Domů     Technika
Férově, udržitelně – a spolehlivě

komerční sdělení
NKT

Udržitelnost, jako klíčový prvek pro budoucnost naší planety.

Udržitelnost se stala jedním s nejdůležitějších témat naší doby. V době, kdy se svět potýká s problémy jako klimatické změny, vyčerpávání přírodních zdrojů a sociální nerovnosti, je nezbytné najít způsoby, jak žít a fungovat v souladu s přírodou a zajistit tak dlouhodobou udržitelnost naší planety pro budoucí generace.

Od roku 1891 je NKT průkopníkem kabelového průmyslu, dlouhodobě působící na mezinárodním i českém trhu.

V České republice má zastoupení ve dvou výrobních závodech, v Kladně a Velkém Meziříčí. Další výrobní závody má v Polsku, Švédsku, Anglii, Německu a v Dánsku.

Snaha o udržitelný rozvoj je vždy podstatnou součástí našeho podnikání. Je základem našeho každého podnikatelského rozhodnutí, každého technologického vývoje, každého lidského faktoru a každého vztahu s klientem.

Není to pouze o udržení postavení na trhu, je to o pohybu vpřed, inovacích, rozvoji. Je to o hledání a využívání nových příležitostí.

Celosvětové spoléhání se na energii je naprosto zřejmé. Současnou moderní existenci pohání elektřina tak, jako nic jiného na světě. Zde hrajeme zásadní roli jako udržitelné propojení mezi zdrojem energie a jejími uživateli.

Naším cílem je propojit společnost s ekologičtějším světem tím, že umožníme udržitelný přenos energie.

Předsevzali jsme si, že do roku 2030 snížíme emise CO2 o 90% oproti roku 2019 a co více, do roku 2050 budeme uhlíkově neutrální společností. Pomůžeme tím udržet nárůst globální teploty pod hranicí 1,5°C.

Od roku 2019 oba výrobní závody v České republice nakupují elektrickou energii pouze z obnovitelných zdrojů. Investujeme do energeticky úsporných variant  jako jsou LED osvětlení, energeticky úsporná výrobní zařízení a podobná opatření.

Snížení spotřeby zemního plynu je rovněž pro naší společnost klíčovým tématem. Díky optimalizačním a úsporným opatřením se nám vloni podařilo snížit spotřebu zemního plynu v obou výrobních závodech až o 50% oproti roku 2021. Tímto jsme dosáhli ke snížení naší uhlíkové stopy o 438 tun CO2. V následujících letech budeme investovat nemalé finanční prostředky do využití odpadního tepla z našich výrobních linek pro vytápění areálu našich závodů.

Těmito kroky plánujeme trvale snížit spotřebu zemního plynu o 80% proti roku 2021.

www.nkt.com

Související články
Omezení rychlosti na 30 km/h vede podle nového výzkumu k sedmatřicetiprocentnímu poklesu úmrtí při dopravních nehodách. Kromě toho se při takovém snížení rychlosti snižuje jak hluk, tak i emise a spotřeba paliva. Studie, jejíž autory jsou řečtí vědci George Yannis a Eva Michelaraki, se zaměřila na kvantifikaci v oblasti bezpečnosti, životního prostředí, energie, dopravy, obyvatelnosti […]
Fyzika kolem nás, v nás, ale i daleko od nás, je fascinující. Určuje pravidla všem ostatním vědám. Fyzika není jen dílem ve velké skládačce, nýbrž je podkladem, na kterém leží vše. Tato rubrika představuje příběh jedné z částic. Tentokrát elektronu… Elektrony jsou malé částice s velmi malou hmotností, ale jejich vliv je obrovský. Váží pouze […]
Před více než 100 lety dal Jaroslav Heyrovský světu revoluční analytickou metodu – polarografii. Před téměř 70 lety vyrobili Češi plastickou trhavinu Semtex a ve stejné době Otto Wichterle dokončoval první hydrogelovou kontaktní čočku pro korekci optických vad zraku. V nedávnější době profesor Holý vyvinul nové skupiny léčiv, antivirotik, proti HIV/AIDS, virovou hepatitidu typu B či […]
Česká republika hledá cesty, jak snížit uhlíkové emise, k čemuž se zavázala v rámci tak zvaného Green Dealu, a to zejména z provozu benzinových a naftových motorů v dopravě. U železniční dopravy by k tomu vedle elektrizace železnic mohl přispět i provoz vlaků na vodík či baterie. Dle závěrů nejnovější studie by mohly být tyto […]
Vědci z centra CATRIN Univerzity Palackého v Olomouci vyvinuli nový senzor pro měření v rozmezí od 10 do 90 stupňů Celsia. Na revoluční technologii spolupracovali s odborníky ze Západočeské univerzity (ZČU) v Plzni a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO). Základem je nový grafenový derivát, díky kterému je senzor přesný a spolehlivý, zároveň […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz