První chytré hodinky (smartwatch) dobíjené světlem. A to ne pouze tím slunečním! Jsou navržené také pro dobíjení umělým osvětlením. To by mělo zajistit jejich nositeli nikdy nekončící spojení se světem..
LunaR byly navrženy spolu s cestovateli a outdoorovými požitkáři. Takže jsou nejen chytré, ale také odolné. Na jejich výrobu se právě vybírají peníze na crowdfoundingové internetové platformě Kickstarter (v česku funguje podobně HitHit.com).
Hlavní designer Gavin Brown, je známí svou averzí na slovo „ne“. A během tří let jeho tým dokázal zachovat klasický vzhled hodinek a propojit ho s nejnovějšími technologiemi.
Transparentnost je klíč
Chytré hodinky využívají průhledný solární panel vyvinutý francouzskou firmou Sunpartner. Díky němu se na přímém světle plně nabijí během hodiny. Sledovat a spravovat dobíjení lze přes LunaR aplikaci. Hodinky jsou vodě odolné, ukazují duální čas, monitorují spánek, díky propojení s chytrým telefonem ukazují veškeré notifikace pomocí nastavitelných barev.
A už nikdy nezmeškáte východ ani západ slunce. Ano i to vám hodinky dají vědět.
Jak to začalo?
První chytré hodinky byly představeny světu v roce 2013. Kromě sdělení času nabízely svému majiteli funkce kalkulačky, kalendáře, překladače a jednoduchou hru. Ty dnešní jsou vlastně malé počítače. Díky Bluetooth a Wifi připojení umožňují komunikaci na sociálních sítích a přijímání hovorů.
Další funkce dnešních „smartwatch“ – digitální fotoaparát, čtečka paměťových karet, teploměr, výškoměr, GPS. Sportovní varianty umí snímat puls a díky aplikacím vyhodnocovat a analyzovat údaje o výkonu jejich nositele.