět počítačových her vytvořili studentské týmy v rámci 48hodinové...

Úzkostí a depresí v Česku přibude

Nejprve dva roky pandemie, nyní válečný konflikt na Ukrajině. Toto náročné...

Vysoký tlak v plicích ohrožuje...

Jste bez dechu a cítíte bolest na hrudi po jarní vycházce? Na vině nemusí...

Špatný spánek brání hubnutí

Nedostatek spánku přináší celou řadu potíží, a to zejména zdravotních. Dánští...

Nenechte si ujít další zajímavé články

Počátky kinematografie: Při prvních projekcích filmů se úředníci báli požáru

Počátky kinematografie: Při prvních...

Místní karlovarská honorace se schází. „Budou tu promítat oživlé obrázky,“ šeptají si...
Pacienti s osteoporózou by se neměli bát pravidelně cvičit

Pacienti s osteoporózou by se...

Miliony lidí s osteoporózou by se neměly bát pravidelně cvičit, uvedli odborníci v...
Studentská legie v roce 1648: Prahu bránil dvoumetrový jezuita

Studentská legie v roce 1648:...

Obrovské vyčerpání cítí po bojích studenti zrána 1. listopadu 1648. Choulí se...
Díky moderním technologiím lze bez obav odstranit oční vady již ve 20 letech

Díky moderním technologiím lze bez...

Nová generace femtosekundových laserů způsobila v oftalmologii revoluci....
LIMITOVANÁ SÉRIE VÁZ BLUES: Pocta Roubíčkovi z dílny Moser

LIMITOVANÁ SÉRIE VÁZ BLUES: Pocta...

Mezinárodní rok skla, který byl komisí OSN vyhlášen na rok 2022, je mimo...
Leželo ve Valech u Mikulčic hlavní město Velké Moravy?

Leželo ve Valech u Mikulčic hlavní...

Plameny stravují dřevěné trámoví. Obyvatelé vyděšeně zírají, jak v oblaku...
Jaro a játra? Ano! O jeden z nejvýkonnějších orgánů však pečujte celý rok

Jaro a játra? Ano! O jeden z...

Játra – druhý největší orgán našeho těla a po mozku také druhý...
Jdou dohromady videohry a vyšší inteligence?

Jdou dohromady videohry a vyšší...

„Neseď u té hry pořád, zblbneš…“ Připadá vám tato věta povědomá? Mnozí rodiče...
Mikrospánek za volantem zažil každý osmý český řidič

Mikrospánek za volantem zažil každý...

Z průzkumu, který si nechala vypracovat společnost Nextbase, přední světový...
Poznejte své IQ

Poznejte své IQ

V našem profesionálně sestaveném testu ihned zjistíte přesné výsledky a obdržíte certifikát.