Domů     Zajímavosti
Díky studiu na Unicorn University se dostal k praxi v Pojišťovně VZP, která mu zaplatí školné na celý příští rok

komerční sdělení

Jan Bambousek na Unicorn University studuje druhým rokem a už má za sebou hned několik reálných projektů. Momentálně se podílí na budování aplikace pro Pojišťovnu VZP, která se zaměřuje na sledování a vykazování home office.

V rámci semestrálního projektu také pracoval na vývoji softwaru, který sbírá data z několika meteostanic a následně je agreguje. „Škola splnila mé očekávání na 110 %,” říká. Jak probíhá výuka na Unicorn University a na čem všem se Jan podílí? .

Na školu se Jan Bambousek přihlásil na základě doporučení souseda. „Studoval bakalářský program a hodně si Unicorn University pochvaloval,“ říká. Doplňuje, že škola ho zaujala také proto, že hledal takovou, která mu dá více praxe.

„Chtěl jsem se dostat k vývoji aplikací. I to byl důvod, proč jsem si před dvěma lety vybral Unicorn University a program Softwarový vývoj,“ vzpomíná. V tomto duchu začal hned první ročník. „Okamžitě jsme se učili stavět webovky a aplikace, takže škola moje očekávání splnila na 110 %,“ hodnotí.

Reálné projekty nejen pro školu, ale i pro skutečné klienty

Součástí studia jsou povinné školní praxe, které lze vykonávat ve společnosti Unicorn nebo v partnerských firmách. Protože Bambousek pracuje ve zdravotnické společnosti, kde pomáhá s pojišťovnictvím a vykazováním, zaujala ho nabídka praxe právě v Pojišťovně VZP (PVZP).

„Momentálně s jedním kolegou budujeme aplikaci, která slouží ke sledování a vykazování home office,“ vysvětluje s tím, že první prototyp má být hotový do konce června.

„Je to externí klient, který má reálné business požadavky,“ popisuje. Celý tento projekt je pod záštitou ředitele školy Marka Beránka, jenž zároveň funguje jako konzultant. „Snažíme se, aby veškeré projekty byly skutečné a pro studenty co nejvíce přínosné,“ říká Beránek.

Velkou výhodou je také to, že PVZP za vývoj aplikace zaplatí Janu Bambouskovi a jeho kolegovi školné na příští rok. „Pro mě je tohle obrovská přidaná hodnota,“ doplňuje Bambousek.

Dalším projektem, na kterém se podílel, byla meteostanice. V tomto případě byla zadavatelem samotná škola a jednalo se o semestrální projekt. Tým o šesti lidech, v němž Bambousek figuroval jako Project Manager, měl vytvořit mikrokontrolér s mikropočítačem, který měl posílat data tam, kde se následně budou zobrazovat a zpracovávat.

„Opravdu jsme to postavili. Máme tady krabičku, která měří teplotu, vlhkost, a máme také nasazenou aplikaci v cloudu, kde jsou vidět grafy a seznam meteostanic,“ popisuje.

Zajetý systém a ochotní vyučující 

Unicorn University funguje pod záštitou české softwarové firmy Unicorn. Provázanost vysoké školy s významnou softwarovou firmou je podle Bambouska velkou přidanou hodnotou. „Nástroje pro stavbu aplikací už jsou vybudované, takže můžeme rovnou pracovat v zajetém systému,“ uvádí.

Oceňuje i jednotlivé pedagogy, kteří mají pro vyučovaný předmět zápal. „U přednášek Tomáše Jukina, vyučujícího předmětu IoT, bylo vidět, že ho tento obor opravdu zajímá a hlavně mu rozumí. Konzultoval jsem s ním některé projekty a on byl vždy ochotný a poradil mi,“ říká.

Zmiňuje také ředitele školy Marka Beránka, s nímž se často potkává kvůli konzultaci k aplikaci pro PVZP. „Je pro mě důležité, že si s vyučujícími rozumím,“ doplňuje.

Soukromá škola Unicorn University se snaží studenty co nejvíce zapojit do reálných projektů. Díky tomu si většina z nich najde práci již během studia, což byl příklad Františka Raszyka, který díky praxi získal pracovní smlouvu ve společnosti Microsoft.

Zároveň se škola snaží rozvíjet silné stránky jednotlivých studentů, jako tomu je třeba u Josefa Hasmana, nadšence pro 3D tisk, jenž spolupracuje na interaktivní knize právě o 3D tisku.

Absolvent Marek Vamberský zase díky semestrální praxi plynule přešel do firmy Unicorn, kde už třetím rokem pracuje jako HR Marketing specialist.

Související články
Dlouhá léta bylo slepé střevo považováno za zbytečný evoluční přežitek – orgán, který je nám prakticky k ničemu, ale umí potrápit, když se zanítí. Nové vědecké poznatky však ukazují, že je zřejmě důležitější, než se zdálo. Proč ho potřebujeme? Slepé střevo vzniklo u člověka tím, že tenké střevo neústí do tlustého přímo na jeho počátku, […]
Do roku 2050 vzroste světová populace na 9,8 miliardy, přičemž 70 % z těchto lidí bude žít ve městech a jejich nejbližším okolí. Aby to bylo možné, je potřeba hledat inovativní řešení a dostupné technologie k přetvoření měst na chytrá města budoucnosti, která budou snižovat své dopady na životní prostředí a zároveň šetrně nakládat s […]
S rostoucími globálními teplotami jsou sezónní alergici vystaveni většímu množství pylu v ovzduší po delší dobu. To ale ještě není to nejhorší. Teplejší planeta s sebou přináší rovněž jevy zvané pylové bouře. Triliony pylových částic jsou během nich nasáty do mraků a v nich roztříštěny na menší úlomky, aby se následně vrátily zpět dolů, kde […]
Mluví se o nich jako o svatém grálu. Lék Ozempic, primárně určený na léčbu diabetu 2. typu, a další podobného typu se ukázaly jako spása pro všechny lidi s nadváhou a obezitou. Prootže se po nich hubne. Ukazuje se, že chrání i před kardiovaskulárními onemocněními, a dokonce by si měly poradit i s Alzheimerovou nemocí. […]
V lidském těle probíhá řada procesů, které zajišťují jeho správné fungování. Českým vědcům se podařilo zjistit, že rakovinné buňky umí jeden z těchto procesů zneužít ve svůj prospěch, což jim umožňuje snadněji se v těle šířit. Dobrou zprávou je, že by tento objev mohl přispět k vývoji nových postupů protirakovinné léčby. Pro fungování lidského těla […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz