Říká se, že kdo hledá, najde…v případě pokladů to zas tak jednoduché nebude. EPOCHA Speciál si proto posvítí na ty nejslavnější, a je jedno, jestli jsou legendární, ztracené nebo již dávno objevené.
Legendární poklady jsou skvělou pohádkou, u které stačí jen krásně snít. Jako je tomu v případě DOLŮ KRÁLE ŠALAMOUNA nebo zlatého města EL DORADO, po kterém dobrodruzi pátrají již 500 let a stále nic. Podobně jsou na tom i BIBLICKÉ ARTEFAKTY jako svatý grál, archa úmluvy nebo Noemova archa…najdeme je někdy? Nejspíš ne…TEMPLÁŘSKÝ POKLAD by měl být dle legendy ukryt dokonce na našem území a záhadologové tipují hned několik hradů. Historikové ale nad jejich spekulacemi kroutí hlavou a naznačují, že žádné zlato ani šperky templáři pravděpodobně nikdy neukryli.
Řekni, kde ty poklady jsou…
Jiné už je to s poklady, o kterých sice víme, že existovaly, ale nevíme, kde jsou. Tam je totiž pravděpodobnost jejich objevení daleko vyšší. FABERGÉHO VEJCE je kolekce unikátních zlatých vajec, vyrobených pro ruskou carskou rodinu. Z 52 kousků se stále pátrá po šesti. Nestojí vám náhodou doma v kuchyni stejně jako v případě jedné americké domácnosti v roce 2014? Také JANTAROVÁ KOMNATA patří mezi skvosty, jejichž stopy zavál čas. Stihli ji Němci někam ukrýt před příchodem Rudé armády, nebo zůstala v ostřelovaném Královci? Ať tak či onak, kdyby válečné běsnění přeci jen přežila, nejspíš už došlo k jejímu rozkladu.
Za pět minut dvanáct
Poklady, které se našly, jsou skvělou ukázkou toho, že sny se mohou občas proměnit v realitu. Jako v případě TROJSKÉHO POKLADU. Heinrich Schliemann sní už od dětství, že objeví legendární město a hlavně poklad krále Priama. A vše mu vyjde! Nebo to bylo jinak? Objevení RELIKVIÁŘE SVATÉHO MAURA zase připomíná detektivku, za kterou by se nemuseli stydět ani hollywoodští scénáristé. Čeští vyšetřovatelé ho totiž objeví jen chvíli před tím, než má být prodán americkému obchodníkovi.
Titul si můžete koupit zde ZDE