V září tohoto roku by se po měsíčním povrchu mohl projet další z pozemských roverů. Indie se totiž chystá k našemu vesmírnému souputníkovi vyslat sondu Čandrájan-2, jejíž součástí je i robotické vozítko..
Start sondy je naplánován na 15. červenec. Rover, který na Měsíc dopraví lunární modul, by pak během září měl po domu čtrnácti dnů zkoumat měsíční povrch.
Podle Indů zde bude sbírat informace týkající se především obsahu vody a místních nerostů. Za místo přistání byla určena oblast u jižního pólu, kterou ještě žádný pozemský aparát nenavštívil.
Indický kosmický program v posledních letech nabírá na intenzitě. Mimo jiné už v roce 2008 družice Čandrájan-8 zkoumala Měsíc z oběžné dráhy. Obrovský úspěch zaznamenala Indie o šest let později, když sonda Mangalján byla úspěšně navedena na orbitu Marsu.
V tomto ohledu Indie překonala i svého rivala z Číny. Vloni pak indický premiér Naréndra Módí vyhlásil, že v roce 2022 vyšle Indie astronauta na zemskou oběžnou dráhu pomocí vlastní zdrojů. Už v roce 1984 se na palubě sovětské kosmické lodi Sojuz T-11 podíval do vesmíru Rákeš Šarma.
Indický původ měla i Kalpana Chawlaová, která byla součástí tragické mise STS-107 raketoplánu Columbia.