V roce 2026 by se na osmiletou cestu měla vydat sonda NASA, jejímž hlavním nákladem bude dron. Ten by osmileté cestě vesmírem měl od roku 2034 poletovat v husté atmésféře největšího měsíce planety Saturn a druhého největšího měsíce sluneční soustavy Titanu..
Dron zvaný Dragonfly by měl pátrat po základních stavebních kamenech života.
Byť je Titan proti Zemi chladným světem, v lecčems ji připomíná z dob, kdy naše planeta byla ještě dítětem. Proto bude Dragonfly zjišťovat, zda by na Saturnově měsíci mohl existovat život. „Dragonfly při své základní misi trvající 2,7 roku prozkoumá různá prostředí od organických dun až po dno impaktního kráteru,“ uvedla NASA.
Titan je velmi zajímavým tělesem. Na jeho povrchu existují látky v kapalném stavu. Sonda Cassini pozorovala jezero tvořené pravděpodobně tekutým etanem. Tento nález znamenal, že Titan je kromě Země jediným vesmírným objektem naší sluneční soustavy, na jehož povrchu byl zjištěn výskyt kapaliny.
Nové objevy naznačily, že na Titanu by také mohly existovat ledové vulkány. Zvláštností je také hustá atmosféra měsíce tvořená převážně dusíkem.
Pro let v oranžově zbarveném plynném obalu bude Dragonfly využívat hned osm rotorů.
Titan je pro badatele velkým lákadlem. I proto je oranžový kolos jedním z těch těles, na kterém již přistál aparát vyrobený lidskou rukou. Byla jím evropská sonda Huygens, která v roce 2005 spatřila Titanova tajemství na vlastní oči.