Samec slona indického slyšící na jméno „Koshik“ strávil většinu svého života v Eveland Zoo v jihokorejském Soulu. Pro své ošetřovatele je tedy prakticky „členem rodiny“ a podle toho se k nim pochopitelně i chová.
Jedním ze způsobů, jak vůči nim projevuje loajalitu, je i to, že se pokusil osvojit si jejich řeč.
Poradit si s tímto úkolem pro něj nebylo snadné. Vokální trakty slonů se od lidských pochopitelně liší a produkce zvuků podobných lidským slovům je pro ně pochopitelně prakticky nemožná. Pověstná sloní inteligence se však přihlásila ke slovu i tentokrát.
Aby dokázal vyloudit zvuk, který by tón lidské řeči co nejlépe připomínal, vstrčil si do úst chobot.
Vědci vedení vídeňskou badatelkou Angelou S. Stoegerovou slonovu schopnost studovali a výsledky nedávno publikovali v prestižním časopise Current Biology. Ve své studii oznámili, že slon byl tímto způsobem schopen vyslovovat pět lidských slov, pochopitelně v korejštině:
„anja“ (posaď se), „aniya“ (ne), „nuo“ (lehni si), „cho“ (dobrý) a „annyong“ (ahoj).
Vědci došli k závěru, že slon byl ke svému výkonu motivován právě tím, že žil prakticky celý život oddělen od ostatních příslušníků svého druhu. Kromě komunikační funkce je totiž hlavní funkcí řeči zpevňování sociálních vazeb mezi příslušníky rodiny či dalšími jedinci vlastního druhu. A jak je vidět, o vlastní druh nemusí jít nezbytně.