Domů     .Top
Přichází éra ohebných mobilů
Pavel Polcar 21.2.2019

Jihokorejská společnost Samsung nečekaně odhalila své „želízko v ohni“ na poli ohebných telefonů. Přestože zástupci elektronického giganta prototyp částečně ukázali již na konci minulého roku, nyní ho předhodili novinářům v plné parádě..

Každoroční představení nové řady smartphonů, tentokrát s číslem deset, přineslo jedno velké překvapení. Vedení společnosti se rozhodlo hned v úvodu večera ukázat světu nový model ohebného telefonu – Galaxy Fold.

Na tento hybrid mezi telefonem a tabletem natolik sází, že se nebáli ani možného zastínění nové řady chytrých mobilů.

Galaxy Fold je vybaven vnějším HD super AMOLED displejem o rozměrech 4,6 palců a vnitřní 7,3 palcovou Infinity Flex QXGA dynamickou AMOLED obrazovkou. U telefonu nedochází pouze k ohnutí, je možné ho zcela přehnout, aniž by došlo k jakémukoli poškození, to zaručuje nová technologie a materiál, z kterého je displej vyroben.

Telefon v sobě ukrývá dvě baterie s celkovou kapacitou 4380 mAh, což je dostačující, ale u takto výkonného přístroje platí – čím více, tím lépe.

Čeho se uživatelé dočkají v opravdu požehnaném množství, jsou fotoaparáty, Fold jich v sobě skrývá rovnou šest – vnější 10 Mpx, trojitý zadní fotoaparát 16, 12 a 12 Mpx a duální přední 10 a 8 Mpx. Více informací o kvalitě fotoaparátu najdete například v této recenzi.

Reproduktory zajistila, jak tomu bylo i u předchozích modelů, společnost AKG, u rozloženého telefonu hrají stereo.

Systém Android 9.0 Pie pracuje s 64bitovým osmi jádrovým 7nm procesorem. Vnitřní paměť UFC 3.0 s kapacitou 512GB umožňuje smartphonu rychlejší čtení dat a operační paměť 12 GB RAM je více než velkorysá.

Systémový přechod mezi malým a velkým displejem zajišťuje aplikace App Continuity, ta dohlíží na to, aby nedošlo ke ztrátě dat.

Samsung hodlá novinku uvést na trh 26. dubna s cenou v přepočtu přibližně 50 tisíc korun. Kdy a za jakou částku dorazí do ČR, není zatím jasné.

Související články
Působivá kolekce slabých, ale barevných kosmických objektů na tomto snímku je známá jako mlhovina Racek, protože svým vzhledem připomíná ptáka v letu. Útvar tvoří oblaky prachu, vodíku, hélia a malého množství těžších chemických prvků. Celá oblast je místem zrodu nových hvězd. Mimořádné rozlišení tohoto záběru pořízeného pomocí přehlídkového teleskopu ESO/VST odhaluje detaily jednotlivých astronomických objektů, […]
Zřejmě největší druh papouška v historii objevili australští paleontologové. Podle všech indicií dosahoval výšky až jednoho metru, vážil asi 7 kilogramů, nelétal a mohl se chlubit skutečně silným zobákem. Pták dostal pojmenování Heracles inexpectatus a doba jeho života je datována přibližně před 19 miliony lety. „Nový Zéland je dobře známý svými velkými nelétavými ptáky. Dominantní […]
Čeští egyptologové mají v brzké době v plánu tříměsíční výpravu do lokality Abúsír, kde chtějí pokračovat v průzkumu údolního chrámu faraona Niuserrea a okolí hrobky hodnostáře Ceje. Lucie Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF UK řekla, že je v plánu také zpracování vykopaných předmětů. „V průběhu výzkumů není moc času na zpracování nálezů. Necháváme si na to tedy měsíc, kdy […]
Protože elektrokola nebývají úplně levnou záležitostí, je pro každého majitele nejdůležitější ze všeho kvalitní ochrana před krádeží. Toho si je dobře vědom i nizozemský výrobce kol VanMoof, který bez mrknutí oka tvrdí, že má tu nejlepší ochranu na světě. Skutečně nepřehání? Pokud se podrobněji podíváme na ochranu jejich elektrokol Electrified S2 a X2, pak je […]
Kriticky ohrožený sýček obecný letos významně posílil populaci díky velkému množství hrabošů. Teď pro něj malý hlodavec může být hrozbou. Zemědělci dostali povolení trávit hraboše plošně rozhozeným jedem. Od 5. srpna jim to umožňuje rozhodnutí Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) podřízeného ministerstvu zemědělství. Ornitologové varují, že v ohrožení je mnoho živočichů a především […]
reklama
Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
reklama
Copyright © RF-Hobby.cz