Tafonomie je lehce hororovou vědou, zabývající se rozkladem těl. Aby bylo zkoumání takového rozkladu zemřelých v brzké budoucnosti co nejsnazší, chtějí britští vědci založit tzv. „farmu mrtvol“. Vyjde jim tento lehce kontroverzní projekt?.
Těla uložená na farmě by patřila dobrovolníkům, kteří by za svého života dali souhlas k tomu, aby byli po smrti uloženi na půdy (popřípadě do vody apod.) v této výzkumné oblasti a následně byli k dispozici odborníkům k dalšímu studování.
Krom nových poznatků si vědci od takové farmy slibují i významnou pomoc pro policejní vyšetřovatele při pátrání po zločincích.
„Z vědeckého hlediska by nám to pomohlo v mnoha věcech. Byli bychom schopni přesněji rozpoznat, kdy někdo zemřel, a stejně tak by se zvýšila šance na dopadení potenciálního zločince, například z otisku prstů nebo DNA na rozložené kůži,“ sdělila médiím k nápadu antropoložka Anna Williamsová z univerzity v Huddersfieldu.
Nutno podotknout, že by se ani zdaleka nejednalo o první farmu tohoto typu na světě. Austrálie, Holandsko nebo Spojené státy takovými výzkumnými oblastmi disponují již delší dobu. Nyní je otázkou, zda „farma mrtvol“ projde i v konzervativní Velké Británii.