Nejen člověka lze zařadit podle tzv. lateralizovaného chování (tedy přednostního užívání jednoho z párových orgánů pohybových či smyslových), tento jev se vyskytuje také mezi zvířaty.
Ze statistik vyplývá, že v lidské populaci je až 90 % praváků, v případě delfínů by se podle vědců dalo hovořit ještě o vyšších číslech..
Jistě zajímavým faktem je, že gorily a šimpanzi jsou spíše praváci, oproti tomu u orangutanů či klokanů převažuje levá strana. Podle aktuálních informací převažuje ze 709 zachycených záběrů s delfíny 99% dominance pravé strany těla.
Tým vědců se zaměřil na delfíní populaci na Bahamách. Podnětem k výzkumu byl fakt, že se delfíni otáčejí pokaždé stejným směrem. Ze zachycených záběrů z let 2012 a 2018 bylo patrné, že než se delfíni vrhli na svou potravu ukrytou v písku mořského dna, předcházela tomu otočka směrem doleva, což dokládá preferenci pravé strany.
Vysvětlení je zcela jednoduché, otočkou směrem vlevo si tvor udržuje pravé oko a pravou část těla poblíž dna, kde hledá potravu. Orgán, který delfínům pomáhá lokalizovat potravu (tzv. fonické rty), se nachází právě vpravo. Podle vědců to vše může souviset s funkcí mozku.